İrem ve Nihat'ın Hikayesi

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

4:08 dakika

21.03.2024

Bilgisayarımı tamire götürürken yanıma yaklaşarak ben hallederim dedi ve hayatıma girdi...

Nasıl tanıştınız?

2004 yılında Sabancı Üniversitesi'ne girdiğimiz yıl tanıştık. Nihat çimlerin üzerinde otururken uzaktan beni görüyor ve resmimi çekiyor. Arkadaşlarına göstererek bu kızla mutlaka çıkmalıyım diyor. Daha sonra bilgisayarımı tamire götürürken yanıma yaklaşarak ben hallederim dedi ve hayatıma girdi.

i̇rem ve nihat'ın hikayesi

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Gerçekten sürpriz oldu. Kapadokya’da bir balondaydık ve Nihat; güneş doğarken, ''Her yeni günü senle karşılamak istiyorum.'' dedi ve yüzüğü uzattı. Hayatımın en mutlu günlerinden biriydi. O sessizliğin içinde havada süzülürken birbirimize sımsıkı sarılmamız ve yaptığı tüm hazırlıklar inanılmaz anlamlıydı. Ben hep Türk turistiz diye bu kadar ilgililer diye düşünüyorken bütün Kapadokya ahalisinin durumdan haberi varmış meğer. Otele döndüğümüzde, odamız da balayı odasıyla değiştirilmişti ve her yer çiçek yaprakları ve mumlarla süslenmişti.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Kararı aldıktan 1 ay sonra Ekim ayında nişan gerçekleşti. Daha sonra Aralık ayına kadar hiçbir şey yapmadık. Aralık ayında etrafımızdaki herkes ramazan ve bayram yüzünden yığılma olacağı uyarısıyla bizi sıkıştırmaya başladı. Araştırmalarımızı hızlandırdık ve bu noktada Düğün.com’dan çok faydalandık. Özellikle teklif toplama kısmında bize çok yardımcı oldu. Bir yandan dergileri takip ettik, nasıl bir şey istediğimize dair bir kurgu oluşturduk. Şubat ayında düğün mekanı olarak Sait Halim Paşa Yalısı'nda karar kıldık. Sonra uzunca bir süre her şeye ara verdik ve Mayıs-Haziran gibi tekrar düğünle ilgili diğer detaylara yöneldik.

i̇rem ve nihat'ın hikayesi

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

En keyif aldığımız şey müzik seçimi oldu, müzik ve bizim dansımızı bir arada denemek gerçekten çok keyifliydi. Her alternatifi ona uygun dansla deneyerek arkadaşlarımızla bolca eğlendik. Onlar da dansımızın dışarıdan nasıl gözüktüğüne dair jüri görevi üstlendiler.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Düğün mekanı seçimi konusunda önceliklerimiz çok netti. Sonbahar düğünü olduğu için açık bölümü de kapalı bölümü de şık olsun istedik. Havuz başı düğünlerini çok tercih etmedik; Boğaz'ın kıyısında olmak istedik. Bir de merdivenler bizi baştan çıkardı. Biz bizimle aynı dili konuşan, önceliklerimizi doğru kavrayan ve bu süreç boyunca iletişim kurabileceğimiz bir mekanla çalışmak istedik. Sonuçta bir kere evleniyoruz.

i̇rem ve nihat'ın hikayesi

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz, hangi detaylara önem verdiniz?

Misafirlerimizin düğünümüzü romantik ve eğlenceli olarak hatırlamasını istedik ve o duygu geçişlerini vurgulayabilmek için altyapıyı da ona göre kurduk. İnsanların birbirini rahat görebileceği fakat yalının tasarımına da uygun masa süsleri seçtik, dantel ve yüzen mumları tercih ettik. Arkadaşlarımızın masalarına kullan-at fotoğraf makineleri bıraktık. Merdivenlerden inişimizin heyecanını barkovizyon ile misafirlerle paylaştık. Düğünde pek çok ilk oluyor, ve biz bu ilklerin her birini birbirinden ayırmak istedik. Ailelerimiz de genç olduğundan misafirlerimizin oturmayacağını ön görerek pisti geniş tuttuk, perküsyonu dj performansıyla birleştirdik. Böylece herkesin eğleneceği bir ortam sağlamaya çalıştık.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz

Ayşegül Evleniyor’dan fuarlar aracılığıyla haberimiz olmuştu, daha sonra yurtdışında beğendiğimiz tasarımları onlarla paylaşarak çok güzel detaylarla kişiselleştirdik. Arkadaşlarımız ve aile üyeleri için farklı düğün davetiyeleri tasarlayarak kendimizden de bir şeyler katmış olduk.

i̇rem ve nihat'ın hikayesi

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliği Beymen Bridal’dan Mart ayında ısmarladık ve elimize ulaşması Temmuz ayının ortasını buldu. İnanılmaz güzel bir hizmet ve özenli çalışmayla bana hayalimdeki gelinliği verdiler. Hep hayalini kurduğum; vücuda oturan, uzun kuyruklu straplez ve bol dantelli modeli çok iyi bir şekilde yarattılar. Damatlığı Temmuz ayında La Misura’dan kişiye özel dikimle ısmarladık, böylece vücuda tam oturan bir damatlık oldu.

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Gerçekten bu konuda Düğün.com'dan ve dergilerden çok faydalandık. Unutmamamız gereken her şeyin listesini edindik. Arkadaşlarımız da hazırlık süresince tecrübelerini ve bilgilerini bizimle paylaşarak telkinlerde bulundular. Özellikle benim arkadaşlarımın her adımda emeği var. Nikah ayakkabısından, alkol firmasına kadar her şeyde onlardan destek aldık. Bizim unuttuklarımızı onlar hatırlattı.

i̇rem ve nihat'ın hikayesi

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Damat tarafının Aydınlı olması sebebiyle uzaktan gelen tüm arkadaşlarıyla Zeybek oynaması çok bize özgü oldu. Ayrıca gelin çiçeğini atarken bekarlığa vedadan aklımda kalan Sezen Aksu’dan Yalnız Kullar şarkısı da çok güzel bir anı olarak farklılık kattı. Nikah hediyesi olarak ikimizin de mezun olduğu Sabancı Üniversitesi burs fonuna bağışta bulunduk, ve sertifikaları hediye olarak verdik. Bizim için en yerini bulan harcama o oldu.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Düğün günü imzalar atıldıktan sonra arkada patlayan volkanlar, rüzgarın da etkisiyle saçıma, sırtıma, kollarıma yağmaya başladı. Bir an cidden alev alacağımızı düşündük ve nikah masasından kaçarak uzaklaştık. Gelinlikte de ufak yanık izleri kalmış zaten.

i̇rem ve nihat'ın hikayesi

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızı uzun bir planlama döneminden sonra Seyşeller, Mauritius ve Afrika’da safari olarak gerçekleştirdik. 2 haftada defalarca uçak değiştirerek hem denizin hem doğanın tadını çıkarttık.

KÜNYE:

Mekan: Sait Halim Paşa

Fotoğraflar: Efe’s Photography, Perspektif Fotoğtafçılık

Saç ve Makyaj: Erdem Kıramer Göztepe

Alyanslar: Atasay

Düğün Dansı: Elvis Presley, you were always on my mind

Balayı Yeri: Seyşeller, Mauritius, Güney Afrika

Gelinlik: Beymen Bridal

Damatlık: La Misura

Müzik & Ses Işık: S&S Music Maker

Davetiye: Ayşegül Evleniyor

Nikah Şekeri/Misafir Anı Hediyesi:Sabancı Üniversitesi

Gelin Ayakkabısı: Divan

El Buketi/ Çiçekçi: FY Events

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

gül aydoğdu

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Çok tatlı bir hikaye olmuş...