Aradığınız Düğün Mekanı Tam da Bu!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:05 dakika

29.06.2020

İstanbul'un merkezinde, Beşiktaş'ta Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik Sertifikasına sahip bir düğün mekanı: Renaissance Istanbul Bosphorus Hotel

Firmanızın öne çıkan özelliklerinden bahseder misiniz?

Öncelikle profesyonel ekibimizle, düğünlerin baştan sona her detayını gelin ve damat adına biz düşünüyoruz. Düğün öncesi davetlilerin karşılandığı fuaye alanı ve hoş geldiniz kokteyli, farklı mönü alternatifleri ile çiftlerin en önemli gününü unutulmaz bir kutlamaya dönüştürüyoruz. Çiftlerimizi eşsiz Boğaz ve tarihi yarımada manzarasına sahip balayı odasında ağırlıyoruz. Keyifli bir gecenin ardından balayı sabahı çiftlerimize kahvaltı ikramında bulunuyoruz. Öte yandan otelimizin her biri farklı büyüklükteki toplantı salonlarında çiftler davetli sayılarına göre organizasyon yapabilme imkanına sahip.

renaissance-istanbul-bosphorus-hotel

Yeni evlenecek çiftlerin sizi tercih etme sebepleri neler?

Çiftler, hayatının en özel gününü profesyonel ellere teslim etmek istiyor. Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Marriott International ana markasına bağlı olarak çiftelere öncelikle güven veriyoruz. Sonrasında onlara hayatlarının en özel gününde kalite ve kusursuz bir hizmet vaat ediyoruz. Profesyonel ziyafet satış ekibimiz ve düğün planlayıcılarımız, çiftlerin düğün organizasyonu için her detayı onlar adına düşünüyor. Çiftlere yalnızca hayal etmek kalıyor.

Çiftin yakınlarına düğüne hazırlık için kullanabilecekleri bir alan veriyor musunuz?

Evet, çiftlerimizin aileleri ile birlikte hazırlanabilecekleri özel odalarımız var. Bu özel günlerinde çiftlere ve ailelerine maksimum konfor ve rahatlığı sunmaya çalışıyoruz.

Özel olarak sadece düğün çiftiyle ilgilenen personeliniz var mı?

Organizasyonun her aşaması ile ilgilenen ve çiftlerimizin her an yanında olan düğün planlayıcılarımız var. Bu ekibimiz, çiftlerimiz otelimize adım attıkları andan itibaren tüm süreçte onların yanında yer alıyor. Salon seçiminden dekorasyonda kullanılacak çiçeklere, menü tadımına kadar tüm süreçleri çiftlerimizle beraber en ince ayrıntısına kadar büyük özenle organize ediyorlar. Çiftlerin hayalini gerçeğe dönüştürmek için profesyonel bir ekiple hizmet veriyoruz.

Evlenecek çiftlere verdiğiniz hizmet paketi neleri kapsıyor?

Otelimizin seçkin düğün paketinde; yemek öncesinde salonların fuaye alanında bir saat süresince servis edeceğimiz hoş geldiniz kokteyli, zengin menü seçeneklerimizden biri (davet öncesinde çiftlere özel bir menü tadımı yaptırıyoruz), şık masalarımız için özenle hazırlanmış tasarımlı masa menü kartları, yemek sonrasında çay ve kahve servisi, gelin ve damada özel yemek, deneyimli masörlerimizin rehberliğindeki spa hizmetlerinde gelin ve damada özel %30 indirim, gelinin yakınlarının katılımı ile gelin hamamı, leziz düğün pastası yer alıyor. Çiftlerimiz için en görkemli sürpriz ise davet gecesi muhteşem Boğaz manzaralı balayı odasında dinlenmek ve güzel bir İstanbul sabahına uyanmak… Ayrıca düğünün ertesi sabahı çiftler kahvaltılarını ister odalarında isterlerse Arts Restaurant’ta alabiliyorlar.

Biraz mutfağınızdan bahseder misiniz?

Çiftlere beş farklı menü alternatifi sunuyoruz. Deneyimli şefimiz Manuel Evan Sotomayor ve ekibinin hünerli elleri ile hazırlanan yemeklerden oluşan menülerimizin tümü lezzetli ve doyurucu. Türk ve Dünya mutfağının sentezlerinden oluşan enfes menülerimiz hem en taze ürünlerle yapılıyor hem de özel sunumlarla misafirlerimize servis ediliyor. Menülerimizde tamamı ev yapımı başlangıç ve ara sıcak tabaklarından başlayarak, ızgara levrek, kuzu tandır, füme somon, İspanyol usulü antrikot konfit, füme balık tabağı, mantarlı ricotta peynirli cannelloni, bonfile madalyon gibi ana yemeklerden oluşan seçenekler sunuyoruz. Ve geceyi elbette a la carte servis eşliğinde muhteşem pastamız ile sonlandırıyoruz.

Mekanınızın fiziksel ve teknik özellikleri neler?

Otelimiz, İstanbul içindeki lokasyonuyla ciddi bir avantaja sahip. Kentin Asya ve Avrupa bağlantısının merkezinde, toplu taşıma araçlarına çok yakın bir konumdayız. Birçoğu gün ışığı alan toplam 12 toplantı salonumuz ve yemek düzeninde 360, kokteyl düzeninde ise 500 misafir ağırlayabilen bir balo salonumuz var. Çiftler davetli kişi sayılarına göre farklı büyüklükteki toplantı salonlarımızdan birini tercih edebiliyorlar. Balo salonumuz üç ayrı bölüme ayrılabiliyor ve farklı organizasyonlar için de kullanılabiliyor. Son teknoloji donanımlı balo salonumuzun yanı sıra otelimizin en üst katındaki İstanbul ve adalar manzarasına hakim Horizon Salonu’nda da yemek düzeninde 70 kokteyl düzeninde ise 120 misafir ağırlayabiliyoruz.

Otelinizin aldığı herhangi bir sertifika var mı?

Çevreci otelimiz, ABD’nin Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Altın sertifikasını almaya hak kazanan Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı oteli olma özelliğini de taşıyor. Akıllı Binamız ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen “Yeşil Yıldız”a da sahibiz.

Mekanınızda yapılacak bir davet için kişi başı menü fiyatınız ortalama ne kadar?

Menü fiyatlarımız 42€ + KDV ile 55€ + KDV arasında değişkenlik gösteriyor.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

asya küpçü

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Bir davete katılmıştım çok begendim


İnci tanem

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Güzel bir mekan..