14 Şubat’ta Gelen İnanılmaz Teklif

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:24 dakika

25.12.2012

Siz hiç nikah salonuna bu şekilde giren bir çift görmüş müydünüz?

Düğün.com Çiftleri için tanışma öykünüzü anlatır mısınız?

Firmamızın Titanic Otel'de bir toplantı organizasyonu olmuştu, Sezgin'le de orada tanıştık. İş arkadaşlığının evliliğe dönüşeceğini bilmiyorduk henüz.

14 şubat’ta gelen inanılmaz teklif

Peki ya evlenme teklifini nasıl aldınız?

14 Şubat 2012 tarihinde, aşkımızı kutlamak için Conrad Hotel'de çok güzel bir yemeğe gitmiştik. Boğaza nazır manzara, enfes yemekler derken üstüne bir de evlilik teklifimi aldım!

14 şubat’ta gelen inanılmaz teklif

“Evet!” dedikten sonra neler yapmaya başladınız? Düğün hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

İlk iş olarak hemen nişan tarihine karar verdik. Akabinde hazırlıklara başladık ama düğünümüz Ekim'de olduğu için hızlı hareket etmemiz gerekiyordu. Düğün hazırlıklarımız yaklaşık 6 buçuk ay sürdü. Fotoğraf stüdyomuzu da seçtikten sonra her şeye hazırdık. Stüdyo Süleyman ile çalışmak gerçekten keyifliydi.

14 şubat’ta gelen inanılmaz teklif

Düğün mekanınızı hangi kriterlere göre seçtiniz?

Biz zaten Titanic Otel'de tanıştığımız için burası bizim için özel bir mekandı. Bunun dışında yemek lezzetleri, servis kalitesi ve verdiği hizmetle zaten benim aklımda yer etmiş bir mekandı. Banket satış ekibinde çalışan arkadaşlar sıcakkanlı ve çok samimiydiler. Tüm süre zarfında sürekli yanımızda olup bize büyük destek oldular. Onların bu yakınlığı ve verdiği güven, organizasyonun sorunsuz olacağının bir göstergesiydi zaten.

Düğününüzde kişiye özel tasarımlar da oldu mu?

Davetiyenin tasarımını, iç yazısını ve detaylarını eşim hazırladı ve kendimiz bastırdık. Nikah hediyelerimizi ise, Ayşegül Evleniyor’dan temin ettik. Çok tatlı ve cici reyhan tohumları, herkesin evinde bizden hatıra olarak kalsın istedik.

14 şubat’ta gelen inanılmaz teklif

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz?

Gelinlik tamamıyla benim tasarımım oldu. Pek çok model baktım ve hepsinin bir bölümünü beğendiğim. Ben de modellerin sevdiğim yerlerini birleştirdim ve özel olarak diktirdim. Damatlığı ise Sarar’dan çok kısa sürede alıp çıktık.

Düğün günü unuttuğunuz veya atladığınız bir şey oldu mu?

Atladığımız ve unuttuğumuz hiçbir şey olmadı çünkü her şeyi not aldım ve banket ofisinden arkadaşlarla da sürekli kontaktaydık. Alya Davet Organizasyon ile çalıştığım için de her şey çok programlıydı. Aklıma gelen her şeyi onlara ilettim ve onlar da hassaslıkla tüm isteklerimi yerine getirdiler. Çiftlere tavsiyem her şeyi not almaları çünkü insan o telaşe içinde her şeyi unutuyor.

14 şubat’ta gelen inanılmaz teklif

Düğününüzdeki komik olaydan da bahseder misiniz?

O kadar güzel ve keyifli bir gündü ki... Nikahımız Kadıköy Belediyesi'nde kıyılacaktı ve salona giriş için kapıda bekliyorduk. Bizi çağıracakları zaman anonsu duyacağımızı düşünmüştük ama beklediğimiz yerden hiçbir şey duyulmuyordu. Biz safça isimlerimizin okunmasını beklerken Sertaç da eğilmiş bir halde gelinliğimin eteğini düzeltiyordu. Birden kapı açılıp da salona o halde giriş yapmak durumunda kalınca çok komik bir an yaşamış olduk.

14 şubat’ta gelen inanılmaz teklif

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızı sakin, sessiz ve dinlenebileceğimiz bir yerde yapmak istiyorduk. Biz de Ekim ayında bir başka güzel olan Çeşme'yi tercih ettik.

KÜNYE:

Mekan: Titanic Business Hotel Asia

Fotoğraflar: Stüdyo Süleyman

Saç ve Makyaj: Yücel Kuaför

Alyanslar: Ekol

Organizasyon Firması: Alya Davet Organizasyon

Balayı Yeri: Çeşme – Radisson Hotel

Gelinlik: Zübeyde Gelinlik

Damatlık: Sarar

Gelin Arabası: Chrysler

Müzik & Ses Işık: Elemet Ses Işık

Davetiye: Kendi Tasarımları

Nikâh Şekeri/Misafir Anı Hediyesi: Hediye, Ayşegül Evleniyor / Kurabiye, Nazlı Tatlar

Gelin Ayakkabısı: Özel Yapım

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

A

A.b.

13/10/2014

mutluluklar canlarım


B

Burcu

13/10/2014

evlilik teklifleri unutulmaz ve bu 14 şubattaysa dahada unutulmaz olur