Buradan Başlayın

Düğün Hazırlıklarına Buradan Başla!

Yeni bir hayata adım atarken, düğün hazırlık süreci gözünü korkutmasın. Buradan başlayarak, düğün hazırlıklarını adım adım kolayca planlayabileceksin.

Türkiye’de evlenen her iki çiftten birinin tercih ettiği Düğün.com’dasın ve bizler çıktığın bu yolculukta, yol arkadaşın olmaya ve işleri senin için kolaylaştırmaya talibiz. Nereden başlaman gerektiğini, nasıl doğru bir takvim çıkaracağını ve tüm bu süreçte nelere dikkat etmen gerektiğini senin için sırayla anlattık. Yönergeleri takip ederek hızlıca kafa karışıklığını giderebilir, kendine ufak hedefler koyarak ilerleyebilirsin. Unutma, yıllardır beklediğin o kusursuz düğün, iyi bir planlamadan geçiyor. Hazırsan, başlıyoruz!

Düğününü Planlamaya Nereden Başlamalısın?

Hedefler Koy

Kendine hedefler koymak ve sistematik bir şekilde bu hedeflere ulaşmaya çalışmak ilk kural. Kafandakine yakın, uygun fiyatlı bir düğün yapabilmek için vaktin varsa önüne 1 yıllık süre koy. Önceliklerine Odaklan: Nasıl bir düğün istediğini belirleme zamanı. Hayalini kır düğünü mü süslüyor yoksa bir otel düğünü mü? Yazın mı evlenmek istiyorsun kışın mı? Bu soruların yanıtları önemli, hadi biraz düşün bakalım.

Kendine İyi Bir Ekip Kur

Her şeye tek başına yetişemezsin! Müstakbel eşinle iyi bir işbölümü yap. Daha sonra en yakınlarını da işin içine dahil et. Mesela gelinlik alışverişi için en yakın arkadaşını, nikah şekerini seçmek için de zevkine güvendiğin kuzenini çağırabilirsin.

Bütçeni Belirle

Hayallerin yanında bir de gerçekler var elbette! Düğün bütçeni baştan belirlemek, düğün alışverişi sırasında yaşayabileceğin olası hayal kırıklıklarının önüne geçecek ve seni daha gerçekçi planlar yapmaya zorlayacak. Bütçeni kolay bir şekilde oluşturabilmek için Bütçem Aracını kullanabilirsin.

Düğününü Ay Ay Planla

Düğün hazırlık döneminde hangi ay hangi işlere yoğunlaşman gerektiğini bilirsen, daha sistemli bir şekilde ilerleyebilirsin. Şimdi birlikte ay ay düğün planlama listesine göz atalım:


Aylık Planları Takip Et!

Yazdır

12 Ay Kala

10-11 Ay Kala

8-9 Ay Kala

6-7 Ay Kala

4-5 Ay Kala

3 Ay Kala

1-2 Ay Kala

1 Hafta Kala


Hazırsan Başlıyoruz

Bu temel bilgilerden sonra yol haritanı çizmeye başlayalım. İlk durağın düğün mekanı. Sana uygun en doğru mekanı bulmak için aşağıdaki yönlendirmeyi takip et!


Düğününüzü Planlamaya Düğün.com ile Başlayın!

Düğününü planlamaya başlıyorsan tam da buradan başlamalısın! Çünkü evet dedikten sonra gelinliğinle süzüldüğün düğün mekanından gülücükler atacağın zamana önünde bir yığın iş var. Tabii hepsinin de kolay bir yolu, merak etme.

Düğün planlama rehberimiz ile yılların profesyonellerini kıskandıracak bir düğün planlaması yapacağına ve her şeyin yolunda gideceğine emin olabilirsin. Birçok çiftin yol arkadaşı olduğumuz gibi firmaların tecrübelerine de ortak olduk ve sana düğüne giden yolda yapman gereken her şeye dair ipuçlarını sıraladık.

Düğün davetiyenden pastana, gelinlik seçiminden bütçeni nasıl planlayacağına kadar birçok detaya dair yazılmış makaleleri okumaya başla ve bir düğün ne kadar rahat planlanır kendi gözlerinle gör! Nikah başvurunda dikkat etmen gerekenlerle başlayıp sevdiklerinle bu özel günü nasıl paylaşacağına kadar her şeyi düşündük.

Düğünde oturma düzenini nasıl ayarlayacağın günlerce derdin olmasın, hangi arkadaşın nasıl yardımcı olabilir onu dahi anlattık. Ki gerçekten en mutlu gününde en rahat gelin sen ol istiyoruz!

Düğün planlamanın eğlenceli olduğu kadar stresli olabileceğini de, önünde ilk kez yapacağın bu kadar program varken zamanının kısıtlı olduğunu da biliyoruz. Her aksiliği önceden engellemek ve seçimlerin için düğün trendlerinden haberdar olmak için söylediklerimize kulak ver ve kahveni yudumlarken veya iş çıkışı eve dönerken düğün nasıl planlanır hemen öğren!