Son Provalar

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:24 dakika

29.06.2020

Düğün gününe hızla yaklaşırken yapman gereken son şeylerden biri de düğünün için gerekli olan provalardır. Bunların en başında son gelinlik provası, saç ve makyaj provası ve bir nevi düğün menüsü provası dediğimiz menü tadımı gelmektedir.

Menü Tadımı

Menü tadımını bir çok düğün mekanın zaten yaptığı bir şey olduğu için gelin saçı ve makyajı gibi fazladan bir bütçe ayırmanı gerektirmez. Bu provayı düğün mekanı belirlediği için yaklaşık bir zaman yoktur. Fakat genellikle düğün mekanı düğün tarihinden bir ay önce sizi mekana davet ederek menü tadımı yapmanızı rica eder. Bu prova yemeğine katılmak zorunda değilsiniz fakat gitmediğinizde de her şeyi kabul etmiş sayılırsınız bunu bilin. Genellikle aileler ile birlikte gidilmesi önerilse de yalnız gelin ve damat olarak da gidebilirsiniz. Eğer ki siz gitmeyecekseniz mutlaka ailenizden birinin gitmesini sağlamalısınız. Sonradan pişman olmamak için en iyisi bu.

son provalar

Saç ve Makyaj Provası

Gelin saçın ve makyajının ne olması gerektiğini artık mutlaka biliyorsundur fakat hala aklında soru işareti varsa düğünden 2 hafta önce anlaşmış olduğun gelin saçı ve makyaj firması ile irtibata geçerek prova yaptırmak istediğini söylemelisin. Kontrat yaparken bu konuyu mutlaka dile getirmiş olduğunu düşündüğüm için bu aşamada bütçe konusu ile ilgili sıkıntı yaşamaman gerekir. Normalde gelin saçı ve makyajı provası ücretli olmamasına rağmen bazı firmalar bu kaleme ekstra bütçe koydukları için seçim senin. Önceden görmek inan daha iyi sonra düğün günü aceleden başka bir seçim yama şansın olmayabilir bilgin olsun!

Ayrıca saç ve makyaj provasına giderken yanında duvağını götürmeni ve üzerine beyaz renklerde bir tişört ya da gömlek giymeni tavsiye ediyorum.

son provalar

Gelinlik Provası

Düğüne son hafta kala yapman gereken tek prova gelinlik provası olmalı. Zamanın yoksa saç ve makyajı da bu haftaya sıkıştırabilirsin ama tavsiye etmiyorum. Gelinliğin için son provanın yapılma amacı her gelin gibi senin de bu süreçte kilo alıp- verme durumundur aslında. Bollaşan veya sıkıştıran bir bölge varsa düğün gününe kadar düzeltilmeli ve düğün günü yaşayacağın stresten kurtulmalısın. Sonra düğün günü potluk yapan kupları inan bana kimse toparlayamaz ve resimlerde kötü çıkarsın bilesin.

son provalar

Yorum yap