Dans Kursu

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:00 dakika

29.06.2020

Unutulmaz bir ilk dans yapmak istiyor musun? Bu soruya cevabın evet ise önünde 2 seçenek var. Ya zaten hâli hazırda dans yeteneği olan ve dans ederken çok uyumlu bir çift olmalısınız. Ya da ilk dans için ders alacaksınız!

Aksi halde sağa sola uyumsuz ve ahenksiz bir şekilde salınıp, davetlilerin bitmesi için saniyeleri saydığı bir dans edebilirsiniz. İçten gelen bir dans yeteneğine ve çift olarak bir uyuma sahip değilseniz düğünden önce birkaç ders almak hayat kurtaracaktır. Ama gerçekten uyumlu ve romantik bir çiftseniz doğallık tüm koreografilerin önüne geçer!

Ders almaya karar verirseniz kritik nokta ders alacağın kursun özellikle düğün dansı dersi veriyor olması ve bu konuda tecrübeli olması. Çünkü dersler yaklaşık olarak düğünden 4 hafta ya da 2 hafta önce başlıyor. Kısa sürede dans yeteneği ve tecrübesi olmayan bir çifte uygun bir koreografi öğretmek için tecrübe gerekiyor.

dans kursu

Derslerin sadece size özel mi yoksa sınıf dersi mi olacağını mutlaka sorun. O yoğunluk içinde sınıf derslerine ayak uydurmak zor olabilir. Seçtiğiniz günlerde ve saatlerde ders almak düğüne bu kadar az kalmışken rahatlatıcı olacaktır.

Gelinliğinin modeli ve ayakkabının dansta önemli olduğunu unutma. Balık model bir gelinlikle bacaklarını rahat kullanman zor olacaktır. Ayrıca dans derslerine giderken gelin ayakkabını almış olmalı ve alışmak için derslere o ayakkabı ile katılmalısın.

Yeri gelmişken ilçe, minimum fiyat, ortalama ders süresi, ders türü gibi seçenekleri filtreleyerek dans kurslarını şuradan inceleyebilirsin. Unutma kursun evine ya da işine yakın olması, en kötü ihtimalle merkezi bir yere yakın olması pratik olacaktır.

Yorum yap