Takımını Giydir

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:08 dakika

29.06.2020

Yabancıların en yakın arkadaşlarını onurlandırarak nedime ve sağdıç olarak seçtiklerini biliyoruz. Sen de böyle yapmak istersen yapabilirsin tabii. Çünkü artık birçok düğünde gelinler en yakın arkadaşlarını etrafında ve resimlerde daha sık görmek istiyor. Peki, senin en can dostların kimler? Onlar için belirlediğin bir renk var mı? Hemen düşünmeye başlasan iyi edersin.

Normalde nedime kıyafeti gelinin ön planda olması için tek bir renkten, aynı modelden oluşur ve baş nedime olarak belirlediğin arkadaşın tüm arkadaşlarının beden ölçülerini toplayarak abiye ve nişanlık firmalarından randevu alır. Hatta baş nedimenin en önemli görevlerinden biri de senin bekarlığa veda törenini de hazırlamaktır ama o konuya sonra geleceğiz.

Maliyeti düşük bir abiyeci ayarlamak da onun görevidir ama bana sorarsan işini garantiye al ve abiye ve nişanlık firmalarından sen teklif al derim. Hatta hemen şimdi şehrindeki firmalardan teklif almak için hemen tıkla!

Bu fiyatlar sana annenin, kız kardeşinin ya da en yakin arkadaşların için de gerekecek unutma. En azından fikrini sorduklarında hemen öneri getirebilirsin.

takımını giydir

Eğer tüm nedimelerin aynı renk ve kumaşı giysin istiyorsan temaya uygun bir renk seçmeni öneririm. Tabii renkten daha çok dikkat etmen gereken bir şey de modele karar vermek. Hiçbirini çirkin göstermemek için çok dikkatli bir seçim yapmalısın veya modeli onlara bırakarak hafif bir özgürlük de verebilirsin. Tüm gece boyunca rahatsız bir model ile mutsuz olup pistten uzak durmalarını istemezsin değil mi? Son yıllarda belli renkler arasında olmak kaydıyla renkli nedimeler de görüyoruz ve bu da oldukça hoş bir seçim olur.

Fiyat konusunda ise kesinlikle makul davranmalısın hatta eğer bütçen varsa kıyafetleri senin karşılaman daha doğru olur. Eğer yoksa fazla baskı yapmanı önermiyorum. Son olarak ise nedimelerin çiçeklerinin bir örnek olması ve o buketlerin masraflarını senin karşılamak gerektiğini bilmelisin.

Yorum yap