Tarzınıza Uygun Gelinliği Bulun

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

1:33 dakika

03.08.2021

Hepimizin çocukluğunda hayalini kurduğu büyüdükçe şekillenen, stile uydurulan ve vakti geldiğinde hayalden gerçeğe dönüşecek bir gelinlik var. Peki, bu hayalin gerçeğe dönüşürken, gelinliğin de stilini yansıtsın ister misin? Cevabının evet olduğunu düşünerek senin için 4 tarza uygun gelinlik önerileri sıraladım…

Minimalist Gelinler

Sade, abartıdan uzak seçimlerin varsa, karmaşık desenler ve ışıltılı parlak aksesuarlar yerine zarif ve asil tasarımlara gidiyorsa elin, sen muazzam bir minimalistsin demektir. Birçok tasarımcının koleksiyonlarından ya da sade gelinlik modelleri arasından bir seçim yapabilirsin. Mesela ben bu yıl evleniyor olsaydım, Vera Wang 2015 modellerinden bir gelinlik tercih ederdim.

2015 Vera Wang gelinlik modelleri

Maksimalist Gelinler

Şatafatlı, gösterişli, bol ışıltılı tüm seçimlerin sahibi, dikkat çekmeyi ve ilgi odağı olmayı seven, stilinde de abartılı tasarımlar, alabildiğine canlı ve göz alıcı kesimler giyebilme cesaretini gösterenlerdensen eğer, maksimal tarzı benimsediğini düşünüyorum. Özenle belirtmek isterim ki stilinde abartıya kaçmak daha kolay olsa da iş gelinliğe geldiğinde biraz durulman gerekebilir. Yine en taşlısından ve kabarık etekli gelinlikten vazgeçme ama renklerde beyazın tonlarında kalmanı öneririm.

Vintage Düşkünü Gelinler

Babaanne dolabından kalanlara pırlanta gözü ile bakan, her dönemden bir parçayı günümüzün modası ile birleştiren, dantel kumaşlara, ipek gömleklere, nostaljik şapkalara tutkuyla bağlıysan ve ikinci el butiklerden alışveriş yapmaktan çekinmiyorsan, senin tarzını da vintage tasarımlar şekillendiriyordur. Eğer şanslıysan ailenden yadigar vintage gelinlik ile düğününde ışık saçabilir ya da ikinci el satan mağazalardan gerçek bir vintage gelinlik satın alabilirsin. Tabii “Gelinliğim bana özel olsun ama tarzımı da yansıtsın” dersen sana tek önerim içinde Grace Kelly’nin gelinliğinin bile benzerinin olduğu Marchesa 2015 koleksiyonu olur.

2015 Marchesa gelinlik modelleri

Klasik Gelinler

Moda ne olursa olsun trendlerin seni yönlendirmesine izin vermiyorsan, her döneme uygun ve zamansız parçalarsa stilini belirleyenler, o halde sen klasik tarza aitsin. Gelinlik seçimini tül ve dantel kumaşı barındıran ve modası hiç geçmeyen dantel gelinlik modelleri tasarımlardan yapmalısın. Bu tarza en uygun modeller ise her dönem gelinin hayallerini süsleyen Pronovias gelinlik modelleri koleksiyonlarında gizli.

2015 Pronovias gelinlik modelleri

Bense küçükken prenses kesim, geleneksel gelinlik hayal edip, yaş aldıkça ve tarzım şekillendikçe vintage modellere yöneldim ama gerçekte A kesimle son bulan modern bir gelinlik giydim. Çünkü tarzıma uygunu seçerken bana yakışanı da düşünmeliydim. O nedenle tarzına göre gelinliği seçerken vücut tipine de uygun gelinlikleri incelemeyi unutma!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Seda uzun

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Görkemli ve geleneksel tarzın harmanlanmasıyla oluşturulabilecek bir gelinlik hayallerimi süsleyebilir...


çiğdem

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Her şeyde olduğu gibi gelinlikte de minimalistim:)