Edirne Edirne Olalı Böyle Düğün Görmedi: Sıla ve Sertaç!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:33 dakika

21.03.2024

Düğün.com ailesinin en eski fertlerinden Sıla'yı evlendirdik. Hem de adeta masal sayfalarından fırlamış bir düğünle! Tuna nehrinden sandalla mekana gelen Sıla ve Sertaç çifti masalın kahramanlarıydı. Güzel bir Edirne akşamının büyüleyici bir kutlamaya dönüştüğü gecede bol bol yedik içtik ama en çok da eğlendik. Ne kavala kurabiyesi ne ciğeri... Artık Edirne denince bizim aklımıza ilk bu düğün gelecek!

Sıla, Sertaç'la nasıl tanıştınız?

En yakın arkadaşlarımın çocukluk arkadaşı olarak evime misafir olarak getirildi. Uzun süren bir dostluk(!) maratonundan ve Sertaç'ı ilişkiye ikna çabalarımdan sonra ömürlük misafirim oldu!

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Peki evlenme teklifi nerede geldi?

Dört sene sonra, okullar bitip yaş 24'ü geçince, sürpriz bir dolunay konserinde geldi. Fakat Ajda romantik bir şarkı söylemediği için ancak konser bitince gelebildi

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Düğünümüz bir kır düğünü mekanında olacaktı, bu kesindi. Düğünüm Edirne'de olduğu için Düğün.com üzerinden bulduğum Dönertaş Davet Bahçesi, profesyonelliği ve Satış Sorumlusu Sezil Hanım'ın muhteşem sıcaklığı ile kararımı netleştirdi.

Yağmura karşı dizaynı muhteşem 2 parasol bulundurmaları, nehir kenarında olması ve alanın ferahlığı kararımızı hızlandıran detaylardı. Her şey son derece titizlikle düşünülmüştü. Hatta mekana gelmemiz için bir sandal dahi ayarlandı.

Tek aksilik cupcakelerimizin sunumu aşamasında servis elemanları sebebiyle yaşandı; ancak Sezil Hanım anında müdahil olarak sorunu çözdü.

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Düğün planlama süreci sizin için nasıl ilerledi? Düğün.com'lu olmanın avantajlarını gördün mü?

Konseptimiz hep belliydi. Parti gibi, tüm arkadaşlarımızla doyasıya eğlendiğimiz, salaş ve yaşanmamış bir düğün hayalimiz vardı. Düğün.com çalışanı olmak bu 6-7 aylık sürecin yol arkadaşıydı. Bir telefonla firmaların “memnuniyet duyarız” sözleri, bizi bizden çok düşünen Düğün.com üyelerinin hassasiyeti ve tabii ki Düğün.com ekibinin muhteşem makaleleri. Şaka yapmıyorum! Üniversite hayatım dahil bu kadar makale okumamıştım! Zaten özgün içerik üreten tek adres olduğu için, yaşanmamış bir düğün için çok mühimdi.

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Organizasyonda neler öne çıktı? Bir profesyonelden destek aldınız mı?

Her seçimimde yakınlık ve güven esastı. Bu anlamda en çok güvenebileceğim Düğün Stilisti by Nesligül Çığlakoğlu ile çalıştım. Pek çok aşamada yaratıcı fikirleri ve planlama sürecime katkısı ile Nesligül Hanım destekçimdi. Organizasyonda kuş kafesleri, mavi tonları ve çiçekler ön plandaydı. Kır düğününe renk katacak soft detaylarla temamı belirledim. Ama en çok damatlığa da rengini veren mavi, sen iyi ki varsın...

Fotoğraf çekimleri nasıl geçti, kimlerle çalıştınız?

Fotoğraflar Düğünümüz Var ekibinin elinden çıktı. Bizi çokça arayıp “acaba böyle çekimler de mi yapsak?” diyerek sürekli yanımızda olduklarını hissettirdiler.

Enerjisi yüksek, yaptığı işten keyif alan, hatta hala kahveye uğradığımız Erin Bey, Kadir Bey ve Uğur Bey sanki dostlarımızdı da düğüne katılıyorlardı. Zor bir çekim olmasına rağmen gerçekten muhteşem bir özveriyle çekim yaptılar. Yaklaşık 40 kişinin yol boyunca bize yetiştiği anları bile yakaladılar.

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Gelelim gelinliğe! Hayal ettiğin gibi oldu mu?

Gelinliğim Esin Arıcan Haute Couture'dan çıktı. Aklımda birkaç gelinlik vardı. Onların mini bir karması ile en doğru halini vücuduma uygun biçimlendirdiler. Gece boyunca oradan oraya koşturan bir gelin olarak, bir an bile beni yormadı. Yoğunluğumdan ötürü sadece 3 provada bu işi çıkarabildikleri için Esin Hanım ve ekibine müteşekkirim. Ve elbette her provaya benimle koşan dostlarıma...

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Peki ya saçların...

Diba Etiler... Tek geçiyorum! Postiş mi bulmadılar, saçıma takacakları canlı çiçekler için çiçekçi mi çağırmadılar... Provada yapılandan çok farklı bir modele kayarken Mustafa Bey'in “onu Helen yapacağım” dediğini anımsıyorum. İşe konsantre olmak da bu terennümde gizliydi bence. “Mola” dediğimde minik bahçelerine tostumu kahvemi getirmeleri, istemediğim hiçbir şeye zorlamamaları yaptıkları işten ne kadar emin olduklarının bir göstergesiydi.

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Davetiyelerinizi nerede yaptırdınız?

Davetiyeden masa kartlarına, hatta lavanta doldurulmuş minik kavanozlarımıza kadar her şey Davetiyo.com imzası taşıyordu. Keten ipler bağlamak ve nazar boncuğu eklemek ise Düğün Stilisti by Nesligül Çıplakoğlu'nun fikriydi.

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Davetiye sözünüz neydi?

“Bazı cümleler hiç bitm...

Bazı aşklar da...”

Peki ilk dans parçanız neydi, dans kursuna gitmiş miydiniz?

İlk dans parçamız İdil Üner'den “Güneşim”di. Dans Artistik'ten Tanju Yıldırım, bu şarkıya uygun bir koreografi belirledi bizim için...

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Düğün günü başınıza komik bir olay geldi mi ya da unuttuğunuz bir şey oldu mu?

Aslında ikisi birden! Fotoğraf çekimleri boyunca gelin buketimin nedimemde kaldığını düşündüm. Oysa transfer aracımızın arkasındaki soğutucu dolabında öylece bizi izliyormuş. Hep yedek bir yapay buketle yapıldı yol çekimleri. Yedek buket kimden çıktı dersiniz? Şoförümüzden! Aracında 1 tane yedek bulunduruyormuş.

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Düğününüzün en güzel anı neydi desem?

Herkesi ama herkesi “oğan bizim kız bizim” diyerek sahneye koşarken gördüğüm an!

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Peki en duygusal anı?

Üniversite arkadaşlarımın bir anda sahneye çıkıp “Those were the days” söylemesi!

Balayında neredeydiniz?

Yunanistan ama Santorini damgayı vuran yerdi. Bir de Trash Day için Sri Lanka'ya gitmişliğimiz var.

edirne edirne olalı böyle düğün görmedi: sıla ve sertaç!

Sıradaki tavsiyeler tüm Düğün.com çiftleri için gelsin!

Çok eğlensinler. Düğünü sadece onlar yıllarca anacak, aileler ya da davetliler değil. Siz ne kadar eğlenirseniz, düğününüz o kadar güzel geçecek. Unutmayın: 2 başrol var ve roller çoktan dağıtıldı.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap