2014 Gelinlik Trendleri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:03 dakika

03.08.2021

Önümüzdeki yıl gelin olacak bayanların dikkatine! Dünyaca ünlü gelinlik markalarının 2014 koleksiyonlarına bir göz attık ve en çok dikkat çeken gelinlik trendlerini yakaladık. Diyebiliriz ki, şimdiye kadar masallardaki prensesler gibi olmanın birinci şartı olan gelinlik 2014 yılında yerini sade bir abiye elbiseye bırakacak gibi görünüyor. Nasıl mı?

Etekler Duruldu

Ünlü gelinlik moda evleri 2014’te kabarık etekleri kullanmayı unutmuş gibi görünüyor. Bu sene kabarık ve kat kat gelinliklerin yerini ince ve uzun bir silüet sağlayan yeni gelinlik modelleri alıyor. Şehirli kadınların modern tarzına hitap eden bu gelinliklerle hareket etmek kolaylaşıyor. Bu sayede gelinler düğün günü boyunca hem hazırlık hem de eğlence safhalarında daha rahat hareket edebiliyor. Ünlü Fransız markası Cymbeline’in 2014 ön koleksiyonlarındaki tüm gelinlikler, abartıdan uzak etek modelleriyle bu öngörüyü doğruluyor.

8yol

Omuzlar Önem Kazanıyor

Bu sene gelinliklerde şimdiye kadar çok da önemsenmeyen yeni bir kıvrım bölgesi vurgulanıyor: Omuzlar! Yakın zamana kadar çok tutulan straplez gelinlik modellerinin tamamen açıkta bıraktığı omuzlar, bu sene dantel, tül ve boncuk işleme gibi detaylarla süsleniyor. Yeni keşfedilen bu bölgeyi vurgulamak isteyen Düğün.com gelinlerine önerimiz; eğer omuzlarınız çok geniş değilse, dökümlü modelleri tercih etmeniz. Geniş omuzlu gelinler ise ince askılar ve işlemelerle omuzlarının ihtişamını vurgulayabilirler.

8yol

Gelinlik İndirimleri

Atlas Gelinlik
%35 Indirim
270 4 11
Atlas Gelinlik

Gelinlik, Gelin Saçı ve Makyajı, Kına Çıkışı, Kaftan, Kına Saçı ve Makyajı Sadece 18.000₺!

Nurşen Demirci Haute Couture
%20 Indirim
201 8 10
Nurşen Demirci Haute Couture

Haziran Sonuna Kadar Özel Koleksiyon Modellerinde ve Yeni Dikimlerde %20 İndirim !

Saçlarda 20’ler Esintisi

Bu sene duvak modelleri 1920’lerden kalma siyah-beyaz moda fotoğraflarını hatırlatıyor. Sade elbise modelleriyle kullanacağınız dantelli duvağı dantelleri alnınızda sergileyecek şekilde uygulayın. Gelin saçınız açık, yarım toplu ya da alçak bir topuz şeklinde yapılırsa bu duvak modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir tüyo da gelin makyajınızla ilgili; gözlerinizi ön plana çıkaracak bir makyaj uygulamasıyla dramatik bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha fazla örnek için Pronovias gelinlik koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

8yol

Minik Dantel Eldiven

İşte size unutulmuş bir güzellik daha. Bilekte biten beyaz, transparan, zarif eldivenlerle düğününüze etkili bir giriş yapın. Pratik amaçlar dışında, günümüzde neredeyse unutulmuş olan eldivenler, estetik ve güzellik katan aksesuarlar olarak gelinliğinize eşlik eden aksesuarlar arasında yerini almalı. Düğününüz sonbahar ya da ilkbaharda olacaksa dantel, kışın olacaksa dantel desenlerinde işlenmiş deri eldivenlerle hayatınızın en önemli imzasını atabilirsiniz. Rosa Clara’nın ön koleksiyonundaki eldivenlere mutlaka gözatın.

8yol

Geleceğe Dönüş I

Evlilik, hayatta açılan temiz bir beyaz sayfa gibiyse, gelinliğiniz neden öyle olmasın? Her geçen yıl gittikçe daha fazla sayıda gelin; gelenekten, süsten ve detaydan arınmış modern gelinliklerle boy gösteriyor. Bu seneki gelinlik koleksiyonları ise modern zevklere sahip olan bu gelinlerin kalbini fethedecek cinsten. Parlak taftadan elde edilen tok etekler, korselerle berginleştirilen vücut hatları, cepler hatta sigaret pantolonlar...Hepsi bu senenin modern gelinlerinde göreceğimiz ilginçliklerden sadece birkaçı...

8yol

Zıtların Kardeşliği

Sonunda “gelinlik beyaz olur” miti yıkıldı. Gelinliğin saflığı temsil eden o beyaz rengine zıt kardeşi olan siyah katıldı ve ortaya cesur ve son derece feminen gelinlikler çıktı. Gelinlik ve abiye giyimin dünya çapındaki öncüsü olan Vera Wang’ın koleksiyonuna bakacak olursak, sade formlarda yorumlanan siyah-beyaz gelinlikler önümüzdeki yıllarda gelinlik modasına damgasını vuracak gibi görünüyor .

ZITLARIN_UYUMU

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

aysel karakas

Düğün Tarihi: 17.12.2014


Gelinlikte favori beyaz başka renk olmaz sadelik ve temizliğin simgesi beyazdır bence ..


çiğdem fidan

Düğün Tarihi: 13.10.2014


güzel fiziği olan gelinler için vücudu saran gelinlikler tercih edilmeli ama biaz kilolu kızlarımız yapışık gelinlik seçmemeli çok büyük bir hata bu sene gelinlerimizi göreceğiz


deniz uygar

Düğün Tarihi: 13.10.2014


ortadaki siyah gelinlik uygun olailir ama diğer siyah gelinlikler kesinlikle olmaz!! çok siyah gelin olmak kimse istemez.