Yağmur Bile Aşkları Önünde Eğildi: Naime ve Sarp!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

4:19 dakika

21.03.2024

Bir eylül günü, boğaza karşı evlenen Naime ve Sarp, düğün mekanından o kadar memnun kalmışlar ki, bakın ne diyorlar: "Herkes düğünün ne kadar zor ve meşakkatli bir süreç olduğunu düşünür, ancak Fuat Paşa Sea Garden bu yükü sizin omuzlarınızdan almak için her aşamayı düşünmüş."

Nasıl tanıştınız?

Ailelerimiz 40 yıldır birbirini tanıyordu ancak biz birbirimizi hiç görmemiştik. Onların vasıtasıyla tanıştık.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Hayalim her zaman güzel bir manzara eşliğinde gelmesi ve arkadaşlarımın da yanımda olmasıydı. Sarp da hiç beklemediğim bir günde arkadaşlarımı da organize ederek boğaz manzarası eşliğinde The Marmara Hotel'de sürpriz bir evlilik teklifinde bulundu. Teklifin yapılacağı salona girdiğimde oradaki hazırlıkların benim için olduğu aklıma bile gelmedi. Bir anda Sarp dizlerinin üzerine çökerek evlilik teklifi etti.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Düğün planlama süreci nasıl ilerledi, hazırlıklar ne kadar sürdü?

Eylül ayında olan düğünümüz için, 1 sene önceden hazırlıklara başladık. Önce düğün mekanını seçtik. Düğünümüzün deniz kenarında olmasını istediğimiz için buna en uygun yerleri araştırdık. Düğün mekanı bize her türlü organizasyonu kendi sağladığı için her şey çok kolay oldu. Onların çalıştığı fotoğrafçı, çiçekçi ve DJ ile görüşüp düğünle ilgili her şeyi hiç aklımız dağılmadan kolayca ve profesyonel bir şekilde hallettik.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Nerede evlendiniz? Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Yaz düğünü istediğimiz için bizim aradığımız mekan deniz kenarında, şık ve her şeyi içinde barındıracak bir yerdi. Organizasyonla tek tek uğraşmak istemediğimiz için bize her şeyi sunan bir yer seçmeye karar verdik.

Mekanın ulaşımı ve sunduğu imkanlar ve bundan önce düğün yapan tanıdıklarımızdan aldığımız referanslar sayesinde Fuat Paşa Yalısı Sea Garden’a karar verdik. İlk görüşmeye gittiğimizde aldığımız elektrik buranın çok profesyonel ve organizasyon açısından oldukça başarılı bir mekan olduğuydu.

Biz ve tüm davetliler düğünümüzden ve mekanın hizmetlerinden oldukça memnun kaldık. Fuat Paşa her imkanı önümüze sundu. Gelin arabamızı, el buketimi, tüm süslemeleri, ekstra organizasyonlar da dahil olmak üzere her şeyi bir yerden halletmek bizim için çok rahatlatıcı oldu. Herkes düğünün ne kadar zor ve meşakkatli bir süreç olduğunu düşünür, ancak Fuat Paşa Sea Garden bu yükü sizin omuzlarınızdan almak için her aşamayı düşünmüş.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı? Düğününüzün teması neydi?

Fuat Paşa Yalısı tüm organizasyonu kendi sağladığı için ekstra bir organizasyon şirketiyle çalışmak zorunda kalmadık. Düğünümüzün detayları gümüş suplalar, büyük masa çiçekleri ve deniz kenarına kurulu çiçekli bir tak ve beyaz masa örtüsü oldu. Her zaman sade şıklıktan yana olduğumuz için süslemelerde aşırıya kaçmadık.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Fotoğrafçımız düğün mekanının anlaşmalı olduğu MCM Studios oldu. Düğünden 2 hafta önce tüm detayları konuştuk. Bizim isteğimiz evden çıkıştan itibaren tüm hazırlık aşamalarının da olduğu bir düğün hikayesi olmasıydı.

Fotoğrafçımız da düğün günü sabahı evden çıkıştan itibaren her anımızda yanımızdaydı. Dış çekim,hazırlık aşaması ve iç çekim sonrası tüm düğünün fotoğrafları ve videosu çekildi. Fotoğraflarımızı aldığımızda o günü tekrar yaşamış gibi hissettik. Hayattaki en özel günlerinizden biri olan düğün gününüzün anıları akıllarda kalırken, o güne bir daha dönmek istediğinizde bu güzel fotoğraflar size yardımcı oluyor. O yüzden her adımımızda yanımızda olan fotoğraf ekibi MCM Studios’a da ayrıca teşekkür ediyoruz.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Gelinliğini nereden aldın? Hayallerinin gelinliği karşına çıktı mı?

Gelinliğimi Pierre Cardin’den aldım. Giydiğim ikinci gelinlikti ve giydiğimde bu gelinliğin benim için olduğunu düşündük. Düğüne daha 1 yıl olduğu için başka gelinliklere de baktım. Ancak 1 ay sonra gidip o ilk beğendiğim gelinliği aldım. Çünkü başka hiçbir gelinlik beni içinde öyle güzel ve rahat hissettirmemişti. 3 defa provaya gittim. Küçük tadilatlar yapılarak düğünden 1 hafta önce gelinliğimi teslim aldım.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Gelin saçı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Hazırlıklar nasıl geçti?

Gelin saçımı ve makyajımı Fuat Paşa Sea Garden’ın sunduğu hazırlık odasında yaptırdım. No:21 Burhan Çılgın saçımı yaptı. Melis İlkkılıç makyajımı yaptı. Bu güzel ve harika iki insan beni mükemmel bir gelin yaptılar. Daha önce saç ve makyaj provası yaptırmıştım ancak düğün günü çıkan sonuç provadan çok daha mükemmel ve göz alıcı oldu. İkisi de işlerinde çok başarılılar. Saçımı yapan Burhan fotoğraf çekiminden sonra hafif dağılan saçlarımı toplamak için nikaha kadar yanımdaydı. Melis’in yaptğı makyaj düğün bitene kadar kusursuzca ilk anki gibi durdu. İkisine de çok teşekkür ediyorum.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Davetiye ve nikah şekeri gibi tasarım ürünlerinde tercihiniz neydi?

Davetiyemi kendim tasarladım. Beraber çalıştığım bir grafiker arkadaşa istediklerimi anlattım ve bizim için sade ve asil bir tasarım yaptı. Bu davetiyeyi de sevdiği bir arkadaşımın matbaasında bastırdım. Nikah şekeri olarak daha kalıcı ve anlamlı olabilmesi için Darüşafaka Cemiyeti’ne bağış yaparak onların sunduğu küçük hediye magnetlerden yaptırdık. Üstünün tasarımını yine kendimiz yaptık.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Dans kursuna gittiğiniz mi? İlk dans parçanız hangisiydi?

Dans kursuna gitmedik. Kendimiz bir koreografi bularak boş zamanlarımızda bu dansa çalıştık. İlk dans şarkımız “I can’t take my eyes of you” oldu.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Trajikomik oldu diyebiliriz. Deniz kenarında üstü açık olan düğünümüze çıkmamıza 5 dakika kala yağmur başladı. Tam biz kapıdan adımımızı attığımız anda yağmur durdu.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Düğününüzün en güzel anı neydi?

İlk dansımız en güzel anımızdı. Kendi emeğimizle çalıştığımız dansımızı beklediğimizden çok daha iyi yapmıştık. Hem bizim için hem de davetliler için eğlenceli ve hoş bir an oldu.

Düğününüzün en duygusal anı neydi?

Nikah defterimizi aldıktan sonra Sarp’ın beni alnımdan öpmesi.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Balayınızı nerede yaptınız?

Phuket, Hong Kong, Macau ve Singapur!

Önce 4 gün Phuket dinlenme ve gezme, sonra 3 gün Hong Kong ve Macau , son olarak 2 gün Singapur. Hayallerimizi gerçekleştirdiğimiz bir balayıydı. Çok yorgun ama mutlu olarak döndük.

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Düğünü hiçbir zaman bir zorluk ve verilmesi gereken bir sürü karar olarak görmesinler. O gün sizin hayatınızın en özel anlarından biri ve o gün her şey, herkes sizin mutluluğunuz için orada hazır olacak. Kendinizi sıkmayın, zorlamayın, panik olmayın. Her şeyi istediğiniz gibi hayallerinizdeki gibi yapın. Bizim düğünümüzde hiçbir şey ters gitmedi ama her şey olabilirdi. Ne olursa olsun o gün hep gülün ve mutlu olun.

yağmur bile aşkları önünde eğildi: naime ve sarp!

Düğüne hazırlık sürecini kolaylaştırmak için düğün firmalarının çiftlere nasıl yaklaşmalarını önerirsiniz?

Herkesin kendi düğünü için hayalleri var. Çiftlerin heyecanını paylaşıp, seçenekleri kafalarını karıştırmadan sade ve kolay bir şekilde önlerine sermeleri önemli. Her çiftin hayali başka ve bu deneyimi ilk defa yaşıyorlar onun için her çifte aynı heyecanla servis vermelerini öneririm.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap