Herkesi Tatmin Edecek Düğün Menüsü Nasıl Yapılır?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:50 dakika

11.03.2022

Düğün planlama koşuşturmasında belki de rahatça nefes alıp biraz olsun dinlenebileceğiniz tek an catering firmanız ve eşinizle birlikte yapacağınız yemek seçimi ve menü tasarımı aşamasıdır. Kendinizi birçok farklı yemekten tadacak, lezzetli ve eğlenceli bir tecrübeye hazırlayın! Peki düğün menünüzün herkes tarafından beğenilmesi için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz?

Ortak Beğeniyi Yakalamak

İmkansız! Evet, hazırladığınız menünün herkes tarafından yüzde yüz beğenilmesi mümkün değil. Bu yüzden, menü seçiminde hayal kurmayı bırakıp daha gerçekçi yaklaşmalısınız. Bir konuğunuz kırmızı et severken diğeri vejetaryen, diğeri balık aşığı biri de köfte ve patates ikilisiyle beslenmeyi tercih eden bir çocuk olabilir. Özellikle kalabalık bir düğün planlıyorsanız ve ekonomik gücünüz de yetiyorsa düğün yemeğinde açık büfe çok iyi bir seçenek olacaktır. Tabii misafirlerinizi gerçekten memnun etmeyi istiyorsanız düğün yemeğiniz için tadım yapmanın sırlarını da öğrenip catering firmanızın sunacağı yemekleri önceden denemeniz gerektiğini de unutmayın.

ortak-begeniyi-yakalamak

Her Şeyden Bir Parça

Çoktan seçmeli bir menü hazırlama şansınız varsa işler tahmininizden de kolay olacaktır. Düğün davetlerinde alternatif menüler ve bir limitinizin olmaması bir araya geldiğinde mükemmel ikramlarda kapıda bekliyor demektir. İki çeşit et, iki çeşit sebze ve yine iki çeşitten oluşan başlangıç tabağıyla neredeyse bütün konuklarınızı tatmin edebilirsiniz. Genelde, çoktan seçmeli menülerle sıkça karşılaşıldığı için catering hizmeti veren firmalar için de tanıdık bir teklif olacaktır. Eğer katı vegan ya da vejetaryen konuklarınız olacaksa, onlar için de kişi sınırlaması olan alternatif düğün yemeği menüsünü çok ufak bir ücret karşılığında hazırlatabilirsiniz. Unutmadan bütçenizi biraz olsun rahatlatacak bir yöntem ise menüleri belirlerken mevsimi de göz önünde bulundurmak olacaktır.

herseyden-bir-parca

Catering Hizmetleri İndirimleri

Dream Shots
%30 İndirim
61 2
Dream Shots

Bar Catering Shot Servis Hizmetleri İçin %30 İndirimle Sizlerle !

Özel Konuklarına Dikkat!

Yaşlı, diyabet hastası, hamile ya da alerjisi olan konuklarınız için sağlıklı ve lezzetli menüler oluşturmanızda yarar var. Bunu hem onlara belli etmeden, hem de onları düşündüğünüzü göstererek yapmanız da gerçekten çok kolay! Menünün altına “sağlıklı seçenekler” başlığında diğer yemeklere göre daha az kalorili ve hafif yemekleri listeleyerek insanların düğününüzde rahatça ve zevkle yemek yemelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede, uzun yıllar ne kadar iyi bir ev sahibi olduğunuzdan söz edilecektir!

ozel-konuklara-dikkat

Temizliği de Unutmayın!

Hep düğün ikramlarının tadı ve doyuruculuğunun öneminden dolayı telaşlanıyoruz ama bir de sunumun nasıl olacağı ve lekesiz bir servisin önemi var. Yemeklerin tadı ne kadar güzel olursa olsun misafirleriniz bunu öğrenmeden önce; masa düzenine, servis tabaklarına ve çatal bıçağın temizliğine dikkat edeceklerdir. Çalışacağınız firma ile bu konuda asla taviz vermeyeceğinizi net bir üslupla konuşmalı, servisin zamanında olmasını istediğinizi vurgulamalısınız. Böylece misafirleriniz de yemeklerini gönül rahatlığıyla yeyip düğününüzden leziz bir tat ile ayrılacaklardır.

Detaylı düşünüldüğünde ve her şey eksiksiz olsun istendiğinde biraz komplike olabilecek bu konuyu işinin ehli bir catering firması ile çözüme kavuşturmanız çok kolay. Hemen şehrinizdeki seçenekleri inceleyin!

Catering Firmaları

Düğününü şölene dönüştürecek catering firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Catering firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Catering Hizmeti kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Catering Hizmetleri Firmaları

Catering Hizmetleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

P

papatya

Düğün Tarihi: 17.10.2014


normal mönünün yanında bi vegan mönü tüm işi çözer. :)


Y

yakup

Düğün Tarihi: 17.10.2014


evet arkadaşlar yaşlılarımızı unutmayalım düğünde sonra ekşiyorlar başımıza aman dikkat