İş Teklifiyle Gelen Aşk: Özge ve Hüseyin

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

6:23 dakika

21.03.2024

İlk işinizle aşk hayatınızın da değişeceğini düşünür müydünüz hiç?

İş teklifiyle gelen tanışma

Üniversiteden yeni mezun olmuştum. İş teklifi aldığım şirketle ilgili bilgi almak için, çok yakın bir arkadaşımın o şirkette çalışan arkadaşı ile bir araya geldik ki bu kişi Hüseyin’di. Ben işi kabul edip o şirkette çalışmaya başladım ve bu süreçte çeşitli zamanlarda görüşüyorduk. Ancak tanıştıktan yaklaşık 1 yıl sonra çıkmaya başladık. Ben çıkmaya başldığımız gün Hüseyin’le evleneceğimi anlamıştım. O sırada işim dolayısıyla Samsun’da yaşadığım için yaklaşık 1,5 yıl ilişkimizi uzaktan devam ettirdik.

ozged1

Amsterdam’da tatilinde evlenme teklifi

15 Mart tarihini hiç unutamam. Açıkcası benim için çok değişik bir dönemdi. İşimden ayrılıp İstanbul’a yerleşmiştim. İlişkimizde de ikinci yılımıza girmek üzereydik. Mart ayında da gezelim, değişiklik olsun diye Amsterdam’a gitmeyi planlamıştık çok önceden. Ben hiç tahmin etmezdim hayatımın en önemli ve en güzel kararını orada vereceğimi! Oysa ki Hüseyin, önceden planlayarak gelmiş o tatile. Bir gün sabah kahvaltıdan sonra yukarı odamıza çıkıp sonrasında o günkü gezimize başlayacaktık. Hüseyin odaya çıktığımızda dışarı çıkmayalım oturalım, biraz daha mı uyusak acaba falan gibi süreci uzatıyordu. Bir yandan da eli arkada komodinin üzerinden bir tıkırtı geliyordu ama anlamıyordum. Sonra konuyu bir şekilde birbirimizi ne kadar sevdiğimize getirip “Ben seni ne kadar seviyorum biliyor musun? Seninle evlenmek isteyecek kadar!“ deyip “Benimle evlenir misin?” dedi. Tabi teklif hiç beklemediğim bir anda geldiği için çok şaşırdım. Sonrasında da elbette “Evet!” dedim ve yüzüğümü takıp birbirimize sarıldık. Tatilimizin o andan sonra daha bir güzel ve anlamlı geçtiğini siz de tahmin edersiniz...

ozge-Doganay4

Peri masalı gibi bir yaz düğünü

Tatilden dönüşümüzde ailelerimize kararımızı söyledik. Ben hep yaz düğünü hayal etmiştim. Ve Mart’tan itibaren yaza çok az bir zaman olduğu için Amsterdam’dan dönüşümüzde düğünümüzün 2013 yazında olmasını istediğimize karar verdik. Ancak Mayıs’ta ailelerimizi tanıştırıp sözlendik. Sonrasında da düğün hazırlıklarına Eylül-Ekim gibi başladık. Düğünümüzde her şeyin peri masalı gibi olmasını istiyorduk. Bu yüzden de hazırlıklarımızı geniş bir zamana yayarak hiçbir şeyi stres yapmadan ve son ana bırakmadan yapalım istiyorduk. Bu sebeple hazırlıklarımıza Eylül’de başladık. Yaklaşık 9 ayımız vardı. Tabii bu arada nişanımızın da organizasyonuyla ilgilenerek Kasım ayında bir de nişanımızı yaptık.

ozge-Doganay2

Düğün dansı ve gelinlik seçimi bir başka

Düğün için dans dersleri alırken çok eğlendik. Açıkcası Hüseyin ilk başta dans için derse gitme konusunda çekingen davranıyordu. Ancak ilk dersten itibaren olaya ısınıp o da keyif almaya başladı. Hocamız Gizem de sağ olsun, samimiyeti ve eğlenceli tavırlarıyla bizi oldukça rahatlatıyordu. Sıkıldığımızda evde bile provalar yapmak çok keyifliydi. Özellikle de düğünden bir gün önce mekanda hocamızla beraber prova yapmak, hem düğünle ilgili gerginliğimizi azaltmış hem de gerçekten keyif almamızı sağlamıştı. Açıkcası düğünümüzle ilgili en çok konuşulan şeylerden biri de düğün kareografimizdi. Çünkü dansımızın sonunda Hüseyin yerde diz çöküyor ve ben de şaşırtıcı bir şekilde kucağına oturuyordum. Hocamız sayesinde akıllardan çıkmayacak bir kareografi sergilemeyi başardık. Ve tabii gelinlik seçimi aşamasındaki provaları da atlayamam. Çünkü gerçekten sanırım her gelin adayı, giydiği bütün gelinliklerin içinde kendisini prenses gibi hissediyordur. O podyuma çıktığım an geri kalan her şeyi unutabiliyordum. Bir de gelinliğime karar verdikten sonra detayları için de provalara nedimelerimle gitmem çok heyecan vericiydi. Her seferinde onların karşısına çıkarken düğünümüze çıkış anımızı düşünüyor ve heyecanlanıyordum.

ozge-Doganay1

Tıpkı filmlerdeki gibi…

Biz en başından itibaren yaz düğünü ve açıkhava düğünü istiyorduk. Deniz kenarında olmasını istediğimiz için, nişanımızı da aileler arasında Moda Teras’ta yaptık. Düğünümüz içinse; çocukluktan beri, tıpkı yabancı filmlerde gördüğümüz gibi, yeşillikler içerisinde kilise düzeni bir düğün hayal etmiştim. Bu doğrultuda mekanları gezerken Event Garden'ın Life bahçesindeki nikah seromonisini görür görmez ‘İşte burası!’ dedim. Gerçekten de düğün hazırlıkları sırasında ve düğün sırasında da mekanın ve çalışanlarının profesyonelliği, güleryüzlülüğü ve çözüm odaklı olmaları hayallerimizdeki gibi bir düğün gerçekleştirmemizi sağladı.

ozge-Doganay3

Ve diğer detaylar…

Biz düğün mekanımızın önerdiği organizasyon, müzik ve fotoğraf firmalarıyla çalıştık. Gerçekten çok iyi ve uyum içinde çalışan ekiplerdi. Düğünümüzün unutulmayacak kadar ve hayallerimizdeki gibi güzel geçmesi için her detay üzerinde durduk. Aslında Hüseyin ve ben iş bölümü yapmıştık. Düğünle ilgili her şeyi öncesinde ben araştırıyor, seçenekleri çıkarıyordum ve sonrasında beraber değerlendiriyorduk. O da ev ve ev eşyaları konusunda aynı çalışmayı yapıyordu. Organizasyon firmamızla da DJ’imizle de en az 3 kez görüşerek hem onların bizim nasıl şeylerden hoşlandığımızı anlamalarını sağladık, hem de biz onların çalışma tarzlarını görme fırsatına sahip olduk. Organizasyon firmamızdaki (Purevent) Aynur Hanım gerçekten düğüne hazırlık sırasında psikolog gibi yaklaşıyordu bize. Stres olabileceğimi hissettiği her konuda beni çok kolaylıkla sakineştirebiliyordu. DJ’imiz Aykut da bizim ve konuklarımız hakkında aldığı tüyolarla düğün günü olağanüstü akıcılıkta bir müzik arşivi yaratmıştı ve bu sayede davetlilerimiz de biz de çok eğlendik. Hatta düğün sonrasında yeni evlenecek arkadaşlarımız bizden düğün sırasında çalan müzikleri istedi. Bir de düğün günü hikaye fotoğrafları çok önemliydi benim için. Bunun için de birçok kişiyle görüşüp en sonunda düğün günü gerçekten iyi enerji alabileceğimiz bir fotoğrafçıyla çalışmamız gerektiğine karar vermiştik. Daha önce arkadaşlarımızın da düğün fotoğraflarını çekmiş olmasını referans alarak Esin Barutçu ile çalışmaya karar verdik. Esinle düğünden önce birkaç kez biraraya gelerek beğendiğimiz pozları paylaştık. Fotoğraflarımızı hem mimarisinden dolayı, hem de ikimizin de mezun olduğumuz okul olmasından dolayı Boğaziçi Üniversitesi’nin çeşitli yerlerinde gerçekleştirdik. Çekimlerimize arkadaşlarımızı da çağırdığımız için gerçekten hem çok eğlendik hem de çok güzel kareler çıktı ortaya.

ozged3

Düğünün tasarım ürünleri sade ancak şık

Davetiye ve nikah şekeri konusunda evlilik fuarında bayağı fikir edinmiştik. Ancak bize genelde yapılanlar klişe geliyordu. Biz daha sade ancak şık bir davetiye istediğimize karar vermiştik. Kadıköy’de bulunan Efes Pasajı’nda Murat Davetiye &Şeker’le çalıştık. Şekerlerimiz ise konuklarımıza hatıra kalacağı için bize daha önemli geliyordu. Düğünümüzü anımsatması için konseptimize uygun bir şekilde pembe kurdelalı bir deniz yıldızından oluşuyordu.

ozge-Doganay5

Gelinlik ve damatlık

Gelinlik konusunda hayalimde hep bir model vardı. Düğünümüze 6 ay kala Hüseyin ve annemle gelinlik bakmaya çıktığımızda 2. gittiğimiz yer olan Bağdat Caddesi’ndeki Justin Alexander “Evet benim istediğim gelinlik bu!” dedim ve gerçekten de gelinlik tamamen benim üzerime dikilmiş gibiydi. Sonrasında yapılan birkaç rötüşla hayallerimdeki gelinliğe sahip oldum. Düğünümüze 1 ay kala ev hazırlıkları konusuna o kadar dalmıştık ki; düğünle ilgili tek eksiğimizin damatlık olduğunu fark ettik. Ve damatlık almak için çıktığımızda Sarar’da tam da istediğimiz gibi bir modeli aldık ve çıktık. Biz hem gelinlik hem de damatlık provalarımızı beraber yaptık. Birbirimizi gelinlik ve damatlıkla görmek gerçekten çok heyecan verici ve güzeldi. Sürekli beraber düğün günümüzü hayal etmemizi sağlıyordu.

ozge-Doganay6

Gerçek düğün hikayelerinin yardımı

Düğün günü bizim unuttuğumuz herhangi bir şey olmadı. Bu noktada Düğün.com’daki Gerçek Düğün Hikayeleri bölümü gerçekten çok yardımcıydı. Aynı zamanda evlenecek çiftlere kesinlikle yakın zamanda evlenmiş tanıdıklarından tavsiye almalarını öneririm. Biz hem Düğün.com’daki tavsiyeler, hem de arkadaşlarımızın tavsiyeleri sayesinde her şeyimizi çok iyi planlamıştık.

Düğün öncesi mini tatiller

Düğünümüzden bir hafta önce ailem Adana’da yaşadığı için Adana’daki evimizde tam geleneksel bir kına gecesi yaptık. Hep aile fertlerimiz ve yakın aile dostlarımız olduğu için çok keyifli geçti. Onun dışında da düğünümüzden yaklaşık bir ay öncesinde üniversiteden çok yakın 2 arkadaşımla beraber Beyrut’a bekarlığa veda için 4 günlük tatile gittik. Aynı şekilde Hüseyin de 2 erkek arkadaşıyla Kıbrıs’a gitti. Aslında bu tatiller de hazırlıklar sırasında bir nefes alma ve düğün stresini atma açısından çok iyi geldi bize.

ozged4

Hoparlörü patlatan “Evet”!

Düğün günü nikahımızda ikimiz de çok heyecanlıydık. Nikaha çıktığımızda nikah memurunun sorusuna o kadar yüksek “Evet” demişim ki, hoparlörlerden biri patlamış. Tabii biz bunu daha sonra, konuklardan ve video kayıtlarından öğrendik. Bir de heyecanımdan nikah kıyıldıktan sonra ayağa basmayı tam unutmuştum ki, nikah şahidim ve yakın arkadaşım Ceren hatırlattı. Ben de o anı kaçırmamak adına Hüseyin’in ayağının üzerinde bayağı tepinmişim.

Düğün yorgunluğunu attıran bir balayı

Düğünden çok önce, balayını Hüseyin’in organize etmesine ve benim gideceğimiz güne kadar nereye gideceğimizi öğrenmeyeceğime karar vermiştik. Yani aslında sürpriz olmasını istiyordum ilk başlarda. Sonradan ben merak etsem de balayı gününe kadar nereye gideceğimizi Hüseyin hiçbir şekilde paylaşmadı benimle. Hatta hiç kimse ile paylaşmadı. Ancak ikimiz de hazırlıklar sırasında çok yoruluyorduk ve gezmek yerine dinlenmek istediğimize karar vermiştik. Biz de Fethiye Ölüdeniz’de “PerDue” adında; sadece çiftlerin kaldığı, şehir merkezinden uzakta, butik, doğayla baş başa bir otele gittik. Hem otelin konumu, hem de hizmeti düğün yorgunluğumuzu mükemmel bir tatille atmamızı sağladı.

ozged2

Düğün.com çiftlerine tavsiyeler

Düğün hazırlıkları aslında hiç de dışardan göründüğü gibi stresli veya zor değil. Biz hayatımızın çok zevkli dönemlerinden birini geçirdiğimizi düşünüyoruz. Erken planlamaya başlamak oldukça önemli tabi. Her şey bir çırpıda geçtiği için önemli olan o gün çiftin ve misafirlerin eğlenmesi. Bunda da gelinin pozitif ve güleryüzlü olması çok önemli. Bize düğün gününde yardımcı olmaları için nedime ve sağdıçlarımızı önceden seçip onlardan belli konularda yardım istemiştik. Mesela bir arkadaşımız tamamen benimle ilgilenip duvağım, yedek ayakkabım gibi konularda destek oldu. Bu da düğün günümüzün planladığımız gibi gerçekleşmesinde çok büyük rol oynadı.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Ozlem Tekmek

Düğün Tarihi: 23.08.2013


Canlarim benim, hep mutlu olun...


rojda

Düğün Tarihi: 14.10.2014


her zaman kırdüğünü yapmak istemsimdir. cok güzel bir seçim yapmıssınız pembe tüller ortama cok güzel yakışmış