"Ateş"li Bir Aşk Hikayesi: Sanem & Hüseyin

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

4:03 dakika

21.03.2024

Düğün hazırlıklarının bu kadar keyifli bir süreç olabileceğini hiç düşünmemiştim.

Düğün.com Çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

2005 yılında tatilde tanıştık. Sonrasında aynı şehirde yaşadığımız için ilişkimiz devam etti.

Peki ya evlenme teklifini nasıl aldınız?

Uzun süredir birlikte olduğumuz için artık sık sık evlilikten söz etmeye başlamıştık ancak resmi teklifin gelmesi eşimin askere gidip gelmesinden sonra oldu. Sevgililer gününde sadece akşam yemeği yiyeceğimizi düşünürken evde muhteşem bir sofra ve etrafta mumlarla beni bekliyordu. Evlilikten konuşuyor olsak da o gün teklif etmesini hiç beklemiyordum. Çok mutlu oldum, çok duygulandım ancak kısa süre sonra yerdeki mumlardan parkelerin yandığını fark etmemizle duygusal hava yerini gülme krizine bıraktı.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

2011 sonbaharında bir sonraki yaza evlenmeyi planlıyorduk, tarih aşağı yukarı belli olduğundan hazırlanmak için yeterli süremiz vardı. Hazırlık derken benim için en önemli adım nasıl bir düğün ve gelinlik istediğime karar vermekti, ondan sonrası zaten kendiliğinden geldi. Kır düğünü planlıyorduk ve düğün mekânı için 1-2 yerle görüşüp birinde karar kıldık. Organizasyon firması ve orkestra konularında ise daha önce bu süreci yaşamış arkadaşlarımızdan fikir aldık. 30 Haziran'da evlendik ve neyse ki o zamana kadar eksik kalan hiçbir şey olmadı.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden hazırlık aşaması hangisiydi?

Açıkçası tüm bu işlere kalkışmadan önce bunun çok yorucu, sıkıntılı ve stresli bir süreç olacağını düşünüyordum ama hiç de öyle olmadı. Baştan sona eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Stres zaman zaman tabii ki oldu ama ailelerimiz ve arkadaşlarımızın anlayış ve desteğiyle sorunsuz bir hazırlık dönemi yaşadık. Bence düğünü kafada fazla büyütmemek ve biraz akışına bırakmak gerekiyor. Bu süreçte benim için en ilginç ve unutulmaz olan an ise gelinlik denemeleri ve ilk kez gelinlik giydiğim andı.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Kır düğünü istiyorduk ve bizden 1 sene önce evlenen arkadaşlarımızın düğününü de referans alarak İncek Garden'ı tercih ettik. Daha samimi ve düzenli bir organizasyon olması açısından çok kalabalık bir davet olmasını istemedik. Düğün sırasında servisin aksamaması, ses düzeninin sorunsuz olması ve davetlilerin rahat edebilecekleri bir ortam olması bizim için çok önemliydi ve bu konuların hiçbirinde sıkıntı yaşamadık.

Bize bu sıcacık düğünün detaylarından da biraz bahseder misiniz?

Kır düğünü olacağı için mümkün olduğunca sade bir düğün tercik ettik, masa süsü olarak yalnızca çiçek ve mum kullanıldı, tahta sandalyeler mor ve lila tüllerle süslendi. Düğünde ikram edilecek yemekleri önceden tadarak menüye karar verdiğimiz için yemek konusunda da içimiz rahattı.

Düğün fotoğraflarınıza baktığımızda gerçekten çok keyifli anlar yakalandığını farkettik. Fotoğrafçınız kimdi acaba?

Düğün fotoğrafçısı seçmek biraz zaman aldı ve sonunda bir arkadaşımızın tavsiyesiyle Neş’e Kübra Photography ile tanıştık. Düğün günü sabahtan akşama kadar beraber olacağımız için fotoğrafçımızın sıcak ve rahat biri olmasını istiyordum ki, tam da istediğim gibi oldu. Ayrıca, Neş’e Hanım ile düğünden önce fotoğraflar konusunda fikir alışverişinde bulunup ön bir hazırlık da yaptık. Düğün günü çekim esnasında bize yakın arkadaşlarımız eşlik etti. Eğlenceli ve tam da istediğimiz gibi rahat bir çekim oldu.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyenin de sade olmasını istedik. Yalnız nikah şekerine epey kafa yordum. Orijinal bir fikir bulmak için yerli ve yabancı düğün sitelerini, blogları inceledim, sonunda minik kavanozlara reçel koyup, bunu tül ve kurdelelerle süslemeye karar verdim, bu süre zarfında defalarca Eminönü'ne gidip geldim ve malzemeleri tek tek kendim seçtim. Yapması düşündüğüm kadar kolay olmadı ama sonuçta el emeği göz nuru nikah şekerleri ortaya çıktı, sonrasında 'bunları ben yaptım' demek de çok keyifliydi.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinlikle ilgili olarak en baştan beri bildiğim tek şey ne istemediğim idi: askısız gelinlik! Bu yüzden çok kararsızlık yaşamadım, tarzını beğendiğim birkaç yere baktım ve sonunda ‘’İşte bu!’' dediğim gelinliği Akay'da buldum. Gelinliğimi düğünden 3 ay kadar önce satın aldım. Damatlığı ise yaklaşık 2 ay önce Network’ten aldık.

Düğün günü unuttuğunuz atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Unutulan ya da eksik kalan bir şey olmadı çünkü ben ve eşim bu süreçte kafa olarak rahattık. Çok titizlenince illa ki bir aksaklık olacağını düşünüyorum. Kaldı ki, olsa bile hiçbir şey keyfinizi kaçırmamalı çünkü gerçekten bu çok özel, çok güzel bir gün ve tekrarı yok. O yüzden en iyisi her anın keyfini çıkarmak, düğün hazırlığı esnasındaki koşuşturmacaların bile...

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Ben Çerkez olduğum için babamla kısa bir dans gösterisi yapmak istedim ama tüm o figürleri ezberlemek için sadece 2 günüm vardı, zorlandığımı itiraf etmeliyim, neyse ki düğün günü hareketleri şaşırmadım, benim için çok özel ve eğlenceli bir andı. Eşimse Trabzonlu, onlar da Horon oynadılar, ben sonuna doğru dayanamayıp bilmediğim halde aralarına katıldım.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Düğünden önce dans dersi alarak ilk dansımız için özel olarak hazırlanmıştık ancak dans esnasında duvağım sürekli ayaklarımıza dolandı ve hareketlerin hepsini gerektiği gibi yapamadık. Yine de çok eğlenceliydi. O gün biz çok eğlendik, düğünün ertesinde arkadaşlarımızın da çok eğlendiklerini söylemeleri ayrıca mutluluk vericiydi.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

dilara

Düğün Tarihi: 10.10.2014


Fotoğraflara bayıldım klasik dügün pozları vr hemde gözlüklü değişik pozlarr


sultan altun

Düğün Tarihi: 10.10.2014


evlilk teklifimde yangın çıkmasını istemezdim yaa