Catering Seçimi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:09 dakika

29.06.2020

Catering hizmeti ülkemizde özel olarak tercih edilen bir seçim değildir. Çünkü düğün mekanları yemekli olduğu sürece bu seçimden sizi kurtarır. Fakat özel bir mekanda düğün yapacaksanız ya da ailenizin muhteşem arka bahçesinde düğün yapmayı planlıyorsanız o zaman catering hizmetine ihtiyacınız var demektir. Catering konuklarınızın yiyecek ve içeceği ile, mekana yemekleri sunmak ve servis etmekle sorumludur.

Catering Şirketi Seçmek

Eğer mekanınız bu hizmeti karşılıyorsa ya da onların özellikle önerdiği birkaç şirket ile çalışmak zorunda değilsen sana şehrindeki firmaları inceleyerek fiyat teklifi almanı öneriyorum.

catering seçimi
  • Catering seçerken şirketin mekanı bildiğine emin olmalısın. Bilmiyorlarsa mutlaka onlara mekana götürmelisin.
  • İlgilendiğin şirketlerin hizmet paketlerini mutlaka öğrenin. Anlaşma yapmadan önce bu bilgilere ihtiyacınız olacak.
  • Ön bir tadım yemeği yapılmadan menünüze karar vermeyin.
  • Kontratı imzalarken garson sayısından, tam menü listesine, alkol anlaşmalarından kurulum ve servise kadar her detayın kontratta yazılmasını sağlayın.
  • Mekan masa ve sandalye hizmeti vermiyorsa bu hizmeti de catering şirketi temin edebilir mi öğrenmelisin.
catering seçimi

Menüyü Tasarlamak

Menüyü tasarlamak sandığın kadar zor bir şey değil. Zaten belirli menüler olduğu için sen aralarında birkaç değişiklik yaparak seçim yapabilirsin. Tabii bu menüler dışında kalmak istersen ve kendi menünü yapmak istersen bunu sağlayıp sağlamayacaklarını öğrenmelisin. Asıl önemli konu sunumun nasıl yapılacağına karar vermek... Açık büfe, kokteyl, Kokteyl Prolonge ve set meünü arasından bir tercih yapmalısın. Davetlerde menü seçiminin ayrıntılarını merak ediyorsan hemen tıkla!

catering seçimi

İçkili Mi İçkisiz Mi?

Menü seçiminde dikkat etmen gereken bir diğer unsur ise içkili mi içkisiz mi düğün yapacağına başlı. Dilersen limitli içki ile de sınırlandırabilirsin. Limitli içki sınırını tamamen bütçene göre belirlemelisin. Çok büyük bir fark yoksa sınırsız içki servisi tercih etmeni öneririm. Çünkü sonra davetlilerin içtiklerini ödemek zorunda kaldıklarında söylenmeye başlayacaktır emin ol!

catering seçimi

Yorum yap