Koray ve Ayten'in Hikayesi

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

6:03 dakika

21.03.2024

Hiç beklemediğim bir anda dizlerinin üzerine çöküp, cebindeki yüzüğü çıkarttı ve Evet dememi gerektirecek cümleler sarf etti.

Ayten ve Koray

Nasıl tanıştınız?

Koray: Ayten, ablamın çalıştığı firmada, ablam ayrıldıktan sonra çalışmaya başlamıştı. Ofislerini, hem ablam nedeniyle, hem aile firmamızın bu firma ile olan bağı nedeniyle çok sık ziyaret ediyordum. Koridordan hızlı bir şekilde gelip geçiyordu. Yoğunluğu ve yeni iş heyecanı beni görmesini engellemişti. Bana merhaba demeye bile fırsat bırakmamıştı. Ama enerjisi bana çok farklı gelmişti, tanışmalıyız demiştim içimden. Oldukça heyecanlanmıştım. Diğer ofis odalarından birinde ilk bulduğum bilgisayarın başına geçtim ve onların odasındaki yazıcıya çıktı almak için bir belge gönderdim. Amacım belliydi, ama acaba beni görecek miydi ya da merhaba dediğimde beni duyabilecek miydi?

Ayten: Aslında bu durum onun bir orman katletmesine neden oldu, şaka tabi.

Ayten ve Koray

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

A: Hafta sonu için Koray’ların yazlığına gitmiştik. Güzel bir yaz akşamında deniz manzaralı balkonda, özenle hazırlamış olduğumuz yemeğimizi yerken hiç beklemediğim bir anda (her zaman öyle değil midir!) dizlerinin üzerine çöküp, cebindeki yüzüğü çıkartıp evet dememi gerektirecek cümleleri sarf etti. Sürprizleri hemen fark eden biri olduğum halde bunu anlamamıştım. Bu da Koray’ın başarısıydı.

K: Ayten ile beraber geçirdiğimiz keyifli ve mutlu günlerimizden sonra, ileriye dönük kararlı bir adım atma zamanının geldiğini düşünmüştüm. Mekan olarak aklıma ilk gelen yer, rahat ve baş başa olacağımız yazlığımızdı. Güzel bir akşam yemeği ve gecenin ilerleyen saatlerinde onu sonsuza dek yanımda istediğimi söyledim. Kelimelerin ağzımdan dökülmesiyle duymak istediğim tek cevap geldi, kocaman bir Evet!

Ayten ve Koray

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

A&K: Evlilik kararından hemen sonra evlenmedik. Sağlık sorunları yüzünden ertelemek zorunda kaldık. Yaz düğünü istediğim için kendimize süre olarak 6-7 ay ayırmıştık. Fakat hazırlık aşamasında bu sürenin de uzun olduğuna karar verip düğün tarihini öne çektik. Geriye 3 aylık bir süremiz kalmıştı. İyi ki de öyle yapmışız. Çünkü evlilik hazırlıkları dışında başka bir şey düşünemez oluyorsunuz.

Ayten ve Koray

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

A: Gelinlik seçimi kısa sürdü fakat heyecanlı bir süreçti. Diğeri de son anda almaya karar verdiğimiz dans dersiydi. Herkesin aylar öncesinden karar verip yapmaya başladığı şeyi biz 2 hafta içinde yapmaya başladık. Daha da önemlisi ikimiz de daha önce vals yapmamıştık. Koray dans etmeyi dahi sevmiyordu. Ama hocalarımızın bize olan güvenleri ve dansa olan tutkuları sayesinde çok keyifli bir hazırlık aşaması geçirdik.

Ayten ve Koray

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

K:Zeytindalı Restoran’da bir arkadaşımızın düğünü için daha önce bulunmuştuk ve oldukça sevmiştik. Sıcak bir ortam; güler yüzlü, düzgün bir hizmet; sigara içmek ya da hava almak isteyenler için onları ortamdan koparmayacak bir balkonun olması bu mekanı tercih etmemizin nedeni oldu. Dostlarımızdan ve yakınlarımızdan gelen tepkilerden doğru bir seçim yaptığımızı anladık. Konukların enerjisi ve mekanın enerjisi birleşince ortaya oldukça eğlenceli ve keyifli bir düğün çıktı.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

K: Her şeyden önce düğüne katılan herkesin keyif almasını amaçladık. Her şeyin merkezine bunu koyduk. Düğün organizasyonu işini tamamen kendimiz yaptığımız için en ufak detay için bile çok fazla zaman harcanması gerektiğini gördük. Bunu da ancak işin içine girince fark ediyorsunuz. Öncelliğiniz düğün mekanı oluyor. İstediğiniz gibi bir mekan bulmak zaman alabiliyor. Her şeyin sade ve içten olmasına önem verdik. Yapılabilecek olması durumunda olan şeyleri kendimiz yapmaya çalıştık. Çünkü bu bize büyük keyif verdi.

A: Gelinlikten sonra benim için en önemli şeyler saç ve makyajdı. Ben bu konuda çok şanslıydım. Arkadaşımın tavsiyesi ile Yılmaz Kızıl’a (Caddebostan Yılmaz Kuaför) topuzumu yaptırdım. Benim isteğim doğrultusunda bana yakışacak çok güzel bir topuz yaptı. Makyajımı da Yılmaz Bey’in önerdiği Zelda İpekoğlu’na yaptırdım. Makyaj için de önceden prova yapmıştık. Önceden prova yapmanın önemli olduğunu söyleyebilirim. Böylece kötü bir sürprizle karşılaşmamış oluyorsunuz.

Ayten ve Koray

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

A&K: Davetiyeyi kendimiz hazırladık. Sade ve modern olmasına dikkat ettik. Davetiyede yer alan küçük kırmızı kalp, bizim düğünle ilgili daha sonraki seçimlerimizi de etkiledi. Nikah şekeri tasarımını ve üretimini Buvego’ya yaptırdık. Ortaya, tam düşlediğimiz gibi, görüntüsü de tadı kadar güzel olan kalp şeklinde kurabiyeler çıktı. Herkes bayıldı.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

A:Gelinlik seçimim çok kolay oldu. Sanırım bu konuda çok şanslıydım. Koray’ın ablasına da bu konuda teşekkür etmem gerekiyor. Gelinlik seçiminde bana çok destek oldu. Moe by Beyaz Butik’te aradığım gelinliği buldum. Düğünden 2 ay önce aldım ve düğüne 4 gün kala son prova yapıldı. Böylece kilo alıp vermeden kaynaklanacak bir aksilik yaşamadım

K: Damatlık en sona bırakılıyor galiba. Ben de damatlığımı 2 hafta kala Damat’tan aldım.

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

A&K: Sanırım atladığımız bir şey olmadı. Son anda yapılacakları bir kağıda dökerseniz önemli şeyleri atlamamış olursunuz. Çünkü o günün heyecanı anlatılmaz.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

A: Kına gecesi yapmak istemediğim için arkadaşlarımın düzenlediği ev partisi benim için güzel bir kutlama oldu. Fakat bana sürpriz olarak; benim hayır dememe fırsat bırakmayacak hızda; kendimi sandalyede, onları etrafımda, başımda kırmızı tül ve elimde kına ile buldum. Tabi malum şarkıyı da unutmamışlar.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

A: Komik olarak değil belki de ama ilginç olarak gelinliğimi Koray’ın ablası dışında kimse düğün gününe kadar görmedi. Yakınlarımın, arkadaşlarımın ve en önemlisi Koray’ın merak etmesi ayrı bir güzeldi. Ama beklediklerine değdi. Ayrıca düğün dansı için ders aldığımızı birkaç kişi dışında kimse bilmiyordu. Herkese hoş bir sürpriz oldu. Çok eğlenceliydi.

K: Ben de damatlığımı göstermeyecektim ama damatlığı birlikte seçtik.

Ayten ve Koray

Balayınızı nerede geçirdiniz?

A&K: Balayımızda Roma-Floransa-Venedik’te çok eğlenceli vakit geçirdik. Bu üç şehir gözünüze ve damağınıza fazlasıyla hitap ediyor. Özellikle Floransa ve Venedik herkesin muhakkak hayatında bir kez olsun gitmesi gereken yerler.

Düğün.com çiftlerine bir tavsiyeniz var mı?

A&K: Burada bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir şey de Düğün.com sayesinde bulduğumuz RG Photography. Düğün.com düğünümle ilgili olarak başvurduğum belki de tek kaynak site oldu. Rana ve Görkem Bıçakçıoğlu, yapmış olduğum sayısız telefon konuşması sonrası yüz yüze görüştüğümüz ilk ve son fotoğrafçılar oldular. Onlarla görüştükten sonra onların enerjisine kapılmamak mümkün değil. Mükemmel bir seçim yapmışız ki; düğün sonrası düğün günü herkes enerjimizin ne kadar yüksek olduğundan bahsetti. Bu enerji herkese yansımış. Biz de daha sonra fark ettik ki, nikah öncesi onlarla yapmış olduğumuz çekim sırasında biz tüm stresimizi atmışız. Zaten çekim sonrası gülmekten yüz kaslarımız ağrıyordu. Ayrıca fotoğraf çekimi ile eş zamanlı video çekimi de gerçekleşti. Bu bizim için gerçekten sürpriz olmuştu. O kadar rahat ve aynı zamanda bir o kadar profesyonel bir çekim oldu ki fotoğraflar facebook sayfamızda yayınlanınca ortalık yıkıldı. Yakınlarımızın, arkadaşlarımızın fotoğrafları beğenmesi, tarif edilemez bir mutluluk. Bu onların sayesinde oldu. Rana ve Görkem inanılmaz bir çift. Onlar artık bizim fotoğrafçımız değil her zaman görüşmekten keyif alacağımız arkadaşlarımız.

KÜNYE

Mekan: Zeytindalı Restaurant

Fotoğraflar: RG Photography

Saç ve Makyaj: Yılmaz Kızıl (Caddebostan Yılmaz Kuaför) –Zelda İpekoğlu

Alyanslar: Altınbaş

Düğün Dansı: Dolly Parton & Julio Iglesias - When you tell me that you love me

Balayı Yeri: İtalya / Roma-Floransa-Venedik

Gelinlik: Moe by Beyaz Butik

Damatlık: Damat

Müzik & Ses Işık:Zeytindalı Restaurant

Nikah Şekeri/Misafir Anı Hediyesi: Buvego

Dans Kursu: Gamze Pehlivan ve Özer Özen’in (Tolga Han Dans Kursu)

El Buketi/ Çiçekçi: El buketini kendimiz yaptık. Nikah masası çiçeği ise Berrin Çiçek’ten.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

petek

Düğün Tarihi: 24.10.2014


video çok güzel olmuş mutluluklar..