Doğum Gününde Boğaza Karşı Gelen Romantik Teklif: Gözde ve Sabri!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:52 dakika

21.03.2024

Tüm o zorlu çalışmalardan sonra ilk dansımızı yapacağımız an, biz başlat işareti vermeden müziği başlatmaları bir süre hareketleri hızlandırarak yapmamıza neden oldu ama yaptık. Tam durumu topladığımızı düşünürken...

Nasıl tanıştınız?

2004 yılında üniversite sınavına hazırlanmak için dershaneye gidiyorduk. Buradaki ortak arkadaş grubumuz sayesinde tanıştık. O gün bugündür beraberiz.

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Teklif, 2013’teki doğum günümü kutlamak için gittiğimiz A'jia Hotel’deki boğaza nazır çok romantik akşam yemeğinde geldi. Hikâyemizi evlilikle taçlandırmak istiyordu, ben de tereddütsüz kabul ettim.

Evlenme teklifi hikayesi

Hazırlık süreci nasıl ilerledi, ne kadar sürdü?

Tekliften sonra önümüzde 1 yıl gibi bir süremiz vardı. Eylül ayında başlayan hikayemize yeni adını gene Eylül ayında koymak istiyorduk. Kasım ayında sözümüz oldu. Sonrasında hazırlıklar başladı. Nişanımız Mayıs ayında olduğunda hazırlanacaklar listesinde kalan kalem sayısı oldukça azalmıştı. Eylül’ün gelmesini bekliyorduk.

Düğün planlaması

Düğün mekânına nasıl karar verdiniz?

Asker torunuyum, çocukluğumun neredeyse çok büyük bir kısmı Fenerbahçe Ordu Evi’nde geçti. Benim için anlamı çok büyük. Mekân araştırmasına girdiğimizde bize en makul gelen yer de burası oldu.

Anadolu yakasında, alkol var, temiz, kaliteli ve kapalı alan. Tüm isteklerimizi karşılıyordu. Bu nedenle en önce ayarladığımız şey düğün mekânımız oldu; Kasım ayında hemen ilk iş tarihi kesinleştirdik. Düğünümüz 5 Eylül 2014 Fenerbahçe Ordu Evi’nde gerçekleşecekti.

Düğün mekanına karar verirken bunlara
dikkat edin

Gelinliğinizi nereden aldınız? Provalara ne kadar zaman önce başladınız?

Gelinlik için Kadıköy’de girmediğim moda evi kalmış mıdır bilmiyorum. İstediğim gelinliğin tarzı belliydi, bu nedenle girdiğim her yerde aynı gelinlik modelini deniyordum. Ve neredeyse tül desenleri hariç hepsi birbirinin aynısıydı. Farklı ne arıyorum acaba, neden içimde daha iyisini bulabilirsin hissi var diye kendimi sorgularken Lady Gelinlik’in sahibi Hilal Hanım ile tanıştım. Tam beni anladığından emin olduğum kişi o oldu. Nitekim işin sonunda benim için harikalar yaratmıştı.

Gelinlik provaları

Gelin saçı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova yaptınız mı?

Sık kuaför değiştiren biri değilimdir. San Coiffure Acıbadem benim için kuaförden öte zaten özel bir yer. Bu nedenle 2. kuaför şıkkı bende hiç olmadı. O özel günümün onlarla geçmesini istiyordum. Beni zaten tanıyor ve yüzüme ne yakıştığını benden daha iyi biliyor oldukları için prova yapmamıza gerek kalmadı, istediğim modeli gösterdim; onlar benim için uygun olanı yaptı.

Özel günlerde en önemli şey yapılan saç ve makyajın size yakışması kadar aynı zamanda uzun süre dayanması. Benim nişan, kına ve hatta düğün saç makyajım hepsi birbirinden farklı modeldeydi. Ama hiç birinde gün boyu hiçbir bozulma yaşamadım. Bu rahatlığı bana sağladıkları için onlara tekrardan çok teşekkür ediyorum!

Saç,makyaj ve gidilecek kuaför

Bir organizasyon firmasıyla çalıştınız mı? Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı?

Evet organizasyon firmamız Niltuğ Tuner Etkinlik Organizasyondu. Niltuğ Hanım ile birebir çalışmak oldukça keyifliydi. Bir gelinin isteklerini oldukça hızlı anlıyor ve hemen çözüm üretebiliyor. Bu da size seçenekler arasında kaybolmaktansa hızlıca karar verebilmenizi sağlıyor. Biz klasik bir düğün konseptiyle ilerledik. Beyaz ve altın renkleri salona hâkimdi.

Klasik bir konsepti

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

İlk dansımız için Aytunç Bentürk Dance Academy'den özel ders aldık. Dans şarkımız Sertap Erener’in Aşk şarkısıydı. Bu şarkıya özel koreografi yapıldı ve biz 4 derste bu dansı öğrendik. Tüm o zorlu çalışmalardan sonra ilk dansımızı yapacağımız an, biz müziği başlat işareti vermeden başlatmaları bizim bir süre hareketleri hızlandırarak yapmamıza neden oldu, ama yaptık.

Tam durumu topladığımızı düşünürken, okunmuş pirinçli, paralı bereket bohçaları havadan yağmaya başladı. Gelenlerden korunmaya çalışarak yaptığımız dans bence en komik andı.

İlk şarkı,ilk dans

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Kapılar kapalı… Tüm misafirlerimiz gelmiş, içeride bizi çocukluğumuzdan bugünümüze kadar tanıtan fotoğraf geçidini izliyor… Sadece dakikalar sonra kapılar açılacak… Hayatımın en heyecanlı anıydı diyebilirim.

Kalbimin sesi kulaklarımda, hiçbir şey düşünemiyordum. Ellerim eşimin eline kenetlendi, ayakta durmamı sağlayan tek güç oydu. Heyecandan titriyordum. Kapılar açıldı ve biz artık içerdeydik. Yürüdük ve yeni hayatımıza “Evet” dedik!

Düğünün en güzel anı

Balayınızı nerede yaptınız?

Kıbrıs! Eylül ayının vazgeçilmezi… Cratos Premium Hotel’deydik

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

O günü sizin için kolaylaştıracak kişiler toplayın çevrenize, siz keyfini sürün!

Tavsiye köşesi

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap