2014 Düğünlerinde Neler Göreceğiz?

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:38 dakika

29.06.2020

2014’te düğün organizasyonunuzla çok konuşulmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız trendleri görmeden organize olmayın!

Meyveler Her Yerde

Düğünlerde mekanın, masaların ve küçük detayların süslenmesi için en çok çiçeklerden destek alınır. Fakat 2014’te çiçekler yalnız kalmayacak gibi duruyor. Biraz fark yaratmak ve alışılmışın dışına çıkmak için düğün organizasyonunda süsleme sanatına giriş dersini almanızı öneririz. Elbette bu işin şakası ama çiçeklerin yanında meyveler son derece orijinal bir görüntü sergiliyor. Centerpiece olarak kullanılan düğün organizasyon malzemeleri taze meyvelerle buluşunca masalara renk katıyor, davetlilere ikram edilmek üzere hazırlanmış mandalinalar aynı zamanda bir çiçek bahçesini anımsatıyor.

meyvve

Yaz Tahtaya Bir Daha

Yaz tahtaya bir daha, çiz defteri kitabı… Kara tahtalar nostaljik havalarıyla hepimizi ilkokul sıralarına taşımıyor mu? 2014’te düğünlerde boy gösterecek gibi duran kara tahtalar çok amaçlı kullanıma açık. Gelin kara tahta temasıyla neler yapılabileceğini sıralayalım:

• Önünde düğün tarihinizin de yazılı olduğu bir hatıra fotoğrafı çektirebileceğiniz formata sokabilirsiniz.

Düğün Organizasyon İndirimleri

New Organizasyon
%63 Indirim
411 12 14
New Organizasyon

Mart Sonuna Kadar Yapılacak Anlaşmalar 27.000₺ Yerine Sadece 10.000₺!

Erna Organizasyon
%35 Indirim
94 6 9
Erna Organizasyon

Erken Anlaşmalarına Özel Organizasyonlarda %35 İndirim + Fotoğraf Çekimi Hediye !

• Düğün mekanınızın girişinde oturma planını ve gecenin akış programını davetlilere duyurmak için kullanabilirsiniz.

• Düğün mekanının krokisini çizebilirsiniz.

• Gecenin sonunda davetlilerinizin sizlere düğününüzle ile ilgili güzel şeyler yazması için renkli tebeşirler hazır edebilirsiniz.

• Tahtanızda küçük bir bulmaca hazırlayabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızın isimleri ile oluşturduğunuz kelime avı tüm davetlilere eğlenceli dakikalar yaşatacak.

karatahta

Peynirler Düğün Pastasını Ele Geçirdi

Belki ufaklıklar üzerinde biraz hayal kırıklığı yaratabilir ama bu seçim gerçekten çok “cool” olacak. 2014 düğün pastalarından çok meyveler ve kuru yemişlerle süslenmiş peynir kulelerinin yılı olacak. Davetlilerinizin tercih skalasında olacak şarap çeşitlerini ve milli içkimiz rakıyı da göz önünde bulundurarak seçeceğiniz peynir türlerinden hazırlatacağınız şık bir kule düğün süresince fotoğraf karelerinde yerini alacak. Üstelik gece boyunca atıştırmak ve yeni tadımlar yapmak isteyen herkes bu fark yaratan seçime bayılacak.

peynir_pasta

Upuzun Ziyafet Masaları

Düğün organizasyon konseptinize masa düzeniyle bir farklılık katmak istiyorsanız 2014 bunun için ideal bir yıl. Yuvarlak masa düzeninden sayıca daha az ama uzun masa düzenine geçerek davetlilerinizi şaşırtıp onlara bir sürpriz yapabilirsiniz. Böylece hem “ama biz falancalarla oturmak istiyorduk” gibi serzenişlerden sıyıracaksınız hem de daha çok insanın birbiriyle kaynaşmasını sağlayacaksınız. Uzun masa düzenini düz yapabileceğiniz gibi L ve U şeklinde de kurgulayabilirsiniz. Düğün davetlerinde farklı oturma düzenlerini inceleyip en içinize sinen masa düzeni ile davetlilerinizle dilediğinizce eğlenebilirsiniz.

ziyafet_masasi

Bir Fotoğraf Lütfen!

Bilmem fark ettiniz mi ama düğünlerde gece boyunca mekanın fotoğrafçısının tacizlerine maruz kalınır. Hal böyle olunca emrivaki karelerde yerini alan mecbur sırıtışlarımızla elimize tutuşturulan fotoğraflardan geçilmez. Fotoğraf denilen şey gönüllülük gerektirir. Davetlilerinize bayıla bayıla çektirecekleri fotoğraflar için bir organizasyon yapın. Düğün mekanının çok kalabalık olmayan bir yerinde isteyenlerin gelip fotoğraf çekitrebilecekleri bir fotoğraf köşesi oluşturun. Çiçeklerle süslü bir çardak, arka planda "Bir Düğün Hatırası" yazan bir pano, takma bıyık ve burunlar, hatta davetlilerin kendilerini fotoğraflayabilecekleri bir Polaroid kullanabilirsiniz. Emin olun kimse davetlilerinizi bu köşeden uzaklaştıramayacak. Sizeyse ömür boyu bakıp ta içinizden gülümseyeceğiniz hatıralar kalacak.

foto_kosesi

Her Şey Siyah – Beyaz

Bu seneki kreasyonlarında dünyaca ünlü tasarımcıların neredeyse hepsinin benimsediği tek trend siyah-beyaz grafik desenlerin kullanımı oldu. Elbiseden gözlüğe çantadan ayakkabıya her üründe uygulanan siyah-beyaz kontrastının 2014'de düğünlere de damgasını vurması kaçınılmaz. İşte bu trendi düğününüze taşımanız için bir kaç ipucu... Gelinliğinizin kuşağında, davetiyenizde, düğün pastanızda, gelin buketinizde, makaronlarınızda, masa süslemelerinizde ve tüm detaylarda siyah ve beyazı birarada kullanın. Bembeyaz gelinliğinize siyah bir kuşak, davetiyenize siyah danteller hatta düğün pastanıza siyah çikolatalar çok yakışacak...

siyah_beyaz

Düğün organizasyon şirketlerine göz atmak, 2014’e dair daha birçok faklı trendi onlardan dinlemek için şehrinizdeki firmaları hemen inceleyin.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

damla selman

Düğün Tarihi: 13.10.2014


türkiyede pastanın yerini peynir alması imkansız :)


gizem bayburt

Düğün Tarihi: 13.10.2014


düğün pastası yerine peynir değilde cupcakeler alsın :))