Gelin Arabası ve Transferler

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:26 dakika

29.06.2020

Düğün günü ulaşım konusunda genellikle akıllara sadece gelin arabasının organize edilmesi ve süslenmesi gelse de ulaşım aslında daha kapsamlı organizasyonu gerektirecek bir konu.

Detayları netleştirmek için önce bazı sorulara cevap vermen gerekiyor:

  • Şehir dışından veya yurt dışından gelecek davetlilerin var mı?
  • Bu davetlilerin konaklayacağı yer düğün mekanından farklı bir yer mi? (Eğer bir otelde evleniyorsan davetlilerin o otelde de konaklayabilir)
  • Nikah ve düğün farklı yerlerde ve günün farklı saatlerinde mi yapılacak?
  • Düğün mekanında mı hazırlanacaksın yoksa kuaförde hazırlanıp mekana sonra mı gideceksin?
  • Ailenden, yakınlarından ve davetlilerinden ortalama kaç kişinin özel aracı var ve kaçı şehri biliyor?
  • Düğün alkollü mü? Düğün bitiminde kaç kişi aracını kullanabiliyor olacak?

Bütün bunları detaylıca düşünmen gerektiğini söylemeliyim. Yani iş sadece senin gelin arabanla bitmeyebilir.

Davetlilerin için de çeşitli lokasyonlardan düğün mekanına getirilmeleri ve düğün bitişinde evlerine ya da kalacakları otellere götürülmeleri üzere servis, minibüs tipi araç vs. kiralaman gerekebilir.

Ailen ve en yakın arkadaşlarının da gün içinde çok yoğun olacaklarını, eğer alkollü bir düğün yapıyorsan gece sonunda araç kullanamayacaklarını düşünürsen o güne özel onlar için de özel şoförlü araç kiralayabilirsin.

Eğer bu tip ihtiyaçların olacaksa bunları da gelin arabası için anlaşacağın firma ile halledersen ekonomik olarak da organizasyonel olarak da daha uygun olacaktır.

gelin arabası ve transferler

Gelin arabası modellerini ve firmalarını şuradan inceleyebilir, minimum fiyat aralığı, aradığın özellikler ve kampanyalarına göre filtreleyebilirsin.

Araştırmalarını yaparken aracın kaç saat kiralandığı, fiyatın şoförlü mü şoförsüz mü olduğu, benzinin içinde olup olmadığı gibi konulara dikkat et.

Beğendiğin gelin arabası modelleri ile gelinliğinin hacmini bir arada düşün. Sırf çok beğendiğin için içine gelinlikle sığmakta zorlanacağın bir araç seçme. O gün olabildiğince geniş, soğutma veya ısıtma sistemi iyi çalışan, konforlu bir transfer aracına ihtiyacın olacak.

Son bir tavsiye eğer düğün günü para almak için gelin arabasının önüne canı pahasına atlayıp gelin ve damada gerginlik yaşatan çocuklarla uğraşmak istemiyorsan camları filmli bir araç seç ve aracı kesinlikle süsletme. İnan işe yarayacak.

Yorum yap