Düğün Hazırlıklarına Buradan Başla!

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

1:24 dakika

22.10.2020

Bir “Evet” ile tüm hayatın değişmek üzere! Yeni hayatına adım atarken, planlanması gereken önemli bir süreç, verilmesi gereken kararlar ve yapılması gereken bir dizi hazırlık var. Tüm bu süreç gözünü korkutmasın. Buradan başlayarak, süreci kolayca planlayabileceksin.

dugun planlama

Türkiye’de evlenen her iki çiftten birinin tercih ettiği Düğün.com’dasın ve bizler çıktığın bu yolculukta, yol arkadaşın olmaya ve işleri senin için kolaylaştırmaya talibiz. Nereden başlaman gerektiğini, nasıl doğru bir takvim çıkaracağını ve tüm bu süreçte nelere dikkat etmen gerektiğini senin için sırayla anlattık.

Yönergeleri takip ederek hızlıca kafa karışıklığını giderebilir, kendine ufak hedefler koyarak ilerleyebilirsin. Unutma, yıllardır beklediğin o kusursuz düğün, iyi bir planlamadan geçiyor.

Hazırsan, başlıyoruz!

düğün hazırlıklarına buradan başla!

Düğününü Planlamaya Nereden Başlamalısın?

  • Hedefler Koy: Kendine hedefler koymak ve sistematik bir şekilde bu hedeflere ulaşmaya çalışmak ilk kural. Kafandakine yakın, uygun fiyatlı bir düğün yapabilmek için vaktin varsa önüne 1 yıllık süre koy.

  • Düğününü Ay Ay Planla: Düğün hazırlık döneminde hangi ay hangi işlere yoğunlaşman gerektiğini bilirsen, daha sistemli bir şekilde ilerleyebilirsin. Şimdi birlikte ay ay düğün planlama listesine göz atalım. Dilersen görsele tıklayarak listeyi PDF formatında indirebilir, çıktısını alabilirsin.

düğün hazırlıklarına buradan başla!

  • Kendine İyi Bir Ekip Kur: Her şeye tek başına yetişemezsin! Müstakbel eşinle iyi bir işbölümü yap. Daha sonra en yakınlarını da işin içine dahil et. Mesela gelinlik alışverişi için en yakın arkadaşını, nikah şekerini seçmek için de zevkine güvendiğin kuzenini çağırabilirsin.

  • Önceliklerine Odaklan: Nasıl bir düğün istediğini belirleme zamanı. Hayalini kır düğünü mü süslüyor yoksa bir otel düğünü mü? Yazın mı evlenmek istiyorsun kışın mı? Bu soruların yanıtları önemli, hadi biraz düşün bakalım.

  • Bütçeni Belirle: Hayallerin yanında bir de gerçekler var elbette! Düğün bütçeni baştan belirlemek, düğün alışverişi sırasında yaşayabileceğin olası hayal kırıklıklarının önüne geçecek ve seni daha gerçekçi planlar yapmaya zorlayacak. Bütçeni kolay bir şekilde oluşturabilmek için Bütçem Aracını kullanabilirsin.

Bu temel bilgilerden sonra yol haritanı çizmeye başlayalım. İlk durağın düğün mekanı. Sana uygun en doğru mekanı bulmak için aşağıdaki yönlendirmeyi takip et!

düğün hazırlıklarına buradan başla!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap