Haziran'da Aşk Başkadır: Gülşah ve Ahmet

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:05 dakika

21.03.2024

O şaşkınlık ve mutlulukla ''Evet!'' diye bağırmıştım, tabi herkes bize bakıyormuş...

İlk görüşte aşk!

2008 yılının Haziran ayında kuzenimin doğum günü partisinde tanıştık birbirimizi görür görmez etkilendik, ilk görüşte aşk bu olsa gerek!

gulsah1

Uğurlu haziran

Haziran ayı bizim uğurlu ayımız oldu. Tanışma sürecinden başlayıp evlenme sürecine kadar en anlamlı en güzel günlerimizi hep Haziran ayında yaşadık. Evlenme teklifini de 1 Haziran gününde aldım. Romantik eşim, güzel bir yemek sonrası aniden evlenme teklifi etti. O şaşkınlık ve mutlulukla ''Evet!'' diye bağırmıştım, tabi herkes bize bakıyormuş. :)

gulsah2

Hazırlıklar 4 ay sürdü

Evlilik teklifini aldıktan sonra uzun bir nişanlılık dönemi geçirdik. Düğün öncesi hazırlığımız yaklaşık 4 ay kadar sürdü. İlk olarak nikah tarihini aldık ve evlenmek için de Haziran ayını seçtik. Nikah ve düğün tarihimiz de belli olduktan sonra ilk işimiz düğün mekanımızı arayıp en içimize sinen mekanı bulmak oldu.

gulsah3

Gelinlik hayali…

Herhalde en keyif aldığım aşama her genç kızın hayali olan gelinlik seçme aşamasıydı. Küçüklüğümden beri gelinliklere ayrı bir ilgim vardı. Hep, acaba benim gelinliğim nasıl olacak, diye hayaller kurarak modelleri incelerdim. Kendi gelinliğimi seçerken de inanılmaz keyif aldım.

gulsah4

Tarihi bir düğün mekanı

Düğün mekanımızı seçerken en büyük destekçimiz Düğün.com oldu. Elbette her mekana gidip inceleyecek vaktimiz yoktu; ama Düğün.com'da bulunan her mekanı tek tek inceleyip mekan sahiplerinden bilgi aldık. Üstelik aldığımız tüm bilgileri tekliflerimiz kısmında not aldığımız için unuttuğumuz bir şey de olmadı ve bize en uygun olan mekanı rahatlıkla seçtik. Sanırım düğün mekanımızda bizi en çok etkileyen şey, Celal Ağa Konağı'nın tarihi bir mekan olmasıydı.

gulsah5

Nikah şekeri ve davetiye

Nikah şekerimizi Şimal Nikah Şekeri'nden, davetiyemizi ise Sedef Cards'dan seçtik. Düğün yerimiz tarihi bir mekan olduğu için nikah şekeri ve davetiyelerimizin de ona uygun olmasına özen gösterdik.

gulsah6

Gelinlik ve damatlık

Gelinliğimi Nişantaşı Mia Bella Mağazası'ndan, damatlığı ise Damat Tween Mağazası'ndan seçtik. Gelinlik seçimimi düğünden 4 ay önce tamamladım ama damatlık seçiminde biz de çoğu damat gibi düğüne bir ay kala alıp çıktık.

gulsah7

İkinci bir plan şart!

Düğün günü gelin çiçeğimi evde unuttum. Üstelik bunu pek çok gelinin yaptığını Düğün.com'daki bir yazıda da okumuştum ama yine de unuttum işte. Biz de mecburen kuaförün yakınlarında bir çiçekçi bulup alelacele yeni bir buket yaptırdık. Bir de düğün günümüzde dış mekan çekimimiz vardı ama hava yağışlı olduğu için stüdyoya dönmek zorunda kaldık. Evlenecek çiftlere tavsiyem; en güzel günlerinde hiç bir detayı şansa bırakmasınlar, mutlaka ikinci bir planları olsun.

gulsah8

Ve balayı…

Balayımızı Kıbrıs Merit Cristal Cove Hotel'de geçirdik. Çok güzel ve sakin bir yerdi. Zaten düğün yorgunluğunu ve stresini üzerimizden atmak için böyle bir yer seçmiştik. Balayımızı Düğün.com üzerinden Peninsula Tur'la anlaşarak gerçekleştirdik ve son derece memnun kaldık. Gerçekten tüm süreçte en büyük destekçilerimizden biri Düğün.com oldu. Tekrar teşekkürler Düğün.com!

gulsah9

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 Yorum

salihk

Düğün Tarihi: 20.08.2013


toplam maliyet hakkında da bilgi verseniz iyiymiş.


çiğdem

Düğün Tarihi: 17.10.2014


gelinliği çok güzel olmuş


hande ozdinc

Düğün Tarihi: 14.01.2015


tebrikler...