Efsanevi Düğün Filmleri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 3:26 DK

07.12.2018

Gelinlik modellerinden, gelin buketine, gelin saçı ve gelin makyajına ilham alacağınız bir sürü sahnenin yer aldığı filmler burada....

Evlilik hazırlıkları yaparken izleyebileceğiniz bu kültleşmiş düğün filmleri hem eğlenmenizi hem de düğününüzle ilgili harika fikirler bulmanızı sağlayacak! Bu haftasonunu ikna edebilirseniz nişanlınızla, edemezseniz kız arkadaşlarınızla bu filmleri izlemeye ayırın. Gelinlik modelinden, gelin saçına, dekorasyon fikirlerinden damatlığa hep çok yeni fikir bulduğunuzuda sakın şaşırmayın.İşte siz Düğün.com Gelinleri için hem düğün heyecanınızı giderecek hem de biraz olsun kafanızı rahatlatacak en neşeli düğün filmlerini...

efsanevi düğün filmleri

The Proposal (Teklif-2009)


Sandra Bullock ve Ryan Reynolds’ın rol aldığı 2009 yapımı bu romantik komedi bir kitap editörü olan Margaret’in Amerika’da kalabilmesi için asistanı Andrew ile evlenmek zorunda kalmasını konu alıyor. Çift, erkek tarafı ile tanışmak üzere Alaska'ya yolculuk yaptıklarında, sürpriz bir düğünle karşılaşırlar ancak peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plana sonuna kadar bağlı kalmak zorundadırlar.

efsanevi düğün filmleri

Four Weddings and a Funeral (Dört Nikah Bir Cenaze-1994)

1994 yapımı bu film düğün filmlerinin hiç şüphesiz en klasiklerinden. Charles (Hugh Grant) kızlarla sadece gönül eğlendirmek isteyen, evlilik gibi bir sorumluluğun altına girmeyi düşünmeyen biridir. Bir arkadaşının düğününde Carrie’ye (Andie MacDowell) aşık olur ancak duygularını ifade edemez. Bu karşılaşmanın üzerine Charles ile Carrie üç nikah ve bir cenazede daha bir araya gelirler. Doğru kişi, yanlış kişi, evlenmek ve evlenememek üzerine izlenebilecek en iyi filmlerden...
Filmin unutulmaz müzikleri ise Chapel of Love, Stand By Your Man, and Can’t Smile Without You.

efsanevi düğün filmleri

My Best Friend’s Wedding (En İyi Arkadaşım Evleniyor-1997)


1990'ların en popüler romantik komedilerinden ve Julia Roberts’ın hayran kitlesini önemli ölçüde arttıran filmlerden. Dostluk, aşk ve evlilik gibi konuların yanısıra kıskançlığı da ele alan filmin en unutulmaz sahnelerinden biri, bir restoran dolusu insanın Dionne Warwick’in “I say a little prayer for you” şarkısını hep beraber söylemeleri oldu.

efsanevi düğün filmleri

Mamma Mia! (2008)


Bu eğlenceli müzikal gençliğinde çok aykırı bir kadın olan Donna (Meryl Streep)’nın kızı Sophie’nin düğününe hazırlık sürecinde geçiyor. Babasını hiç tanımayan Sophie’nin, olası babaları annesinin gizlice okuduğu günlüğünden öğrendiği kadarı ile Amerikalı mimar Sam Carmichael, İngiliz bankacı Harry Bright ve İsveçli gezi yazarı ve denizci Bill Anderson'dır. Hepsi düğüne davetli olan bu adamlardan hangisinin babası olduğunu bulmaya çalışır. Filmin tüm müzikleri ABBA grubunun şarkılarından oluşuyor.

efsanevi düğün filmleri

Father of the Bride (Gelinin Babası 1950-1995)


“Aşk, kızınızın başına gelinceye kadar harika bir şeydir.” temasından hareketle 1950’de çekilen film, 1995’te Steve Martin ve Diane Keaton’ın oyunculuğu ile yeniden çekildi. Düğününüz öncesinde ailenizle birlikte izlemek oldukça eğlenceli bir aktivite olabilir.

efsanevi düğün filmleri

Bride Wars (Gelinlerin Savaşı-2009)


Kate Hudson ve Anne Hathaway’in oyunculukları ile 2009 yapımı bu film düğün filmi klasiklerinin arasında hemen yerini aldı. Film, iki yakın arkadaşın düğünlerini aynı güne ayarlamak zorunda kalmalarıyla başlayan komik ve duygusal süreci anlatıyor.

efsanevi düğün filmleri

Runaway Bride (Kaçak Gelin-1999)


Maggie (Julia Robets) defalarca nişanlanmış ancak düğünlerinden sürekli kaçan bir gelin adayıdır. New York’ta gazeteciliğe hevesini kaybetmiş Ike, bu ilginç gelin adayı ile ilgili bir yazı dizisi hazırlamaya karar verir.

My Big Fat Greek Wedding (Kalbinin Sesini Dinle-2002)


Ailesi 30'lu yaşlarına gelmiş ve hala evlenmemiş olan Toula için çok endişelenmektedir. Ancak Toula’nın lan Miller adlı, uzun boylu, yakışıklı bir lise öğretmenine aşık olması onları daha çok endişelendirir. Çünkü damat Yunanlı değildir ve kız babası bu evliliğe kesinlikle karşı çıkmaktadır. Evlilik kararının insanların hayatlarını nasıl değiştirdiğine dair hoş ve eğlenceli bir film.

efsanevi düğün filmleri

The Wedding Planner (Darısı Başıma – 2001)

San Francisco'nun en prestijli evlilik planlamacılarından biri olan Mary Fiore (Jennifer Lopez), başkalarının aşklarını evliliğe dönüştürürken kendisini bir aşk ilişkisinde düşünememektedir. Bir kazadan kendisini kurtaran doktor Steve’i tanıyınca fikrini değiştirecektir. Ancak aslında kendisi Steve ile müstakbel eşinin düğün planlamacısı olduğunu sonradan öğrenir.

efsanevi düğün filmleri

Wedding Crashers (Davetsiz Çapkınlar-2005)

Kimin düğünü olursa olsun hangi etnik kökende ve dinde olursa olsun karizmatik ve çekici iki genç adam olan Jeremy ve William her düğünün en gözde erkekleri olmaktan ve ortalığı birbirine katmaktan çok hoşlanmaktadırlar. Amaçları düğünlere katılan hoş, bakımlı genç ve bekar kadınları baştan çıkarmaktır. Kuralları her gittikleri düğünden güzel bir kadınla ayrılmaktır. Ta ki gittikleri bir düğünde içlerinden biri rakibine yenilene kadar... Bu noktadan sonra kendi koydukları davetsiz misafirlik kuralları çiğnemeye başlarlar ve komik aksilikler de eksik olmaz.

efsanevi düğün filmleri

Birbirinden eğlenceli ve romantik düğün filmleri bu şekilde. Filmlerin ve dizilerin en güzel gelinlerine de göz atmak istersen, seni şöyle alalım: Film ve Dizilerin En Güzel Gelinleri

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

S

Sıla

22/10/2014

ayy daha izlemediğim filmler varmış ya benim. çok yardımcı oldunuz gerçekten :D


K

Krem

23/06/2015

ilk baştaki filimin adı ne