Aşk Karşılaşmaları Sever: Özlem & Murat

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

4:32 dakika

21.03.2024

Bir insanla sürekli karşılaşıyorsanız kader size bir şey anlatmaya çalışıyor olabilir...

aşk karşılaşmaları sever: özlem & murat

Düğün.com Çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

Birbirimizi arkadaş ortamında tanıdık, o anda bir elektrik aldık birbirimizden fakat asıl aşkımız birkaç kez aynı alışveriş merkezinde karşılaşınca başladı. Normal sohbet ederken böyle birkaç kez karşılaşınca baktık ki birbirimize de çok uyuyoruz, işte o anda büyük bir aşka yelken açtık. Ve hala bitmeyen o denizde yol almaya devam ediyoruz.

aşk karşılaşmaları sever: özlem & murat

Peki ya evlenme teklifini nasıl aldınız?

Malum 14 Şubat tüm çiftler için özel bir gündür. Ben de bu günü tercih ettim ve yaklaşık 2 ay öncesinden hazırlıklara başladım. Beni en çok oyalayan ise, çiçeğime layık olacak bir yüzük bulmaktı. Sonrasında mekan için bir arayış başladı ve hanımlar için en kibar hediyelerden biri olan gül siparişi. Limak Ambassador Otel’de güzel bir yer ayarladım, sonrasında almış olduğum yüzüğü ve 101 adet kırmızı gülü otel çalışanlarına teslim ettim. Ama hiçbir şey anlamaması için çiçeğimi tamamen sıradan bir sevgililer günü kutlaması gibi lanse ettim. Derken akşam oldu, gece tüm güzelliğiyle devam ederken beklenmedik bir anda alkışlar arasında yüzük ve çiçek geldi, hafifçe eğildim ve ‘Benimle bir ömür geçirmek ister misin?’’ diye sordum. Şaşkın bakışlar altında ‘EVET’ cevabını alınca dünyalar benim oldu. Dünya döndükçe seveceğim karıcığımı.

aşk karşılaşmaları sever: özlem & murat

“Evet!” dedikten sonra neler yapmaya başladınız? Düğün hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Aslında hemen başladık diyebiliriz. Öncelikle evimizin tadilatına karar verdik ve bizi en çok yoran bu kısım oldu. Mobilyalar, duvar kağıdı, fayanslar, jakuzi, armatür, projeler bunların elenmesi, düzenlenmesi, düzeltilmesi derken işleri yoluna koyduk. Tadilat devam ederken önümüzde çok kısa bir süre vardı. Hemen gelinlik ve mekan araştırmalarına başladık.

aşk karşılaşmaları sever: özlem & murat

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Bizim için en mutlu, eğlenceli ve keyifli kısım; tüm hazırlıklar ve koşuşturmaca devam ederken bizim tanışmamıza vesile olan arkadaşlarımızın nişanlarına ve düğünlerine gitmekti. Bu bizim stresimizi de aldı biraz olsun. Ayrıca kendi düğünümüzün yapılacağı otele gidip o çiftlerin heyecanına ortak olmak da bizim için çok keyifliydi.

aşk karşılaşmaları sever: özlem & murat

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Düğün mekanı bizim için çok önemliydi, kusursuz olmalıydı. Konuklarımızı kusursuz ağırlamalı ve eğlencenin doruğuna ulaştırmalıydık onları. Bizim kriterlerimiz herkesin kolaylıkla bulabileceği (şehir dışından gelen misafirler önemlidir), havuzu olan, kötü hava şartlarında uyumlu bir kapalı alanı bulunan ve en önemlisi bu güzel günde stresimizi minimuma indirecek güler yüzlü, saygılı, deneyimli bir ekip bulmaktı. Bu kriterlere ulaşmak için neredeyse Ankara’daki tüm mekanları gezdik diyebiliriz. Her mekanda istemediğimiz bir şey çıkıyordu ki sonunda Büyükhanlı Park Otel’i bulduk, sanki bizim için yaratılmıştı. O güzel karşılama, o kibarlık hiçbir yerde yoktu. Hem havuzu var, hem şehrin merkezinde, hem de olası bir hava muhalefetinde kapalı mekan da bize tahsisli, daha ne olabilirdi ki. Kararımız kesinlikle orası oldu. Güzin Hanım ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum.

aşk karşılaşmaları sever: özlem & murat

Gelelim diğer ayrıntılara... Düğünde en çok önem verdiğiniz detaylar neler oldu?

Derler ya; ‘’Söz uçar yazı kalır, gün uçar mazisi kalır.’’ İşte bu yüzden resim, video ve müzik çok önemliydi bizim için. Kaliteli çekilen resim ve video bir ömür hatıra kalır size. Bu yüzden fotoğrafçı seçimimizde Düğün Hikayemiz çok isabetli bir karar oldu. Konuklarımız dönüp baktıklarında bizi hatırlasınlar diye onlara küçük bir gazete bile hazırladık! Müzik seçiminde tecrübe ve referans çok önemli. Biz Ayhan Tekin Orkestrası ile çalıştık ve biz onlara sadece müzik tarzımızı söyledik onlar da bizi coşturdu. Çok profesyoneldiler. Bir de eğlenceyi doruğa çıkarmak için sanatçı olmalıydı, Zeynep Mansur da mutlu günümüzde bize eşlik etti.

aşk karşılaşmaları sever: özlem & murat

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Düğün davetiyesi için yine birçok firmanın kataloğuna baktık, ayrıca yerli yabancı internet sitelerinden yararlandık. Erdem Davetiye ve Coco Bonbon bu konudaki tercihlerimizdi.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Sanırım gelinliğine karar verene kadar 46 tane gelinlik denedi Özlem. Ancak ben de sürekli yanında olduğum için ne kadar zor bir karar süreci olduğuna şahit oldum. 146 model de denese hakkıydı. İstediği gelinliği en sonunda Pronovias’ta bulduk. Benim içinse az çok belliydi istediğim model. Üst krem rengi şık bir ceket, alt siyah pantolon. Bunun için aklımda 2-3 marka vardı ve Ceremony’de kararımı verdim. Gelinlik için 6 ay önce sipariş geçildi. Damatlık içinse 4 ay önce.

aşk karşılaşmaları sever: özlem & murat

Düğün günü atladığınız bir ayrıntı oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

O kadar heyecanlıydık ki trafiğin yoğunluğunu atladık. Korkmayın düğüne geç kalmadık sadece biraz geciktik. Bu yüzden otel ve çevresinde çok fazla fotoğraf çekilemedik. Tavsiyelerimiz; yanınızda mutlaka en yakın arkadaşlarınız bulunsun, düğün esnasında gelin ve damat mutlaka dans etmeli; onların neşesi düğünün neşesi oluyor, ben damat olarak yaklaşık 1 dakika oturdum! Ve son olarak gelinler yanlarına mutlaka rahat bir ayakkabı alsınlar ve damatlar çok içmesinler.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Gelmez mi hiç! Düğün için dış mekanda fotoğraf çekimi yapılırken kullanılmak üzere yaklaşık 200 adet balon aldık. Bunların şişirilmesi gerekiyordu fakat o gün baloncu bulamadık. Arkadaşlarımızın nefesine kuvvet, 200 balonu şişirdiler. Tam balonlar hazır derken aniden çıkan rüzgar balonları aldı sürüklemeye başladı, yakalamak için damatlıkla 300 metre depar attım, sonunda güzel fotoğraflar çıktı ama bu da bize güzel bir anı olarak kaldı.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Biz Türkiye’de kalmayı tercih ettik, bunun için de Antalya’nın Belek bölgesindeki Adam&Eve Otel’i tercih ettik.

Sizi merak ve heyecanla okuyan çiftlerimize son bir şeyler söylemek ister misiniz?

Biz en çok bizi çocukları gibi bağrına basan, kahrımızı çeken, başta Güzin Hanım olmak üzere tüm Büyükhanlı Park Otel ekibine, ailelerimize, arkadaşlarımıza ve düğünümüze katılan tüm dostlarımıza, müzik ve görsel ekibine huzurlarınızda tekrar çok teşekkür ediyoruz. Bir de evlenecek çiftler sakın unutmasın ki; aşkın insanı nasıl nerde bulacağı belli olmuyor; bir aşk hikayesi de çabuk yazılmıyor. Birbirlerinin değerini çok iyi bilsinler.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 Yorum

Ayhan tekin

Düğün Tarihi: 16.06.2014


Ayhan tekin orkestrası ile zeynep mansur adını lütfen beraber kullanmayın o gece zeynep mansur 3/5 parça için çıktı sanki birlikte çalışıyormuşuz gibi bir algı oluşmuş


fidan yılmaz

Düğün Tarihi: 15.10.2014


aşk tesadüfleri severde diyebiliriz ne güzel mutlu bir çift bir ömür boyu mutluluklar


Yağmur şentürk

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Aynı anda başka arkadaşının düğününde bulunup onun heyacanını paylaşmış ve kendine düğünün için alıştırma yapmışsın resmen çok şanslısın, ben ilk evlendim arkadaş grubumdan çok bilgisizdi herkes :))