Takımını Kur

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:10 dakika

29.06.2020

Bu noktadan sonra artık düğün hazırlıkların hız kazanacak. Bu yüzden de bütün bu süreçte ve o büyük günde sana yardım edecek hatta bazı işleri senin yerine halledecek enerjisi ve iş bitirme kabiliyeti yüksek bir takıma ihtiyacın olacak.

Artık yardım isteyeceğin insanları belirlemeli, bunu onlara bildirmeli ve görevlerini paylaştırmalısın. Her kafadan bir ses çıkmaması için de bu ekibe bir limit koymalısın.

Kız kardeşlerin, kuzenlerin, en yakın arkadaşların... Hepsini gözünün önünden geçir. Hangisi planlamada iyi, hangisi pazarlıkta bir usta, hangisi açık sözlü ve rasyonel, hangisi gelinlikten, kumaştan ve işçilikten anlıyor... Düğün hazırlıkları süresince farklı yetenekleri olan insanların yanında olması seni bir hayli rahatlatacak.

Önce bir iş listesi çıkartmalı ve iş bölümü yapmalısın. Sonra yardımını isteyeceğin kişileri arayıp, bu süreçte uygun olup olmadıklarını, böyle bir sorumluluk alıp almak istemediklerini, onlar için düşündüğün göreve gönüllü olup olmadıklarını konuşmalısın. Bu konuda istekli olanlarla da bir takım kurmalısın!

takımını kur

Sayıyı çok fazla tutma ki haberleşme, koordinasyon gibi konularda sıkıntı çekme. Herkese nokta atışı görevler ve sorumluluklar ver. Bir kişiye çok fazla görev verirsen mutlaka birinde aksaklık olacaktır.

Örneğin planlama yeteneği olan bir arkadaşına görmek istediğin firmalarla randevu ayarlama işini verebilirsin.

Zevkine güvendiğin birinden senin için davetiye, nikah şekeri, düğün pastası gibi konularda alternatifleri araştırmasını isteyebilirsin.

Açık sözlü, kumaştan, dikişten, işçilikten anlayan bir yakınından gelinlik denerken sana eşlik etmesini isteyebilirsin.

Birine şehir dışından veya yurtdışından gelecek konukların konaklama ve transferlerini organize etme görevi verebilirsin.

Hatta düğün mekanıyla pazarlığa oturacak kabiliyette bir arkadaşın da varsa yaşadın!

Biliyorsun yurt dışında oturmuş bir nedime kültürü var. Türkiye’de de yavaş yavaş uygulanmaya başlandı. Eğer istersen böyle bir ekip kurmuşken düğün günü de senin temanla, organizasyonun, çiçeklerin rekleriyle uyumlu tonlarda giyinmelerini isteyebilirsin. Detaylar bir sonraki bölümde!

Yorum yap