Ayşe ve Doruk'un Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:24 dakika

21.03.2024

Düğün sırasında stres faktörünü işin içinden çıkarırsanız her aşama çok keyifli aslında.

Nasıl tanıştınız?

İkimizin ailesinin de Çandarlı'da yazlıkları var. Biz de oradan çocukluk arkadaşıyız. Birbirimizi 4-5 yaşımızdan beri tanıyoruz. Birkaç sene önce yine Çandarlı'da arkadaşlığımız aşka dönüştü, o zamandan beri de birlikteyiz.

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Evlilik teklifi de yıllar önce tanıştığımız ve daha sonra birlikte olmaya başladığımız, yani ilişkimiz için en önemli adres sayılabilecek Çandarlı'da güzel bir yaz gecesi oldu. Böylece buranın artık bambaşka bir anısı daha var bizim için.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız?

2010 Ağustos ayında evlenmeye karar verdik, Ekim sonu nişanlandık ve Temmuz 2011'de evlendik. Evlilik hazırlıkları için sekiz aya yakın bir süremiz vardı. Planlı bir şekilde hareket etmeye çalıştık. O sırada ayrı şehirlerde yaşadığımız için hafta sonlarımızı yoğun geçirmek durumunda kaldık ama sonunda her şey istediğimiz gibi oldu. Birlikte çalışacağınız kişilerle frekansınız tutması, ne istediğinizi anlamaları bu aşamada çok önemli. Listeler de çok işe yarıyor!

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Düğün hazırlıkları sırasında stres faktörünü işin içinden çıkarırsanız her aşama çok keyifli aslında. Ailelerimiz her konuda arkamızda oldular, bu çok önemliydi elbette. Evimizi de düğünümüzü de istediğimiz şekilde yaptık. Gelinlik, orkestra, müzik seçimleri çok keyifliydi.

Düğün Kolaj

İlk Düğün Dansı Parçanız hangisiydi? Nasıl seçtiniz bu parçayı?

Düğün dansı parçamız olarak Gabriella Ferri ' Remedios'u seçtik. Birlikte seyrettiğimiz Ferzan Özpetek'in Saturno Contro filminden beri sevdiğimiz bir parçaydı.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Aslında her detayla uğraşıldı diyebiliriz. Bembeyaz ve klasik bir düğün istemiyorduk bu yüzden organizasyon şirketimizle birlikte çimlerin üzerinde karnaval havasında geçecek rengarenk bir düğün planladık. Nikahı ayrı bir bölümde kıyıldı. Düğün sırasında daha hareketli olunmasını sağlamak için özellikle herkesin yerinin belli olduğu bir masa düzeninden kaçındık. Farklı oturma seçenekleri sunduk. Düğün alanına localar, yüksek tiffany sandalyeli masalar ve kokteyl masaları yerleştirildi. Masaların üzerine renkli marakaslar kondu. Yemekler de açık büfeden servis edildi.

Safa Bolat ve Şenlik Bandosu düğünün en çok içimize sinen detaylarından biri oldu. 10 kişi kadar bir ekiple gerek kostümleri gerek rengarenk enstrümanlarıyla inanılmaz eğlenceli bir ortam yarattılar, misafirlerin arasında dolaşıp herkesi havaya soktular. Balkan müzikleri sıcak bir atmosfer yaratmak için mükemmel! İyi müzik gerçekten de eğlenceli bir düğünün bel kemiği.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyeyi daha önce nişan fotoğraflarımızı da çeken arkadaşımız Bahar Taşkent tasarladı, Alp Matbaa basımı yaptı. Düğün konseptine uygun olarak rengarenk bir davetiyeydi. Tasarımı o kadar çok beğendik ki düğünde misafirlerimize hediye edeceğimiz müzik cd'sinin kapağı olarak da davetiyeyi kullandık.

Nikah şekeri olarak Macarons D'Antoinette bize rengarenk makaronlar yaptı. Makaronlar şeffaf kutulara yerleştirildi ve üzerine yine Bahar Taşkent'in tasarladığı bir stickerla teşekkür notu yapıştırıldı.

Düğün müzikleriniz nasıldı?

CD'ye düğün giriş müziği (Fanfare Ciocarlia-Moliendo Café), dans parçamız (Gabriella Ferri - Remedios) , pasta şarkısı (Paris Combo - Attraction) gibi düğünün kilit parçaları ile birlikte başka neşeli parçalar da yerleştirdik, herkes için güzel bir anı olduğunu düşünüyoruz. Hala birçok kişi arayıp günlerdir CD'yi dinlediklerini söylediği zaman çok seviniyoruz.

Düğün pastanızı nasıl seçtiniz?

Pasta için araştırma yaparken bize sunulan seçenekler kesilecek maket bir pastanın ardından servis edilecek dilim pastalar oldu. Biz de bunu istemediğimiz için Chocoj'dan rengarenk cupcake'ler yaptırdık. Cupcake'ler bir cupcake kulesinde servis edildi. Hem sunum hem lezzet olarak çok memnun kaldık.

Düğün fotoğraflarınız için kimlerle çalıştınız?

Fotoğraf için ise biraz araştırma yaptıktan sonra Düğün Hikayemiz'le çalışmaya karar verdik. Düğün günü sabahtan eğlencenin sonuna kadar sizinle oluyorlar ve çoğunluğu poz verilmeden çekilmiş, günün ruhunu en doğal haliyle yansıtan harika kareler sunuyorlar.

Peki ya gelin buketi?

Gelin buketi rengarenk canlı çiçeklerden oluşuyordu ve ikimizin yakın arkadaşları için hazırlanmış bilek ve yaka çiçekleri gelin buketiyle uyumluydu.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinlik ve damatlığın ikisini de Vakko'dan beğendik. Gelinliği düğünden dört ay, damatlığı ise iki ay kadar önce satın aldık.

Düğününüzde komik ya da sıradışı bir olay yaşandı mı?

Biz nikah alanına girmeden hemen önce Mert (gelinin erkek kardeşi) elektrogitarla Libertango'yu çaldı. Hem çok duygusal, hem de anlamlı oldu.

Yakın bir arkadaşımız nikah memuruymuş gibi cübbe giyerek nikahı kıymaya geldi ve espirili bir konuşma yaptı. Bu kısımda herkes çok eğlendi ve nikah bölümünün gerginliği atıldı, düğün çok neşeli başladı. Tabii bunun üzerine gerçek nikah memurunun konuşması biraz gölgede kaldı!

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızda Barcelona, Roses ve Ibiza'yı kapsayan bir İspanya tatili yaptık.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Emine avan

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Yaz aşkı gerçeğe dönüşmüş gibi mutluluklarrr


EDA DOĞAN

Düğün Tarihi: 15.10.2014


MUTLULUKLAR AYRICA AYAKKABILARA BAYILDIM