Beyaz Balonlar Onlar için Havalandı: Gizem & Burak

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:39 dakika

21.03.2024

"En içime sinen gelinliği alsam bile annesiz bu keyfi yaşamak biraz buruk olmuştu benim için."

Böyle tanıştılar

Üniversitede tanıştık aynı bölümdeydik.

Evlenmeye karar verdiler

Boğazda çıktığımız sürpriz bir yemekte denizden yanaşan yattaki arkadaşlarım tarafından başımdan aşağı atılan kırmızı güller eşliğinde evlenme teklifi aldım. Daha sonrasında hep beraber kutlamak için bir kulübe eğlenmeye gittik.

beyaz balonlar onlar için havalandı: gizem & burak

Işık hızıyla hazırlandılar

Bizim hayatımızda yaşadığımız her şey hızlı geliştiği için düğüne hazırlık aşamasında da kural bozulmadı. Nişan günümüzle düğün günümüz arasında 1 ay kadar kısa bir süre vardı. Bir ayda tüm hazırlığımızı tatlı bir koşturma içinde tamamladık.

beyaz balonlar onlar için havalandı: gizem & burak

Bir sonbahar düğünü

Düğünümüz sonbaharda olacağı için hava koşullarından emin olamıyorduk. Boğazın güzelliğinin de bize eşlik etmesini istediğimizden Yıldız Parkı’nın içinde bulunan Vera Yıldız Park Restoranı bulduk. Hava durumuna göre açılır kapanır sistemi olması bize çok mantıklı geldi. Düğün mekanının planlamasına ve oturma düzenine öncelik verdik. Sayı olarak rahat bir oturum bizim için önemliydi. Ve tabi ki renkler… Mevsim sonbahar olsa da içimizdeki mutluluğu yansıtmak için canlı renklerde çiçeklerle naif bir süsleme olmasına özen gösterdik.

beyaz balonlar onlar için havalandı: gizem & burak

Buruk bir keyif: Gelinlik

En keyif aldığım aynı zamanda da hüzünlendiğim an gelinlik seçimi oldu. Çünkü bir günde seçmek zorunda kaldım yetişmesi için. En içime sinen gelinliği alsam bile annesiz bu keyfi yaşamak biraz buruk olmuştu benim için.

Davetiye ve nikah şekeri

Bakırköy’de bu işlerle ilgilenen bir tanıdığımızdan yardım aldık. Cicibici adında bu tip ihtiyaçları karşılayan keyifli bir dükkan…

beyaz balonlar onlar için havalandı: gizem & burak

Gelinlik ve damatlık

Bir ay gibi kısa bir sürede gelinliğimi seçtim. En çok beğendiğim markadan yani Pronovias’tan gelinliğimi ve tacımı aldım. Damatlığı da ona en çok yakıştığını düşündüğümüz Network’ten aldık.

beyaz balonlar onlar için havalandı: gizem & burak

Ne kadar erken o kadar iyi

Düğün günü telaşı hepimizi sardığı için bizim başımıza da ufak tefek aksilikler geldi tabi. Öncelikle kuaföre beni almaya gelecek olan eşimin geç kalması ve hazırlıklarımızın aksaması can sıkıcı oldu. İkincisi de babam ve onunla beraber birkaç akrabamız trafikte kaldılar. Nikah memurunu tutmak çok zor oldu. En özel anımızı az daha göremiyordu babam ki son anda yetiştiler! Herkese tavsiyem ne kadar erken o kadar iyi! Birinci dereceden ailenin mekanda erken bulunması çok önemli.

beyaz balonlar onlar için havalandı: gizem & burak

Beyaz balonlar

İmzalar atıldıktan sonra, bizi, saflığı ve özgürlüğü temsil etiğini düşündüğüm beyaz balonlar gökyüzüne bırakıldı.

Balayı

Bu mevsimde yurt içinde en sıcak yer Antalya olduğu için orayı tercih ettik. Bir hafta Antalya Rixos Otel’de daha sonra da bir hafta Orange County’de geçirdik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

2 Yorum

Nuray Uzunal

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Çok hızlı hareket etmişsiniz bazı çiftler 4 5 ayda yetiştiremiyorlar hazırlıklarını


Gözde Selçuk

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Balon fikri güzelmiş.. Mutluluklar :)