13 Maddede 2019 Gelinlik Modası

Nasıl bir gelinlik alacağına henüz karar vermediysen modeli seçerken ilham vermesi için ünlü tasarımcıların 2019 gelinlik koleksiyonları arasından öne çıkan trendleri senin için derledik.

Gelinlik modelleri bu yıl beyaza alternatif cesur, renkli tasarımlar ile çeşitleniyor ve bizi “klasik gelinlik” anlayışının dışına çıkmaya davet ediyor. 2018 gelinlik trendleri 2019’a şık ve rahat miraslar bırakıyor: Fiyonklar daha da büyüyor, katmanlar daha da genişleyip, tulumlar çeşitlenerek gelinlik algımızı sarsıyor.

Geçtiğimiz yıllarda sokak modası ve dekorasyonda karşımıza çıkan metalik detaylar ve geometrik çizgiler, 2019’da gelinliklere de yansıyor. 2019 ilkbahar-yaz gelinlik koleksiyonlarında gelinliğin tamamında kullanılan geometrik desenler, sonbaharda uzun duvaklara da sıçrıyor.

2019 sonbahar gelinliklerinin başrolünde ise, mevsimin romantik havasını gelinliklere taşıyan tüller var. Bazen uzun bir duvak, bazen omuz detayı, bazen abartılı katlarıyla gelinliğin etek kısmı olan tüller, bazı markalarda karşımıza transparan bir gelinlik olarak çıkıyor.

Peki ya “klasik gelinlikler?” Şimdi daha güçlü ve modern. İşte ünlü tasarımcıların 2019 gelinlik modelleri arasında öne çıkan trendler:

ofleviytmmwt2qlk - 13 maddede 2019 gelinlik modası

1-Cesaretin Varsa: Rengarenk

Renkli gelinlik giymeye cesaretin var mı? Buz mavisi başta olmak mavi tonları ile sarı ve mor hatta kırmızı tonları, beyaz ve nude gelinliklere alışılmışın dışında birer alternatif oluşturuyor. “Beyazdan vazgeçmem” diyenlerdensen beyaz gelinlik üzerine renkli fiyonklar ve askılar ile tasarlanan seçenekleri deneyebilirsin.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin marka ve tasarımcılar:

7wx7aivwrscoqz9x - 13 maddede 2019 gelinlik modası

2-Modern Detaylar: Geometrik Desenler

2018 düğün dekorasyon trendleri arasında öne çıkan geometrik tasarımlar bu yıl gelinliklere sıçradı. Geometrik çizgiler, desenli gelinlik modellerinde çiçek ve dantel figürlerine modern bir alternatif getiriyor.

Geleneksel ile moderni harmanlayan, etnik görünümlü ve genellikle bohem gelinliklerde karşımıza çıkan bu geometrik ilhamlı tasarımları incelemelisin.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

r8avz6sau6zngivp - 13 maddede 2019 gelinlik modası

Geometrik Desenler Duvaklara da Sıçrıyor

2019 sonbahar gelinlik trenlerinde duvaklar ön plana çıkıyor. Sadeleşen ve uzayan duvaklarda güpür ve dantel, yerini geometrik desenlere bırakıyor. Modern gelinlerin tercihi olabilecek bu duvaklara 2019 sonbahar düğünlerinde sıkça rastlayacağız gibi görünüyor.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

3-Meghan Etkisi

Meghan Markle'ın kraliyet düğününde giydiği kayık yaka, uzun kollu, sade, ipek gelinliğinin etkisi 2019 yılında da süreceğe benziyor. Givenchy markasının kreatif direktörü İngiliz tasarımcı Clara Waighth Keller tarafından tasarlanan elbisenin “sade ve zarif” etkisinden ilham alan modeller minimal tasarım seven gelinler için ideal.

qhdkgbjcivoggi8u - 13 maddede 2019 gelinlik modası

Genelde kabarık ve gösterişli modellerinin tercih edildiği kraliyet düğünleri için alışılmışın dışına çıkan minimal görünümlü, düz kesim gelinliğin yansımalarını, 2019’da pek çok tasarımcının modellerinde göreceğiz.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin marka ve tasarımcılar:

nrv8xkxwlrbbahz1 - 13 maddede 2019 gelinlik modası

Duvaklarda Meghan Sadeliği

Kraliyet düğününün gelinlik trendlerine etkisi yalnızca gelinliğin kesimi ile sınırlı değil. Özellikle 2019 sonbahar gelinliklerinde kullanılacak duvaklarda da bu sadeleşmeyi pek çok tasarımcının koleksiyonlarında göreceğiz. Çünkü danteller, klasik işlemeler duvaklardan çekiliyor. Yerine, işlemesiz, ince tülden yüzü örten, önü ve arkası yere kadar uzun, sade duvaklar geliyor. "İşlemesiz olmaz" diyenler için ise aralara serpiştirilen üç boyutlu aplikeleri bulunan uzun tül duvak seçenekleri bulunuyor.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin marka ve tasarımcılar:

z8vkvdyyfpquoxo4 - 13 maddede 2019 gelinlik modası

4-Seksi Derin V Yakalar

2019 gelinlik tasarımlarında derin V yaka tasarımlar ön plana çıkıyor. İnce ya da kalın askılarla bütünleşen derin dekolteli tasarımlar üst bedenini daha ince gösterecek. Bu tasarımlar dantellerle daha feminen bir havaya bürünürken, ışıltılı detaylarla süslenmiş derin V yakalı tulumlarla daha cool bir hava yaratabilirsin.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

r9zvfghuhsokclnz - 13 maddede 2019 gelinlik modası

5-Kol ve Omuzda Viktoryen Esinti

Annelerimizin 80'li yıllardaki gelinliğini tanımlayan balon büyüklüğündeki kollardan bahsetmiyoruz. Viktorya döneminden esinlenen bu tasarımlar 2019 gelinliklerinde daha güncel bir yorumla karşımıza çıkıyor. Sadece omzu ya da bishop kol gibi bütün kolu kaplayacak uzunlukta seçeneklere göz atabilirsin.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

cm6np0rugvjigxun - 13 maddede 2019 gelinlik modası

Bak burada çok güzel modeller var: Güzellik Ayrıntıda Gizlidir: Omuz Detaylı Gelinlik Modelleri

6-Göz Alıcı Işıltı: Metalik

Parlak kumaşlar, boncuklar, metalik işlemeler ile ışıl ışıl bir gelin olmaya ne dersin? Yıldızların altında ya da kapalı mekanda gece düğün yapacaklar için mükemmel olan bu trend 2019 gelinlerini alışılmışın dışına taşıyacak.

Pırıltılı konfeti parçalarıyla süslenmiş modellerden elmas tozuna batırılmış gibi görünen kumaşlara, ışığını yansıtmanı sağlayacak pek çok yeni yol var.

Tercihin ışıltılı gelinliklerden yana olacaksa aksesuarlarını minimum seviyede tutmalısın ki gelinliğin gölgede kalmasın.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

jlodi9wfezggfeuq - 13 maddede 2019 gelinlik modası

7-Büyük ve Renkli Çiçekler

“Çiçekli gelinlik” tasarımlarına daha cool bir alternatif oluşturan 3 boyutlu gelinlik modelleri geçtiğimiz yıla göre daha büyük, daha canlı. İster tüm gelinliğini kaplasın, ister etek uçlarında kendini göstersin istersen göğüs ve bel detaylarını oluştursun, bu detayın gelinliğine hareket katacağı kesin. Ayrıca çiçekli gelinlik modellerinde alternatif bir arayıştaysan renkli, büyük çiçekli tasarımlara da göz atmalısın.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

ixpf8uwqhszz7v1u - 13 maddede 2019 gelinlik modası

8-İnce Askılar Strapleze Meydan Okuyor

Straplez gelinlik modelleri varlığını bu yıl da sürdürse de bu modeller kadar seksi ancak daha konforlu olan ince askılı gelinlikler artık öne çıkıyor. İnce ip ve kurdele detaylarıyla gelinliğine zarif bir hava katan ince askılar 2019 gelinliklerinde birçok ünlü markanın tercihi oldu.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

psid1g6gdxev1njn - 13 maddede 2019 gelinlik modası

9-Güçlü Bir Görünüm İçin: Pelerin

Geçtiğimiz yıl ön plana çıkan bu parçaya ilgi giderek artıyor ve geçtiğimiz yıl uzun tasarımlarla karşımıza çıkan pelerinler yeni trendler arasında ceket, bolero ve panço boylarıyla da çeşitlenerek yer alıyor.

Özellikle duvak takmak istemeyen gelinlerin tercihi olan pelerinler nakış işlemeli, çiçekli, kalın dantelli, tül seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Hangisini seçersen seç düğün gününde güçlü ve kendine güvenen bir imaj çizeceksin. Böyle güçlü bir görünüme sahipken mücevhere bile ihtiyaç duymayacaksın.

Pelerini çıkarılabilir modeller ile düğün ve düğün sonrası yemeği için iki farklı alternatife sahip olabilirsin.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

dvuysbzhpylt8psv - 13 maddede 2019 gelinlik modası

10-Hem Şık Hem Rahat: Tulumlar

Tasarımcılar, sunduğu rahatlıkla konforuna önem veren gelinler tarafından ilgiyle karşılanan gelinlik tulumlara kayıtsız kalamıyor, bu şık ve rahat tasarımlar neredeyse tüm markaların koleksiyonları arasında yer buluyor.

Son birkaç sezondur gözümüze çarpan gelinlik tulumlar, bu yıl tasarımcılar tarafından büyük 3 boyutlu aplikeler, metalik tasarımlar, danteller gibi 2019 trendleriyle yorumlanarak karşımıza çıkıyor.

Sade bir düğün düşünüyorsan, düğün yemeğinde giyecek ya da nikahtan sonra dansa gideceksen, düğün için daha rahat bir alternatif arıyorsan ya da elbiselerden çok pantolon ve tulumlara ilgin varsa bu trend tam sana göre.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

bq0li0o7rnurh8yv - 13 maddede 2019 gelinlik modası

11-Fiyonklar Büyüyor

2018’de daha zarif ve ince detaylar olarak karşımıza çıkan fiyonklar, bu yıl daha da büyüdü ve renklendi. 2019 gelinlik tasarımlarında yalnızca ince bir kemer olarak değil derin V yakalı bir A kesim gelinliğin omuz detayı, uzun düz beyaz bir gelinliğin yaka detayı ya da dantelli bir tulumda dev bir kuyruk olarak da karşımıza çıkıyor.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

gb5qfrzqt4gjhh0a - 13 maddede 2019 gelinlik modası

12-Katmanlar Artıyor

2018’de daha sakin modellerle karşımıza çıkan katmanlar, bu yıl daha abartılı, daha da büyük. Etekler, omuz ve göğüs detayları 2019’da daha kabarık olacak. Daha iddialı bir silüet yaratan bu tasarımlar, özellikle tarz sahibi ve tarzına güvenen gelinler için uygun.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

znexstgbl17ucuvg - 13 maddede 2019 gelinlik modası

13-Gelinliğin Vücudunla Bütünleşiyor: Dövme Etkisi

Danteller ve hayal tül üzerine işlenmiş desenler, gelinliğini vücudunun bir parçası gibi gösterecek. “Dövme etkisi” denilen bu tasarımlar ünlü tasarımcıların 2019 koleksiyonlarında sıkça karşımıza çıkıyor. Tamamı tülden oluşan seksi tasarımların yanı sıra özellikle sırtta dövme efekti veren modeller de ön planda.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

d6ax4qnhpctj9huu - 13 maddede 2019 gelinlik modası

Hayal Tül Kollara İniyor

Tasarımcıların 2019 ilkbahar-yaz gelinlik koleksiyonlarında özellikle yaka ve göğüs bölümünde sıkça tercih ettiği, hayal tül üzerine işlenmiş desenler, 2019 sonbahar gelinlik koleksiyonlarında kollara iniyor. Özellikle derin V yakalı gelinlik modellerinde kullanılan hayal tüllü kollarda iri desenlerin yanı sıra ışıltılı işlemeler de var.

Bu trende uygun tasarımları bulabileceğin markalar ve tasarımcılar:

vzx6ckztjl6lkhbw - 13 maddede 2019 gelinlik modası

Peki senin gelinliğin nasıl olacak? 2019 gelinlik modasında öne çıkan trendlerden senin tarzına en yakın trend hangisi? Trendlerin gelinlik seçiminde önemli olduğunu düşünüyor musun? Yorum bırak, birlikte tartışalım.

Şehrindeki 436 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

PD Purple Daisy

Bu senenin trendleri oldukça iddialı ama şahane.