Tam Ayrılığı Düşünürken Gelen Şaşırtıcı Teklif: Başak ve Fikret!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:44 dakika

21.03.2024

Fikret bir hafta boyunca bana öyle kötü davrandı ki, tamam artık ayrılacağız diye düşünmeye başlamıştım...

Nasıl tanıştınız?

Ben borsa yatırım danışmanıyım. Fikret’le de bu sayede tanıştık. Yaklaşık 2 sene boyunca benim müşterimdi. 2 sene boyunca sadece hesabı açtığım gün görüşmüştük. Hatta ben ne inatçı müşteri hep kendi dediği yapıyor, hiç benim tavsiyelerimi dinlemiyor, diye sinir oluyordum. Sonra aracı kurumumu değiştirdim. Yeni geçtiğim firmada Fikret’i aradım, hesabını taşımak isteyip istemeyeceğini sordum. Kabul etti.

İki ay sonra bir arkadaşı hesap açacağı için yeniden görüştük. Arkadaşı gelmemişti, biz yaklaşık 5 saat işyerinde sohbet ettik. O kadar çok ortak noktamız çıktı ki, Fikret Bey bir anda Fikret oldu. Bir hafta sonra yemeğe çıktığımızda birlikteydik!

Borsa yatırım danışmanıyım

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Of! Felaket bir şekilde geldi! Fikret 1 hafta boyunca bana öyle kötü davrandı ki tamam artık ayrılacağız diye düşünüyordum. Sonra iş çıkışı ben gel, yemeğe gidelim dedim. Sonra uzunca bir süre yemeğin gelmesini bekledik. Fikret bir anda yüzüğü çıkardı ve önüme koydu. Sonra biz 1 ay içinde istemeye geleceğiz, 2015’e de evli girmek istiyorum dedi. Ben şok bir şekilde ağlamaya başladım ve yemeğimi yiyemedim. O da rahatlamış bir şekilde kendi tabağını yedi, sonra benimkini de yedi.

Bir anda yüzüğü çıkardı ve önüme koydu.

Hazırlık süreci nasıl ilerledi, ne kadar sürdü?

Biz 25 Ekim’de nişanlandık, 20 Aralık’ta da evlendik. Yani çok kısa bir süreç vardı önümüzde. En büyük destek ailelerimizden geldi. Bizi özgür bıraktılar, her şey istediğimiz gibi oldu. İkimiz de çalıştığımız için özellikle evin düzenlenme sürecinde Fikret’in annesi çok destek oldu. Anneme buradan tekrar çok teşekkür ederim.

Bizi özgür bıraktılar

Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Nikahımız kokteyl oldu. Bunun için de Yunus Emre Kültür Merkezi’nin sergi salonunu tercih ettik. En baştan beri nikah sonrası 100 kişilik, küçük bir düğün yapmayı planlıyorduk. Bu yüzden çok büyük bir mekan istemedik ve Tekne Turunuz Organizasyon aracılığıyla teknede düğün yaptık. Amacımız yakınlarımızla doyasıya eğlenmekti. Öyle de oldu.

Aslında Tekne Turunuz Organizasyon'la anlaşma kısmımız ilginçti. Konuştuğumuz bir tekneyi görmeye gittiğimizde Kabataş’ta tekneden iz yoktu.

Ben de hafta içi Düğün.com aracılığıyla 5-6 firmadan fiyat teklifi almıştım. Bir tanesi de Tekne Turunuz'du ve aklımda onlar vardı. Öylece yağmurda beklerken numarayı aradım ve Meral Hanım çıktı karşıma. Yarım saat bir yerde kahve için hemen geliyorum dedi ve yarım saat içinde geldi. Yarım saatlik bir konuşmayla hayalimdeki her şey sayesinde gerçek oldu. Meral hanıma bu umutsuz anımızda hemen gelip bize yardımcı olduğu için, mükemmel düğünümüzü organize ettiği için çok teşekkür ederim.

Mükemmel düğünümüzü

Gelinliğinizi nereden aldınız?

Gelinliğimi de nişanlığımı da Oleg Cassini’den aldım. Düğüne 1 ay kala, ilk girdiğim mağazadan, denediğim 3. gelinliği aldım.

Davetiye ve nikah şekeri gibi tasarım ürünlerinde tercihiniz neydi?

Eşim denize âşık biri ve hatta kaptanlık sertifikasını da aldı. Zaten kış ayı olmasına rağmen bu yüzden teknede düğün yapmayı seçtik. E tabi her şey tam olsun dedik. Bunun üzerine davetiyemizi de nikah şekerimizi de tekne konseptli seçtik.

Bunun üzerine davetiyemizi de nikah şekerimizi de tekne konseptli seçtik.

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Düğün klibimiz çekilecekti, bütün arkadaşlarımız teknenin üst kısmına geldi ve telefondan açtığımız saçma sapan bir şarkıyla oynamaya başladılar. Herkes donuyordu ama bizim için öyle oynadılar ki herkes gülme krizine girdi.

Düğün günü unuttuğunuz bir şey oldu mu?

Montumu kuaförde unuttum. Ertesi gün de balayına çıkacaktık. Evde de başka montum olmadığı için havaalanına 2 tane kazağı üst üstte giyerek gittim. Aslında Fikret’in unuttuğu daha beterdi. Yanına spor ayakkabısını almayı unutmuştu havaalanına, eşofman altına kösele ayakkabı giymek yerine benim spor ayakkabımı giyerek gitti. Ayağını sıkınca da kış günü uçağa terlikle bindi.

Düğününüzün en duygusal anı neydi?

Fikret duygusallıktan kilometrece uzak olduğu için en duygusal an benim oldu aslında. Teknede annemin en sevdiği şarkı çaldı. Annemi seneler önce kaybettiğim için çok duygulandım, sanki o an yanımdaydı.

Teknede annemin en sevdiği şarkı çaldı.

Balayınızı nerede yaptınız?

Balayı için Phuket’e gittik. Mükemmel bir balayı geçirdik balayı çifti olduğumuz için odamızı değiştirdiler, önünde bize özel havuzu olan villa verdiler. İkimiz de oturmayı sevmediğimiz için balayı boyunca o kadar çok aktiviteye katıldık ki balayı nasıl bitti anlamadık.

 Özel havuzu olan villa verdiler.

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Öncellikle artık internet çağında yaşıyoruz evlenme hazırlıklarına başlarken önce sizin sitenize bir göz atmalılar; çünkü görecekler ki her şey kolaylaşacak. Ben kına için Düğün.com’dan Festival Parti Evi’ni buldum.

En önemlisi de Tekne Turunuz’u buldum ve hepsini 3 hafta içinde organize ettim. Aylarca bir sürü firmayı gezmek yerine buradan fiyat ve organizasyon tekliflerini alarak kısa zamanda çok iş hallettim. Elbette en önemlisi her şeyin en güzel şekilde olması için birbirinize destek olun. Emin olun anlaşacağınız firmalar zaten en iyi şekilde size destek oluyorlar.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

1 Yorum

Bilgen TELLİ

Düğün Tarihi: 06.07.2015


Mutluluklar... Balayı otelinizi öğrenebilir miyim?