Mobilya ve Beyaz Eşya Seçimi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:17 dakika

29.06.2020

Mobilya ve beyaz eşya seçme sürecinde biraz zorlanabilirsin. Çünkü her ikinizin de beğendiği şeyleri seçmek zor! Tabii kolay olan tarafı da var. Yapman gereken öncelikle ev dekoru konusunda ortak karar mı alacaksınız yoksa daha çok senin istediğin mi olacak ona karar vermelisiniz. Bu kararı tek başına alma sonra çok zorlanırsın. Haydi başlayalım!

Beyaz Eşya

Eski adı beyaz eşya ama artık her rengi var. O nedenle beyaz eşyalarını mutfak rengine göre seçmeni tavsiye ediyorum. Özellikle son dönemlerde kırmızı, pembe ve yeşil gibi mutfak için aykırı renkler de var ama bu renkleri daha sonra sıkılabileceğin için önermiyorum. Siyah renk beyaz eşya mutfağı biraz karartabilir ama çok şık durduğu da bir gerçek. Eğer risksiz bir seçim istiyorsan gri seçmelisin.

Beyaz eşyada televizyon, çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın, davlumbaz, buzdolabı kesin alman gerekenler. Mini fırın, mikro dalga ve kurutma makinası bütçene göre tercihe etmen gerekeler olarak sıralayabiliriz.

mobilya ve beyaz eşya seçimi

Ev Dekoru

Salonu döşerken elini hep aza götürmelisin. Ne kadar az eşyan olursa o kadar iyi çünkü sonradan eksikliklerin arttıkça zaten alacaksın. Baştan kendine alan bırakırsan daha sonraki seçimlerin için rahat edersin.

Düğünden önce mobilya bakmaya başlamalısınız ama sakın evi tutmadan önce mobilya alıyım deme! Sonra seçtiğin mobilyaya göre ev bulmakta zorlanırsın ki bu da yapmanı istemediğim tek şey!

mobilya ve beyaz eşya seçimi

Dönemsel moda olan aksesuarlardan uzak durmanı tavsiye ediyorum. Mesela Josephine koltuk -Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter’in odasında pembe koltuk- Bu tarz eşyaların modası çabuk geçer ve sonra pişman olabilirsin.

Çok koyu renk veya çok açık renk mobilya almanı tavsiye etmiyorum sürekli oturdukça yorucu olabilir. Uçuk tonlarda mobilya renkleri tercih edebilirsin.

Yatak odasında mümkün olduğunca az eşya –sadece ihtiyacın olanlar- olmalı, teknolojik alet kesinlikle olmamalı.

mobilya ve beyaz eşya seçimi

Salonun darsa ve daha geniş göstermek istiyorsan koltuklarının ayaklarını yerden yüksek yaptırmalısın ve yemek odası takımının duvar tarafına boydan boya ayna yaptırabilirsin. Bu odaya genişlik katar.

Uzun perdeler de odayı daha geniş gösterir bilgin olsun.Odanın bir köşesini sevdiğin objeler veya çiçeklerle donatabilirsin. Bu da odana hoş bir hava katacaktır.

Yorum yap