Şans Eseri Tanıştılar, Aşk Evliliği Yaptılar: Nilay & Osman

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:14 dakika

21.03.2024

"Yeri geldi davul çaldık şarkı söyledik, yeri geldi herkes yere oturdu sıra gecesi bile yaptık. Her şey çok güzeldi."

Böyle tanıştılar

Yakın bir arkadaşımız “Var mısın Yok musun?” adlı yarışma programına katılmıştı, biz de ona destek olmak için gittik ve orada şans eseri tanıştık. Aradan bir sene geçti, o sure zarfında yalnızca üç defa bir araya geldik. Sonra Osman askere gitti. Tekrar ortak arkadaşımızla bir yere gittiğimizde denk geldik ve bir anda sevgili olduk. Üç sene süren birlikteliğimizin ardından evlenme kararı aldık. Aşk evliliği yaptığımızı ve kaderin bizi birleştirdiğini düşünüyoruz.

şans eseri tanıştılar, aşk evliliği yaptılar: nilay & osman

Evlenmeye karar verdiler

Hafta sonu Fenerbahçe’de her zaman gittiğimiz bir kafede denize karşı otururken birden kucağıma yüzük kutusunu attı. Aslında evlenme teklifi gayet rahat bir şekilde gerçekleşti. Aslında bir hafta sonra doğum günümde sürpriz yapacakmış ama o zaman anlarım diye öncesinde teklif etmeye karar vermiş.

şans eseri tanıştılar, aşk evliliği yaptılar: nilay & osman

Hazırlıklar başladı

Nisanda evlenme kararı aldık daha sonra bu kararımızı ailelerimizle paylaştık. Haziranda nişanlandık. 11 ay sonra, mayıs ayında da evlendik. Hazırlık süreci son derece güzel ve keyifli geçti. Çünkü rahat rahat hazırlanmamız için yeterince vaktimiz oldu. Hazırlıklar sırasında Osman’ın en keyif aldığı şey yeni evin dekore edilmesi oldu. Benim için ise gelinlik seçmek ve alışveriş yapmak son derece keyifliydi.

şans eseri tanıştılar, aşk evliliği yaptılar: nilay & osman

Düğün mekanı seçildi

Düğün mekanımız için başlarda çok farklı yerler hayal ettik. Fakat aileler çok kalabalık olduğu için yapamadık. En sonunda nikah sonrası eğlence organize etmeye karar verdik ve bir mekanla anlaştık. Önceliğimiz misafirlerimizin ve bizim rahatlığımız oldu. Ulaşım, kalite, menü, konsept en önemli kriterlerdi.

şans eseri tanıştılar, aşk evliliği yaptılar: nilay & osman

Ve diğer ayrıntılar

Organizasyonda müzik, menü, masa süslemesi gibi detaylara özen gösterdik. Bunların dışında davetiye, nikah şekeri gibi tasarımlar konusunda Barok Bonbon ile çalıştık. Tüm planlamalarımızı evlenmeye karar verdiğimiz andan itibaren Düğün.com üzerinden yaptık.

şans eseri tanıştılar, aşk evliliği yaptılar: nilay & osman

Gelinlik ve damatlık

Açıkçası ben gelinlik işini son zamanlara bırakmayı planladım; fakat yakın bir arkadaşımla alışverişe çıktığımız bir gün beni birdenbire gelinlikçilere soktu. Kendisi de yeni evli olduğu için neler yaşayacağımı en iyi o biliyordu. Birkaç yer gezdikten sonra giydiğim ikinci gelinliği çok beğendim. Birebir benim tarzım olduğu için ertesi gün hemen almaya gittim. Yani nisandan hemen sonra gelinliğimi Oleg Cassini’den aldim aldım ama gelinlik provaları düğüne birkaç gün kala bitti. Osman ise damatlığını kendi tasarladı ve özel olarak Yelkenci Group Four Hands’e diktirdi. Son haftaya kadar da almadı.

şans eseri tanıştılar, aşk evliliği yaptılar: nilay & osman

Düğünün eğlencesi

Her şey bize özel oldu. Mekan her şeyi bize bıraktı. Eğlenceyi biz yönlendirdik. Yeri geldi davul çaldık şarkı söyledik, yeri geldi herkes yere oturdu sıra gecesi bile yaptık. Her şey çok güzeldi.

şans eseri tanıştılar, aşk evliliği yaptılar: nilay & osman

Balayı

Rixos Sungate Beldibi… Şahane bir oteldi.

Düğün.com çiftlerine tavsiye

Organizasyon süresince unuttuğumuz bir şey olmadı. Ufak tefek aksilikleri de kafaya takmadık. Bizim tavsiyemiz, her şeyi rahat yapabilmek adına, nişanla düğün arasında biraz zaman bırakmaları. Ne olursa olsun o gün hiçbir şeyi dert etmeden, akışına bırakmaları.

şans eseri tanıştılar, aşk evliliği yaptılar: nilay & osman

Teşekkür Düğün.com!

Baştan sona her şeyi organizasyon şirketine sormamıza gerek kalmadan Düğün.com’un yardımlarıyla planladık. Bize çok yardımcı oldu. Düğün.com’a teşekkürler.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

seda tanrıkulu

Düğün Tarihi: 21.10.2014


gelinlikteki gümüş işlemelerle damatlığın renginin uyumu şahane olmuş. güzel bir çift olmuşsunuz. Tebrikler:)