Düğün Fotoğrafçınızı Ne Zaman ve Nasıl Seçmelisiniz?

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:33 dakika

29.06.2020

Şahane düğün fotoğraflarınız olsun istiyorsunuz! Peki, düğün fotoğrafçınızı ne zaman ve nasıl seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Sizin için sordum soruşturdum. Gelin anlatayım!

Konuştuğum fotoğrafçıların çoğu, fotoğraf çekimleri için düğün fotoğrafçılarıyla düğünden yaklaşık üç- dört ay kadar önce anlaşmak gerektiği konusunda hemfikir. Fakat birlikte çalışmak istediğiniz düğün fotoğrafçısı popüler bir isimse ve tesadüf o ya siz de yazın evlenecekseniz işte o zaman altı ay öncesinden bile randevu alınması gerekebiliyormuş. Dahası, “Ramazanın yaz aylarına geldiği dönemlerde, ramazandan bir hafta önce ve bir hafta sonraki hafta sonları neredeyse altın değerinde tarihler oluyor. Böyle yoğun tarihler için bir yıl öncesinden bile anlaşma yapan çiftlerimiz var.” diyor fotoğrafçılar.

Bu durumda karşımıza neler çıkıyor bir bakalım: Evleneceğiniz mevsim, hafta içi/ hafta sonu çekimi konusundaki tercihiniz, çalışmak istediğiniz fotoğrafçı, yaz dönemine gelen birtakım dini bayramlar düğün fotoğraf çekimleri için anlaşma yapmanız gereken zaman konusunda belirleyici oluyor. İyisi mi siz elinizi çabuk tutun ve bana kalırsa beğendiğiniz fotoğrafçılardan fiyat teklifi istemeye başlayın!

Sihirli Çerçeve©Sihirli Çerceve

Gelelim "Nasıl?" sorusuna!

Bu konuda fikir aldığım fotoğrafçıların da, bu yoldan geçmiş çiftlerin de üzerinde ortaklaştığı bir nokta var. Neredeyse hepsi ilk dikkat edilmesi gereken şeyin fotoğrafçının iletişim beceresi olduğunu söylüyor. “Fotoğrafçı, gelin-damat fotoğraf çekimi sırasında çiftlerin rahat hissetmelerini sağlayabilmeli, pozitif olmalı, çifti motive etmeli ki onların en doğal hallerini fotoğraflayabilsin.” diyor; örneğin fotoğrafçı Kubilay Demirtaş.

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Studyo Class Foto
%20 Indirim
230 5
Studyo Class Foto

Dış Mekan Çekimi Paketi Sadece 4000 TL!

Serhan Serter Wedding Dreams
Hediye
148 4 44
Serhan Serter Wedding Dreams

Tüm Gün Konseptli Düğün Hikayesi Paketi Alan Çiftimize Özel Kanvas Tablo Hediye!

Yani fotoğrafçıyla aranızda doğru elektriğin yakalanmasına mutlaka dikkat edin! Öte yandan profesyonel ekipmanlar kullanıyor mu, photosop programlarında yetkin mi sorularının cevapları da çok önemli!

Fotoğraf tarzına bakın!

Bir başka dış çekim fotoğrafçısı Yeliz Atıcı ise, siz düğün fotoğrafçınıza nasıl karar verirdiniz, diye sorduğumda önemli bir başka noktayı vurguladı: “Bir fotoğrafçı olarak kesinlikle fotoğraf tarzına bakarım. Renklerinden kompozisyonuna, kendimi o karelerde görüp göremediğime kadar… Çektiklerinin bundan 10 yıl, 20 yıl sonra da güzel kareler olup olmayacağına…”

Yeliz Atıcı©Yeliz Atıcı Photography

Üzerinden geçen yıllara, büyüyüp giden kuşaklara rağmen sizi o güne döndürecek yegane şey profesyonel düğün çekimleri. İtiraf etmek gerekirse bu yüzden ben biraz kayırıyorum bu düğün fotoğrafları meselesini… Sizler de biraz özenle, hayat boyu saklayacağınız muhteşem anıları yaratacak o kişiyi bulabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Hatice Akyıldız

Düğün Tarihi: 18.02.2017


Fiyat teklifi alirkn de fiyatlarin neden değiştiğini anlayabilmek icin albümün ölçüsü, kristal mi mat mi olduğu ve paket içeriği de önemli etken.!


Bensu Sever

Düğün Tarihi: 20.10.2014


nasol seçeceğimiz gerçekten önemli, buı faydalı bilgiler için teşekkür ederim kendi adıma :))