Boğaz’da Süzülen Şık Bir Düğün Mekanı: Beyaz Martı Davet Gemisi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:42 dakika

13.05.2022

Teknede düğün yapmayı düşünen çiftler burada mı? Sizi dekorasyonuyla ve hizmetleriyle dillere destan olmuş Beyaz Martı’yla tanıştırmak istiyoruz. Beyaz Martı Davet Gemisi’nin hizmetlerini araştırdık, en ince detaylarına kadar yazdık! Buyursunlar.

Beyaz Martı Davet Gemisi

İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarası ve köprü ışıkları eşliğinde keyifli bir tekne düğününe var mısınız? Fikir sizin de hoşunuza gittiyse, Beyaz Martı Davet Teknesi’nin hizmetlerini okumaya devam edebilirsiniz. Davetlilerin deniz havası eşliğinde diledikleri gibi eğleneceği bir gece sizi bekliyor!

Beyaz Martı, etkinliklerde İstanbul’daki tüm limanlardan hareket edebiliyor. Tamamen sizin hangi ilçeye daha yakın olduğunuza bağlı! Ama etkinlikten önce tekneyi görmek isterseniz, Sarıyer Kireçburnu’ndaki iskelede bağlı halde duruyor. Sırf Kireçburnu sahilinin o keyifli atmosferi için bile tekneyi görmeye gidebilirsiniz.

Firma, 1985 yılından beri turizm sektöründe hizmet veriyor. 2015 senesinde de Beyaz Martı Davet Teknesi ile Boğaz’da organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başlamışlar.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Boğaz’daki En Şık Teknelerden Biri Beyaz Martı!

Beyaz Martı tasarlanırken özellikle iç dekorasyonuna büyük önem verilmiş. Organizasyon salonlarından tuvaletlerine kadar her bölümüyle kendine hayran bırakıyor.

Mekanda açık ve kapalı olmak üzere iki farklı alan mevcut:

Açık Alan: 240 metrekare. Kokteyl düzende 450 kişiye kadar davetliyi burada ağırlayabiliyorsunuz.

Kapalı Alan: Bu kısım da 240 metrekare. Oturmalı düzende 350 kişilik davetli kapasitesi var.

Bu alanların ikisini de çiftlerin talepleri doğrultusunda süslüyorlar. Ayrıca alanların dışında gemi önü için de özel süslemeler yapılıyor. Kapalı alanda bulunan panoramik camlar sayesinde, burada da Boğaz manzarasından mahrum kalınmıyor.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Özellikle bahar aylarında açık alanda düğün yapan çiftlerin en büyük korkularından biri yağmur yağması oluyor. Beyaz Martı ile çalışan çiftlerin böyle bir tedirginlik yaşamasına gerek kalmıyor. Yağmur yağması durumunda, organizasyonun terastan kapalı alana taşınması sadece 5 dakika sürüyor.

Her iki alanın da dans pisti yeteri büyüklükte ve kolonlarla bölünmüyor.

Oturma düzeninde çiftlerin talebine göre yuvarlak veya dikdörtgen masa tercih edilebiliyor. Yuvarlak masada 350, dikdörtgende ise 500 kişi ağırlanabiliyor.

Firmanın bu videosu da size fikir verebilir:

17 Farklı Menü Seçeneği Sunuyorlar

Beyaz Martı Davet Gemisi’nin kendi aşçıları ve birbirinden çeşitli 17 adet menüleri bulunuyor. Bunlar; set, kokteyl, vegan ve açık büfe menülerden oluşuyor. Çiftler, menülerde talep ettikleri değişiklikleri yapabiliyorlar.

Çiftlerin o gün nasıl lezzetler yiyeceğini ve davetlilerine de neleri sunacağını bilmesi açısından önceden menü tadımı yaptırılıyor. Diledikleri zaman tekneye gidiyor ve seçtikleri menüdeki yemeklerin tadına bakıyorlar.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Beyaz Martı Gemisi’nin Menü Fiyatları

Firmanın sunduğu menülerin fiyatları davetli sayısına ve organizasyon tarihine göre değişiyor. Fiyatlar, kişi başı 80 TL’den başlıyor ve 400 TL’ye kadar yükselebiliyor. Çok fazla menü seçeneği olduğu için karşımıza geniş bir fiyat aralığı çıkabiliyor.

Alkollü ile alkolsüz menü arasında; tercih edilen alkol çeşitlerine ve davetli sayısına bağlı olarak, 30-120 TL aralığında fiyat farkı olabiliyor.

Organizasyon günü, sizin belirttiğiniz davetli sayısından %10 daha fazla oranda menü servisi açıyorlar. Ekstra davetlileriniz için de sözleşme esnasında anlaştığınız kişi başı fiyat üzerinden ücretlendirme yapılıyor.

Küçük bir detay: Menü fiyatlarına düğün pastası dahil değil. Düğün töreni esnasında volkan şelalesi gösterisiyle beraber maket pasta sunuluyor. Davetlilere sunacağınız pasta için ekstra bir ödeme yapıyor veya dışarıdan kendiniz getirebiliyorsunuz.

Bu arada hafta içi / hafta sonu fiyatlarında minimum 4.000 TL, maksimum 10.000 TL fiyat farkı olabildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Beyaz Martı’yı Öne Çıkaran Özellikler

 • Firmanın Gıda İşletme Belgesi ve Turizm İşletme Belgesi olması,

 • Merkezi sistem klimaları,

 • Merkezi sistem TV görüntüleme sistemleri,

 • Kaliteli ekipmanlar,

 • Mutfakta kullanılan suların içme suyu olması,

 • Müşteri portföylerinde kurumsal şirketlerden siyasi isimlere birçok kişinin bulunması.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Organizasyon Saatine Kadar Size Özel Odada Dinlenin

Beyaz Martı Davet Gemisi’nin içerisinde çiftlere özel tahsis edilmiş bir oda bulunuyor. Bu odada klima, lavabo ve merkezi görüntüleme sistemi mevcut. Merkezi görüntüleme sistemi sayesinde tekneye binen davetlileriniz hostesler tarafından karşılanırken, hepsini odanızdan izleyebiliyorsunuz.

Eğer kuaförde hazırlanmak yerine saç ve makyajınızı teknede yaptırmak isterseniz, böyle bir imkan da sunuluyor. Çift odasında dilediğiniz gibi hazırlanabiliyorsunuz. Böylece kuaförden çıkıp tekneye yetişme stresi de ortadan kalkmış oluyor.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Gemide Albümünüzü Renklendirecek Fotoğraflar Çektirin

Boğaz turu yapan bir teknede düğün yapıp bol bol fotoğraf çektirmemek olmaz! Düğün esnasında zaten fotoğraflarınız ve videolarını çekilecek. Ancak organizasyon başlamadan ve davetliler gelmeden önce de çekim yapmayı ihmal etmeyin.

Firma yetkilileri de çiftlerin düğün albümü için teknelerinde bolca çekim yaptıklarını belirtiyorlar. Süslemelerin de eşlik ettiği manzara sonucunda ortaya harika kareler çıkabiliyor.

Beyaz Martı’nın anlaşmalı olduğu bir fotoğraf ekibi mevcut. Bu ekiple çalışabileceğiniz gibi firmanın fotoğrafçılarıyla anlaştığınız sürece kendi fotoğrafçılarınızı da getirme imkanınız var.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Müzik İstediğiniz Saate Kadar Devam Etsin!

Teknede düğün yapmanın en güzel avantajlarından biri de müzik konusunda herhangi bir sınırlama olmaması. Sabit bir mekanda olmadığınız için saat 00:00’da müziği kapatmanıza gerek kalmıyor.

Beyaz Martı ile anlaşma esnasında, eğlencenin hangi saate kadar devam etmesini istediğinizi belirtebiliyorsunuz. Onlar da size göre bir akış ortaya çıkarıyorlar.

Bu arada firmanın anlaşmalı olduğu birçok canlı müzik orkestrası ve DJ mevcut. Bu ekiplerden dilediğinizi seçebileceğiniz gibi dilerseniz dışarıdan başka bir müzik ekibi de getirebiliyorsunuz.

Beyaz Martı Davet Teknesi, after parti hizmeti de veriyor. Takı takma, pasta kesme gibi merasimlerden sonra eğlencenin keyfini after partide çıkarabiliyorsunuz.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Ekstra Hizmetlerde Neler Var Neler...

Beyaz Martı’nın işinde uzman geniş bir ekibi var. Çiftlerin tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabiliyorlar. Firmadan gelin saçından davetiyeye kadar birçok alanda destek alabiliyorsunuz. Sundukları ekstra hizmetler şöyle:

 • Full HD video kaydı,

 • DJ hizmeti,

 • Canlı müzik orkestrası,

 • Düğün pastası,

 • Özel yatla gemiye gökemli bir giriş,

 • Anı defteri,

 • Çocuklar için palyaço,

 • Gemi kaptanı nikah seremonisi,

 • Havai fişek gösterisi,

 • Lazer şovu,

 • Konaklama,

 • Shuttle hizmeti,

 • Dış mekan fotoğraf çekimi,

 • Saç & makyaj,

 • Özel sürücülü düğün arabası,

 • Düğün davetiyesi,

 • Ekstra süslemeler.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Çiftler Beyaz Martı Teknesi ile İlgili Ne Diyor?

Beyaz Martı’nın firma sayfasına, orada düğün yapmış çiftler tarafından birçok yorum yazılmış. Bu yorumlardan birkaç tanesini fikir vermesi açısından sizinle paylaşmak istiyoruz:

Efsun & Remzi: "Beyaz Martı ‘da gerçekleşen düğünümüz hayal ettiğimizden bile güzel oldu. Firma yetkilileri daha görüşme esnasında farklarını ortaya koyarak tamamen mutluluğumuza odaklandılar ve bizi çok mutlu ettiler. Her şey mükemmeldi. Çok teşekkür ederiz."

Merve & Yener: "Düğünümüzü teknede yapmaya karar verdikten sonra dört beş tane teknede etkinliğe katıldık ve karşılaştırma imkanımız oldu. Beyaz Martı iç dizaynıyla, yemekleriyle, garsonlarıyla, tuvaletleriyle, her bir detayıyla çok çok öndeydi. Hazırlık süresince yetkililer bize aileden biri gibi yardımcı oldu. Düğün sırasında her şey mükemmeldi. Her şey için sonsuz teşekkürler. Hala daha görüşüyoruz kendileriyle."

Beyaz Martı Davet Gemisi

Beyaz Martı’nın Ödeme Seçenekleri Nasıl?

Teknede organizasyon yapmaya karar verirseniz; seçtiğiniz menüye ve hizmetlere göre size toplam bir rakam çıkarılıyor. Sözleşme esnasında bu toplam tutarın yarısını ödemeniz gerekiyor. Diğer tutarı ise organizasyon başlayıp, keyifli bir şekilde devam ettiğini gördüğünüzde ödemeniz yeterli oluyor.

Eğer sözleşme esnasında tutarın yarısını ödemenin sizi zorlayacağını düşünüyorsanız, firma buna da çözüm üretiyor: Sözleşme günü ödemenin %25’ini, sözleşme tarihinden 1 ay sonra diğer %25’lik kısmını, geri kalan tutarı ise organizasyon tarihinde ödeyebiliyorsunuz.

Hastalık, vefat, ayrılık gibi bir durumda; toplam tutarın yarısını ödemeniz karşılığında organizasyonunuz iptal edilebiliyor.

Beyaz Martı Davet Gemisi

Firmayla ilgili bu detaylar sizin de hoşunuza gitti mi? Cevabınız “Evet” ise firmadan hemen ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz!

Beyaz Martı Davet Gemisi ile çalışmak isterseniz elinizi çabuk tutmanızı öneririz. Çünkü tekneye çiftler tarafından yoğun ilgi var. Eğer yaz aylarında düğün yapacaksanız 9 ay öncesinden, kışın için de 6 ay öncesinden firmayla iletişime geçmelisiniz.

Yorum yap