Davetiye ve Nikah Şekeri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:23 dakika

29.06.2020

Evet, uzun zamandır düğün hazırlıkları içerisindesin. Artık yavaş yavaş sevdiklerini düğününe davet etmenin zamanı geldi. Çünkü herkese o günü sana ayırmaları ve başka bir plan yapmamaları için gereken süreyi vermelisin.

Davetiyen, yani davetlilerini davet etme şeklin düğününe dair ilk izlenimdir. Nasıl bir düğüne davetli olduklarının ipucunu verir. Bu yüzden düğününün teması ve tarzıyla uyumlu olması beklenir.

Düğününün diğer basılı materyalleri ise davetiyenin renkleri ve tasarımıyla uyumlu olmalı bu yüzden onları da bu aşamada belirlemelisin. Menü basımı ve masa kartları en çok ihtiyaç duyacakların olsa da bazı düğünlerde artık hem gelenlere teşekkür etmek hem de düğüne dair minik bilgiler vermek için bir akış da bastırılıyor.

Örneğin gece boyunca davetlileri nasıl bir programın beklediği, bir davetli olarak haklarının neler olduğu ( Alkol hakkı sınırlı mı sınırsız mı, diyabetik pasta seçeneği var mı? Vs. ) çekilen fotoğrafların paylaşıldığı düğüne özel bir hashtagin olup olmadığı gibi davetlilerine seslenmek istediğin konular için böyle bir yöntem kullanabilirsin.

davetiye ve nikah şekeri

Davetiyeye geri dönersek öncelikle tarzını belirlemelisin. En çok tercih edildiği üzere klasik davetiye seçebilirsin. Bunu sana ve düğününe özel bir tasarımla farklılaştırabilirsin.

Düğün öncesi özel bir fotoğraf çekimi yaptırıp kendi fotoğrafınızın üzerine düğün bilgilerini bastırarak fotoğraflı davetiye seçebilirsin.

Daha dijital ve orijinal bir şey istersen DVD ya da E-Davetiye seçeneklerinden faydalanabilirsin. Ya da şişe, kitap ayracı, kutu vs. gibi farklı ürünler seçerek obje davetiye gönderebilirsin.

Klasik bir davetiyede tasarım, baskı çeşidi, kağıt kalitesi, adet, ebat, zarf çeşidi, kaligrafi ve aksesuar kullanımı fiyatı belirleyecek olan kalemlerdir.

Davetiye firmalarını minimum adet fiyatı, teslim süresi, minimum sipariş adedi ve aradığın diğer özelliklere göre şuradan inceleyebilirsin. Davetiye firmalarını incelerken olabildiğince çok model görmeye çalış ama gördüklerinle yetinme eğer aklında özel bir model veya tasarım varsa mutlaka onlara anlat ve konuş. Çünkü inan artık yapamayacakları şey kalmadı!

Bu arada yeri gelmişken söylemeden geçmeyeyim, yaz tatillerinin yoğun olduğu bir mevsimde evleniyorsan 6, eğer tatil sezonu dışında evleniyorsan 4 hafta öncesinden davetiyeleri ulaştırdığına emin ol!

Yorum yap