Yeni Sezonun En Güzel 5 Gelinliği

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

1:27 dakika

30.07.2021

2015 gelinlikleri geçtiğimiz aylarda podyumlarda yerini aldı. Tasarımcıların koleksiyonlarında bulunan en güzel gelinlik modelleri arasından öne çıkan 5 modeli inceledim. Bu modellerin ışığında gelinlik modelini seçerken vücut tipine uygun gelinlik modelini seçmeyi unutmadan incelemeni tavsiye ediyorum.

Tül Etekli Gelinlik Modelleri

Tül kumaşın gelin adayları arasında vazgeçilmez bir üstünlüğü olduğu için tül gelinlikler her yıl moda. Fakat bu yıl tüller eteklerde yoğunlaşıyor. Romantikliği isminden önce gelen Monique Lhuillier, 2015 gelinlik koleksiyonunda tül kumaşı A model gelinlik modellerinden kabarık gelinlik modellerine kadar her kesim gelinlikte kullandı. Tül kumaştan vazgeçemeyenlerden ve bu yıl evlenecek olan adaylardansan tülü mutlaka eteklerinde kullanmalısın.

yeni sezonun en güzel 5 gelinliği


Düşük Omuzlu Gelinlik Modelleri

Bu yıl omuzlar düştükçe düşüyor. Hatta öyle bir düşüyor ki düşük omuzlu gelinlik modelleri arasından tercih yaptığımızda neredeyse straplez gelinlik giymiş edası yaratabiliriz. Marchesa’dan Carolina Herrera’ya kadar tüm tasarımcıların gelinlik modelleri arasında bu tasarımlardan bulacağız. Eğer otel düğününde evlenmeyi ve gösterişli gelin seti takmayı planlıyorsan bu yaka tam bu tarz takılara uygun derim.

yeni sezonun en güzel 5 gelinliği


30’lı Yılların Işıltılı Gelinlikleri

Vintage gelinlik modelleri son yıllarda fazlasıyla görmeye alıştığımız modellerden. Fakat tasarımcılar klasik vintage gelinliklere biraz eleganlık biraz da gösteriş katmak için 30’lı yılların ışıltısından rol çaldılar. Genellikle sade olan bu tasarımlar hem kumaş aksesuarları hem de minik taşlar ile hareketlenerek asaletini ışıltıya dönüştürecek. Tarihi düğün mekanında evlenmeyi düşünen gelin adayları bence başka model aramayın!

yeni sezonun en güzel 5 gelinliği


Tasma Yaka Gelinlik Modelleri

Ülkemizde tercih edilen gelinlik modelleri arasında pek tercih edilmeyen bir yaka tarzı tasma ya da hakim yakalar. Fakat atletik vücut tipin varsa üzerinde sanat eserine dönüşebilir bu yaka. Omuzları açık olan modellerden tercih ettiğinde atletik kollarını öne çıkartır, düz kesim gelinlik modeli tercih ettiğinde ise vücudunun kaslı bölgelerini gizleyerek daha kadınsı gözükmeni sağlar. Bu yaka tarzını kullanmayı planlıyorsan tek yapman gereken saçlarını toplatmak olacak. Dağınık ya da balerin topuzu veya atkuyruğu, seçim senin! Bu model için gelinlik moda evlerinde kısa bir araştırma yapmaktan başlayabilirsin.

yeni sezonun en güzel 5 gelinliği


Pelerinli Gelinlik Modelleri

Kim demiş pelerin sadece süper kahramanların tekelinde diye. Bizde hayatımızın en önemli gününde bir kahraman gibi salınabiliriz kırlarda ya da asilce dolaşabiliriz tarihi mekanlarda… Eğer zaten pelerin seviyorsan ne ala ama aksini düşünüyorsan ön yargılı olmadan önce bir denemeni tavsiye ederim. Kim bilir belki sen de Mira Zwillinger ya da Naeem Khan gibi içindeki kahramanı ortaya çıkarabilirsin.

yeni sezonun en güzel 5 gelinliği


Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

E. Bengi

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Sonuncusu dışında katılıyorum bu makaleye.


Esin Bozer

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Dantelin etkisi her zaman farklı yahu:):)


remziye songür

Düğün Tarihi: 31.12.2013


neden açıklarda çeşit çokta kapalılarda o kadar seçenek yok!!!