Taylan ve Derya'nın Hikayesi

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

3:10 dakika

21.03.2024

Eşim o sırada etrafı izliyordu ve ona fark ettirmeden yüzüğü çıkartıp ellerini tutarak benimle yaşlanmak ister misin diye sordum.

Nasıl tanıştınız?

Ortak bir arkadaşımızın doğum gününde tanıştık ve ne olduysa o anda oldu.

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

İlişkimizin bu günlere gelmesinde Büyük Ada’nın bizim için ayrı bir önemi var. Bu sebeple evlenme teklifini Büyük Ada’da, pembe bir faytonla, Aya Yorgi’ye giderken, hiç beklenmedik bir anda yaptım. Eşim o sırada etrafı izliyordu ve ona fark ettirmeden yüzüğü çıkartıp ellerini tutarak ''Benimle yaşlanmak ister misin?'' diye sordum. Eşim ilk başta ne olduğunu anlamadı ve sadece şaşkınlıkla bana baktı. Benimle evlenmek istediğini sanıyordum fakat bu tepki karşısında ben de kısa süreli bir şok yaşadım. Ta ki yüzüğü görene kadar. Sonunda ard arda ''Evet, evet, evet!'' dediğini duyduğumda ben de rahatladım.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Bu kararı verdiğimizde işe nereden başlayacağımızı bilmiyorduk. Her şeyin çok karışık olmasına karşılık önümüzde çok uzun bir zaman olması bizi rahatlatıyordu.(Aslında o kadar çok zamanımız olmadığını düğün günü yaklaştıkça anladık.)

Öncelikli olarak beyaz eşya ihtiyaçlarımızı satın aldık. Daha sonra mekan ve organizasyon için araştırmalara başladık. Evde kullanacağımız eşyalarla ilgili araştırmalara başladık. Bununla birlikte gelinlik için araştırmalarımız başladı. Model belirlendikten sonra provalar başladı ve bu süreç düğüne iki hafta kalana kadar devam etti.Düğün gününe iki ay kala yaşayacağımız ev belli oldu ve bundan sonraki bir aylık süreçte evin hazırlanması devam etti. Yine bu dönemlerde davetiye ve dış mekan çekimleri gerçekleşti.

taylan ve derya'nın hikayesi

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Mekanın hazırlanması için mekan işletmecisi ve organizasyon firmasıyla yapmış olduğumuz görüşmeler ve evimizin dekorasyonuyla ilgili süreç oldukça keyifliydi.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Mekan için şu anda hatırlayamadığımız kadar çok yer dolaştık diyebiliriz. Sonunda bir tavsiye üzerine Belgrad Ormanı’nda bulunan Naturapark’a geldik ve burada mekan sahibi Tayfun Bey ve özellikle mekan işletmecisi Serkan Bey bize karşı son derece ilgili ve alakalıydı. Samimeyetleri ve verdikleri güven kararımızda çok etkiliydi. En önemli gününüzde bir sürpriz yaşamamak adına, düğünün yapılacağı yere inanmanın ve güvenmenin son derece önemli olduğuna inanıyorduk ve bu doğrultuda vermiş olduğumuz kararlar bizi yanıltmadı. Düğünün başlangıcından yemeklerin sunumuna ve lezzetine, Serkan Bey’in ilgi ve alakasından, konukların düğünün başından sonuna kadar son derece memnun kalmasına kadar her şey son derece kusursuz oldu.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Organizasyon konusu dipsiz bir kuyu diyebiliriz. O kadar çok seçenek ve o kadar çok kombinasyon arasında insan ne yapacağını şaşırıyor. Bu konuda profesyonel destek almak oldukça önemli. Bu konuda işinin ehli kişilerle çalışmak, olmazsa olmazlardan. Bu konuda Naturapark'ın aracılığıyla El İzi Organizasyon’dan Selvi Hanım’la tanıştık. Organizasyon konusundaki tecrübeleri sayesinde isteklerimizi çok iyi tespit ederek ve bizi çok iyi yönlendirerek bu karmaşık işi basit bir iş haline getirdi.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz

Davetiye ve nikah şekeri için Koza Davetiye firmasını tercih ettik.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinlik için Pronovias’ı, damatlık içinse Damat Tween’i tercih ettik. Gelinlik modelini belirledikten sonra hazırlanma süreci 3 ay sürdü. Düğüne 2 hafta kala gelinliğimi aldık. Damatlık ise düğüne 2 hafta kala alındı.

Düğün günü unuttuğunuz. atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Bizim unuttuğumuz ya da atladığımız bir şey olmadı. Hazırlıklara başlamadan önce her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp bunları bir liste haline getirmek ve öncelik sırasına göre tamamlamak işleri oldukça kolaylaştırıyor ve unuttuğunuz ya da son anda çıkabilecek aksiliklere karşı zamanın kalması, telafi etme şansınızın olmasını sağlıyor.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Düğün günü evden çıkmadan önce gelinliğimin fermuarının patlaması gibi mi? Şu an anlatırken komik geliyor fakat o an korku filmi gibiydi. Neyse ki kayınvalidem küçük bir operasyonla problemi çözdü.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızda Ege ve Akdeniz sahil kısmında dolaştık.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Burcu Kılan

Düğün Tarihi: 17.10.2014


düğünde korku dolu anlar yaşamamak adına gerçekten gelinlik aldığımız yeri iyi seçmek gerektiğini düşünüyorum. veya aldıgımız gelinlikten emin olmalıyız. yine de kayınvalideniz işi çözmüş, şanslısınız :) Mutluluklar...


eser güner

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Çoğu arkadaşın gelinlik alma süreci en cok hoşuna giden süreç olsa da ben de en cok ev dizaynından zevk almıştım :)