Balayı Seçimi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

0:54 dakika

29.06.2020

Düğün hazırlıklarının en keyifli yanı bütün bunların sonunda muhteşem bir balayı tatili olması. Düğünün tüm stresini ve yorgunluğunu balayında atacak olman bu tatili planlaman için yeterince motive edici olmalı.

Hemen ilk aklına gelecek bilgiyle başlayayım. Tur şirketlerinin erken rezervasyon dönemi yaklaşık 8 aylık bir dönemi kapsar. Yani balayına yazın çıkacaksanız Kasım'dan Haziran'ın ilk haftasına, balayına kışın çıkacaksanız Ağustos'tan Aralık ortasına kadar %50'ye varan erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsin demektir. Bu yüzden erken planlama düğün hazırlıklarından yorulmuş bütçenizi de rahatlatıp dinlendirecektir.

Gelelim nasıl bir tatil planlaman gerektiğine. Burada balayına çıkacağınız mevsimi de göz önünde tutarak, ilk önce “balayından ne bekliyoruz?” sorusuna cevap vermelisin.

balayı seçimi

Dinlenmek mi, keşfetmek mi? Doğa mı, şehir mi? Yurtiçi mi, yurtdışı mı? Gemi mi, kara mı? Bu soruları beklentinize göre cevapla ve birkaç tane seçenek yarat.

Yurtiçinde yazın en çok tercih edilen balayı destinasyonları Kıbrıs, Belek, Bodrum, Çeşme, Kemer iken alternatif rotalar ise Marmaris, Datça, Dalaman, Lara, Side, Alanya, Didim, Ayvalık, Kuşadası, Bozcaada, Bozburun, Asos.

balayı seçimi

Yurtdışında ise en çok Maldivler, Phuket, Bali, Mauritus ve Seyşeller gibi Egzotik Adalar, İtalya ve Fransa tercih ediliyor. Elbette Balkanlar, Dubai, Prag, Budapeşte, Almanya, Brüksel, Amsterdam ve tabii ki modası hiç geçmeyecek olan Amerika da tercih edilebilir.

Balayı sayfamızdaki form ve telefon numarası ile aklındaki balayı için fikir ve fiyat alabilirsin. Haydi bakalım işe koyulma vakti.

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap