3 Evet’le Evlilik: Ezgi ve Onur

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

4:15 dakika

21.03.2024

Sonunda yıllar yıllar sonra bir düğünde tanıştık...

Onlar komşu ailelerin torunları

Ezgi: Onur ve ben komşu ailelerin torunlarıyız. Her bayram ve yaz tatilinde büyükanne ve babamı ziyarete gittiğimde Onur ve arkadaşlarını (ki sonradan aslında kocaman bir kuzen kabilesi olduklarını öğrendim) görür ve eğlencelerini kıskanırdım. Sonra, yıllar yıllar sonra bir düğün organizasyonunda sevgili Asuman sayesinde tanıştık.

Onur: Tanışma hikayesi Ezgi’nin anlattığı gibi. Ama Ezgi’nin bilmediği başka bir şey vardı. Bizim süpermarkete karşı direnen şahane bir bakkalımız vardı. Ezgi alışveriş için gelirdi. Ben ondan etkilenirdim bu kısa tatil görüşlerinde. Ama bir ilişkinin başlayabileceğini tahmin etmezdim tabi ki... Ta ki Asu Ezgi’yi yanımıza getirene kadar.

ezgionur1

3 teklif ve 3 evetle varılan nihai son

E: Hııı.. Aslında çok şanslıyım, tam üç kez evlenme teklifi aldım. İlki 4 sene süren flört dönemimizden sonra günbatımında, deniz kıyısında şarap ve diz çökülerek benimle evlenir misin klasiğiydi. İkincisi ikimize ait… Üçüncüsü ise, evlenmemize iki ay kala… Onur’un tüm evi post-itlerle doldurup, okları takip etmemi sağladığı ve tüm evi defalarca dolaştırdıktan sonra pırlanta yüzük kutuma ulaştığım an! Hepsi birbirinden şahaneydi, çok şanslıyım.

O: Yanlış anlaşılmasın her seferinde kabul etti!

ezgionur2

1 Eylül, Dünya Barış Günü!

O: 4 sene flört ve 2 sene nişanlılık evresinden sonra hadi bu yaz evlenelim dedim Ezgi’ye. O da tamam dedi. Nisan’dı galiba bir aile yemeğinde konuştuk ve Eylül 1 tarihine karar verdik. Yaklaşık 6 ayda düğün hazırlıkları tamamlandı.

E: 1 Eylül, Dünya Barış Günü!

ezgionur5

En keyiflileri: davetiye ve müzik hazırlığı

E: Davetiye! Bir arkadaşımız çizdi, biz düzenledik, bir arkadaşımız bastı, ailelerimiz dağıttı, davetlilerimizin tümü katıldı! Aynı davetiye dizgileri magnet olarak düğün hatırası niteliğinde dağıtıldı, çok keyifliydi bence.

O: Müzik hazırlığıydı. DJ Team’le çok iyi bir birliktelik sağladık. Düşündüğüm ve aklımda olan tüm şarkıları DJ Bülent ve DJ Aygül’le birlikte düzenledik. Müzik düzeni düğüne olan heyecanımızı arttırdı, çünkü saatler sürecek olan bir liste hazırlandı. Hangi saat ne çalınacağı parça parça belliydi, bu profesyonellik karşısında daha da heyecanlandık.

ezgionur3

Düğün şenliğimize tüm halkımız davetlidir!

O: Bu sürecin en kolay seçimiydi. Tanıştığımız düğün organizasyonu kendi düğün mekanımıza çok yakın bir mekandı. Küçükboğaz Gölü (Karasu/Sakarya) hem hayal ettiğimiz ortama çok yakındı, hem de ikimiz için de anlamlıydı.

E: Yaklaşık 800 kişiyi bulan misafirlerimizi kendi hayal dünyamıza davet edebileceğimiz büyüklükteydi. “Düğün şenliği” dedik zaten davetiyemizde de.

Diğer tüm detaylar…

E: Tüm detaylar üzerinde tek tek durduk. Çünkü tüm detaylar bir bütünü oluşturacak şekilde ve konsept niteliğindeydi. Yer seçimi, organizasyon, davetiye, pasta, müzik, balonlar, kurdeleler, organizasyon renkleri, gelin arabası ve magnet tasarımlarının hepsine fazlasıyla özen gösterdik.

O: İçimize sinmeyen hiçbir şeye yer vermedik. Hatta hayal ettiğimiz şenliğin, çalıştığımız organizasyon firması tarafından paket olarak sunulduğunu ve tekrarlarının gerçekleştiğini duyunca mutlu olduk.

ezgionur7

Düğünün tasarım ürünleri

O: Güzel Sanatlar Fakültesi’nde birlikte okuduğumuz tasarımcı arkadaşım Zeynep Dağdüden hayal ettiğimiz davetiyeyi kendi çizgileriyle bize hediye etti. Yine aynı fakülteden ressam arkadaşım Burak Can Öztaş düzenlemeleri yaptı ve İzmir’de bulunan Ajans Ankara Reklam Tasarım Matbaa’da basımı sağladı.

E: Tüm süreç hem kolektif, hem eğlenceli hem de akıcı gerçekleşti. Çünkü birlikte çalıştığımız herkes dostlarımızdı.

Gelin ve damatlık

O: Sarar. Gittim, giydim, beğendim, aldım, çıktım.

E: SisterS Wedding. Gittim. Ne giysem dedim. Ebru Hanım 3 model getirdi. İlk giydiğime karar verdim. Bu işi iyi biliyorlar. İki kez prova yaptık. Kusursuz bir gelinlik hazırladılar benim için.

ezgionur8

“Hayal ediyor olmak her şeyi çok kolaylaştırıyor.”

E: Çok iyi bir organizasyon yaptık ve tüm sürecin koordinasyonunu Onur ve ağırlıklı olarak ben sağladım. Dolayısıyla her şeyden haberdardık ve her şey bizim adımlarımızla ilerledi. Eksik kalan hiçbir şey olmadı.

O: Sadece şunu söylemek isterim; önceden hayal ediyor olmak her şeyi çok kolaylaştırıyor.

Hem geleneksel hem modern detaylar

O: Aslında her şey bize özeldi ve içinde geleneksel ve modern birçok detay vardı. İkimizin de etnik kökeni olan ve Karadeniz coğrafyasına ait olan tulum eşliğinde evden kız alınarak başlandı. Küp kırıldı, bizlere tatlı dilli olmamız için bal ikram edildi.

E: Şenlik başlangıcında ise küçük bir kayıkla mekana geldik. Hava kararırken nikahımız kıyıldı ve uçan balon demetleri havaya bırakıldı (o kadar rüzgar vardı ki, balonların uçuşu birkaç saniye sürdü sanırım) 80’ler, 90’lar, blues, jazz, balkanlar derken tulumla horon vuruldu ve after party ile 03.30’a kadar aralıksız devam edildi.

ezgionur9

Damadın esrarengiz kayboluşu

Onur mekana gölün karşı kıyısından tekneyle geleceğimizi söyledi. Pek beğendim bu fikri, hemen kabul ettim. Fakat düğün günü kıyıda bizi iki kişilik bir sandal bekliyordu ve hatta içinde su birikintisi bile vardı. Ama artık karşıdaydık ve konuklarımız bizi bekliyordu. Bir de Onur’un takı töreni esnasında kayboluşu var. Onur’a göre 3 dakikalık bir ihtiyaç molasıydı ama video kayıtlarımız damadın 10 dakikalığına düğüne ara verişini belgeliyor. Onur’un bu süreçte kahve içtiği de duyduğum rivayetler arasında. Çeşitli spekülasyonlar olmakla birlikte deliller henüz kesin bir kanıya ulaşmamızı sağlayamadı.

ezgionur6

Balayı çıkmazı!

Benim provalarım sebebiyle İstanbul dışına çıkmamız çok mümkün olmadı. İstanbul’un güzel manzaralı bir otelinde konakladık. Ben gündüzleri provaya gittim, Ezgi de beni bekledi. Tabi sonra telafisi birkaç kısa tatil şeklinde gerçekleşti.

E: Televizyon izleyip, yemek yedim!

O: Umarım gönlünüzü almışımdır, Ezgi Acar?

E: Gerçek balayını hala bekliyorum, Sayın Şirin.

Düğüne damgasını müzik vurmuşa benziyor…

O: Müzik! Baştan sona harikaydı. Üzerinde durduğumuz ve olmasını istediğimiz tüm parçalar şahane bir repertuvar ve mixle hazırlanmıştı. Müzik bu kadar iyi olmasaydı, bu kadar eğlenmek mümkün olmazdı.

E: DJ Aygül, ki artık bizim için Aygül abla kendisi... Bahsettiğimiz tüm detaylara önem vermişti ve tüm akışa o kadar hakimdi ki tüm geceyi kusursuz hale getirdi. Sanırım o da çok eğlendi.

ezgionur4

Şapkaları önümüze koyalım

O: Ailelerimiz birbirini yıllardır tanıdığı için, sürecimiz keyifli, sorunsuz ve fazlasıyla eğlenceli gerçekleşti. Bizim de birbirimize ve ailelerimize düşkünlüğümüz perçinlendi.

E: Gönlümüzce eğlendik ve her şey kurguladığımız şenlik çizgisinde gerçekleştiği için içimiz çok rahat. Her anışımızda keyif ve huzurla anıyoruz. Bu bizce çok değerli…

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

A B

Düğün Tarihi: 14.10.2014


3 evlilik teklifi şaşırttı bize 1 tane bile gelmiyor