Bütçe Dostu Balayı İçin 5 Öneri

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:42 dakika

29.06.2020

Gelinlik, damatlık, düğün mekanı, yeni ev kurmak derken finansal olarak sizi zayıflatmış olabilir. Finansal durumunuzu daha fazla zorlamadan, ekonomik bir balayına ne dersiniz? Birikmiş millerle seyahat, ekonomik otel tercihleri, yakın destinasyonlar ve tanıdıkların evleri...Tümü balayınızı ekonomik kılmak için hizmetinizdeler!

Miller Yardımınıza Koşsun

Uçak bileti aldıkça biriken miller sayesinde alabileceğiniz bedava uçak biletlerini hafife almayın. Balayınıza çıkarken en azından bir bileti birikmiş millerinizi kullanarak alırsanız, gayet karlı bir başlangıç yapmış olursunuz. Millerin yanı sıra, uçak biletinizi erkenden almak da büyük indirimler kazanmanızı sağlar. Balayı yeri ve tarihinizi ne kadar erken belirlerseniz biletinizi de o kadar erken alırsınız..

Üstelik gideceğiniz destinasyonların uçak bileti masrafınızla doğrudan ilgili olduğunu unutmayın. Eğer yurtdışında balayı yapmak istiyorsanız Avrupa'da gideceğiniz şehirlerin diğer rotalara göre daha ekonomik uçak biletlerine mal olacağını hatırlatalım. Mutlaka Avrupa balayı turları seçeneklerine göz atın!

bütçe dostu balayı i̇çin 5 öneri

Vizesiz Rotalara Ne Dersiniz?

Yurtdışında balayına çıkmak konusunda kararlıysanız bari vize işlemleri, yurt dışı çıkış harcı vs. gibi gizli harcamalardan kaçabileceğiniz vizesiz balayı destinasyonları arasından seçim yapmaya çalışarak biraz olsun masraflardan kısabilirsiniz.

Çok Uzaklara Gitmeye Gerek Var mı?

Balayı için yurt dışına çıkmak yerine neden yurt içindeki balayı otellerini araştırmayasınız ki? Güzel bir balayı tatilini evinizden çok uzaklara gitmeden, tanıdığınız bir kültür içinde rahatça geçirebilirsiniz. Türkiye'de en iyi balayı yerleri listesini incelerseniz kendinize uygun rotayı bulacak, yapacağınız balayında hem yol hem de konaklama masraflarından ciddi ölçüde tasarruf edeceksiniz.

bütçe dostu balayı i̇çin 5 öneri

Standartlar ve Rotalar Konusunda Özverili Olun!

Balayı destinasyonuna karar verirken alternatifli düşünmeye, ulaşılabilir, kolay planlanabilir, en önemlisi de cep yakmayacak rotalar bulmaya özen gösterin. İçinde Kıbrıs'tan Abant'a kadar birçok ekonomik balayı önerisi bulacağınız Kış Ayları için Ulaşılabilir Balayı Önerileri makalesine mutlaka göz atın!

Konaklama konusunda standartlarınızı birazcık olsun düşürmeyi göze alırsanız karlı çıkarsınız. Konaklayacağınız oteli sadece akşamları kalmak için kullanacağınız için aslında ihtiyacınız olan şey sade ama temiz bir oda ve eşinizden başka bir şey değildir. Bu yüzden balayında kalacağınız yeri seçerken lükse kaçmayın. Nasıl olsa gezmekten otelde vakit geçirecek zamanınız kalmayacak. Daha uygun fiyatlı bir otel seçerek aile ekonomisine büyük miktarda katkıda bulunmuş olursunuz.

bütçe dostu balayı i̇çin 5 öneri

Yazlıkları Değerlendirin

Ailenizin, samimi bir dostunuzun ya da kuzeninizin yazlığı mı var? Eğer boşsa, bir haftalık kiralamayı ya da ödünç almayı teklif edin. Ilıman iklimli tenha bir tatil kasabasında harika bir balayı sizi bekliyor olabilir. Kendi evinize döndüğünüzde hem sıcak bir ev ortamında rahat bir balayı geçirmiş, hem de çok az para harcamış olursunuz.

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 Yorum

Esma Öztürk

Düğün Tarihi: 14.10.2014


yazlık fikri ekonomik açıdan çok akıllıca


Gülpınar Bakan

Düğün Tarihi: 16.07.2014


merhabalat bnm düğünüm kasımda balayı için önerilerinizi bekliyorum:)


sengül günes

Düğün Tarihi: 22.02.2014


şimdiki gençler ekonomiden hiç anlamıyor onlar için hava hoş herşeyi anneden ve babadan bekliyorlar sanki kendi ceplerinde akrep var ee ne deyelim onlar ermiş muradına biz boğuşalım borçlarla


Muhammed Yilmaz

Düğün Tarihi: 02.04.2013


bu son foto neresi acaba cok guzel bir yere yardimci olabolecek varmi