Canlı Yayında Gelen Evlilik Teklifi: Şule ve Kerem

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:03 dakika

21.03.2024

İş yerinde arkadaşlık, sonrasında aşk... Canlı yayında evlenme teklifi, kırda düğün, Maldivler'de balayı... Ve geride kalan onlarca güzel anı; birbirinden güzel fotoğraflar...İşte karşınızda Şule ve Keremin hikayesi!

Nasıl tanıştınız?

Kerem ile ben aynı sektördeyiz, ikimiz de basın mensubuyuz. Bir dönem aynı kanalda çalıştık. Orada güzel bir arkadaşlık geliştirmiş olmalıyız ki Kerem kanaldan ayrılınca bu arkadaşlık daha da ilerledi ve sevgili olduk. Aslında arkadaşlığımız sadece iki aylıktı ama birbirimizi yıllardır tanıyor gibiydik. Çok romantik günlerdi...

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Nasıl evlenme teklifi aldınız- ya da ettiniz?

Kerem'in evlenme teklifi tek kelimeyle muhteşemdi. Kerem ATV'de yayınlanan Müge Anlı'yla Tatlı Sert programında muhabirdi ve programın sezon finalinde canlı yayında bana evlenme teklif etti. Bana büyük bir sürpriz olan bu teklifi tüm ailem de televizyondan izledi. Ayrıca sadece sözlü olarak anmaya ya da anlatmaya mecbur olmayışımız bu teklifin en güzel yanı. Hatırlamak isteyince yazıyoruz internete isimlerimizi, hemen o teklif çıkıyor karşımıza.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlenme teklifi aldığımda henüz sevgililiğimizin 4. ayındaydık. Ve önümüzde hazırlanmak için yaklaşık 1 yıl vardı. Aslında iyi bir hazırlık için yeterli bir süre. Ancak benim gibi evlilikten oldukça uzak biri için maalesef çok kısa! Neyde ki bu süreçte en iyi rehberimiz dugun.com oldu. Yeri gelmişken teşekkür etmek isterim.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

En çok gelinlik ararken keyif aldım açıkçası. Herkes bu sürecin zor olduğunu söyler ama bence bir çok gelinliğin arasında kaybolmak hepsini tek tek denemek çok eğlenceydi.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Düğün fotoğraflarınız için hangi ekiple çalıştınız? Nasıl bir çekim günü gerçekleştirdiniz?

Hazırlık aşamasında beni en çok zorlayan şeyi soracak olursanız, düğün fotoğrafçı seçimi derim. Çünkü her şey mükemmel de olsa iyi fotoğraflanmamışsa bütün çabalarınız boşa gidebilir, ileride dostlarınızla ve ailenizle paylaşacak anılarınıza da yazık olur. Neyse ki biz bu konuda çok şanslıydık.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Düğünümüzü Mihrabat Korusu'nda yaptık Görüşmeye gittigimizde bizi manzarasıyla adeta büyüledi. Aklımdaki kır düğünü havasını burada yakalayacağımı düşündüm. Bütün misafirlerimiz de bizim gibi ortamın büyüsüne kapıldı.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Gelelim diğer ayrıntılara... Düğün organizasyonunuz ile ilgili hangi detaylara önem verdiniz?

Yukarıda da bahsettigim gibi Kerem'in de benim de üzerinde en çok durduğumuz ayrıntı düğün fotoğraflarımızdı. O mutlu günden geriye elimizde sadece fotoğraflar kalacaktı. Uzun süren bir araştırma sonucu en mutlu günümüzü En Mutlu Günüm Photography'ye emanet ettik. İyi de etmişiz! Düğün günümüze dair anılarımızda Göktuğ Canbaba'yla geçirdiğimiz muhteşem saatler de var. Her dakikası ayrı güzel gecti fotoğraf çekimlerinin. Bunun en güzel ispatıysa her seferinde bayılarak baktığımız fotoğraflarımız...

Önemsedigim bir diger detay da saç ve makyajdi. Orda da imdadıma Gökhan Yalçıner yetişti. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi beni tam da istediğim gibi bir prensese çevirdi.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyelerimizi MeYou Tasarım'da tamamen kendi hayal gücümüzü ortaya koyarak hazırladık. Biz evlenme teklifini davetiyeye yansıtmak istedik, Saba Hanım da bizi sabırla dinledi ve harika bir iş çıkarttı ortaya. Nikah şekerlerimiz ise tamamen kendi tasarımımız. Eminönü'nün altını üstüne getirerek iplikler, şişeler, rengarenk güller aldık ve günlerce emek verip ellerimizle yaptık şekerlerimizi. Davetiyelerimizle de konsept olsun diye şekerlerin üstündeki süslemelerin benzerlerini zarflarımıza da işledik.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimi nişantaşı Akay'dan aldım. Aile gibi sıcak bir ortamları var. Nathalie ve Nebahat Hanım, her ikisi de kız kardeş kadar yakın davrandılar. Akay'ı o kadar sevdik ki fotoğraf çekiminin bir kısmını Akay'da gerçekleştirdik. Kerem'in damatlığı ise Beymen'di.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

El emeği göz nuru nikah şekerlerimizin bir sepetini arabada unutmuştuk. Neyse ki düğünün sonlarına doğru Kerem'in aklına geldi. Düğünün son anlarına kadar yanımızda kalan dostlarımızın da bolca nikah şekeri oldu bu sayede.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Muhteşem bir düğünün finali de muhteşem olmalıydı. Bu yüzden balayı için maldivleri seçtik. Maldivler gerçekten bir cennet. Keşke Göktuğ rüya gibi geçen o balayında da bizi fotoğraflayabilseydi. Kulaklarını çok çınlattık.

Evlilik hazırlığı yapan çiftlere tavsiyeleriniz neler?

Düğün mekanlarının sunduğu paket ürünleri iyi incelesinler. Sunulan paketlerin beklentilerini karşılayıp karşılamadığını etraflıca düşünsünler. Yoksa ek ürünler satın almak zorunda kalıp şişkin bir faturayla karşılaşabilirler.

canlı yayında gelen evlilik teklifi: şule ve kerem

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Gülay IŞIK

Düğün Tarihi: 15.10.2014


gerçekten muhteşem bi süreçle biraraya gelmişler mutluluklar :)


füsun şahin

Düğün Tarihi: 15.10.2014


canlı yayında evlilik teklifi etmek büyük cesaret valla helal olsun