Balayı Rotanızı Mevsimler Belirlesin

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:23 dakika

29.06.2020

İçinde bulunduğunuz mevsime en uygun balayı yerini nasıl seçersiniz? Bu kritik soruya, balayı denince ilk akla gelen isim olan Peninsula Tours'un verilerine göre cevap verirsek bakalım karşımıza hangi mevsimde hangi destinasyonlar çıkıyor.

Sonbahar

Sonbahar ayları balayı için en romantik zamanlardır. Eşinizle birlikte sakin bir balayı yapıp kafanızı dinlemek için de idealdir. Tatil mekanlarında çocuk sesleri olmaz, yurt içinde daha çok yabancı turistler kaldığı için de nispeten daha sakin bir ortam vardır. Ayrıca kültür gezileri için de çok uygun bir mevsimdir sonbahar. Yurt içinde Kapadokya, Abant, Kaş kıyıları ve Ege adaları tercih edilirken yurt dışında Paris, Roma ve Berlin çok revaçta.

balayimevsim111

Kış

Kışın evlenmeye karar verdiyseniz macera dolu bir balayına ya da romantizmin doruklarına hazır olun! Dilerseniz kayak, atlayış, tırmanış gibi ekstrem sporlar yapacağınız, 4 mevsim bir çadırla doğanın ortasında kamp kuracağınız, adrenalini iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir balayı programı yapabilirsiniz. Dilerseniz de şömine karşısında sıcak şarabınızı yudumlayarak keyif yapabilirsiniz. Kış mevsiminde balayı için o kadar çok romantik seçenek var ki! Eşinizi alıp Uludağ’ın zirvesinde baş başa romantik anlar yaşayabilir, Viyana’nın kanallarını keşfe çıkabilir ya da şık bir dağ evinde yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

balayı rotanızı mevsimler belirlesin

İlkbahar

Doğanın ve aşkın canlandığı ilkbaharda romantizmin zirvesinde bir balayına ne dersiniz? Japonya’da nisan başında açan kiraz çiçekleri arasında yürümek, Akdeniz’de taze mevsim meyve ve sebzeleriyle detox etkili bir tatil yapmak ya da İngiltere’de tarih ve aşk ile iç içe bir balayı geçirmek kulağa çok hoş geliyor değil mi?

balayı rotanızı mevsimler belirlesin

Yaz

Düğününüzü yaptınız, havalar da ısınmaya başladı... Şimdi sıra balayına çıkıp geride bıraktığınız ayların ve düğün heyecanının getirdiği yorgunluğu atmaya. Balayını yazın yapmayı düşünen Düğün.com çiftleri; yapacağınız en doğru şey deniz kenarında bir otelde ya da şık bir gemide balayı seçeneği olacaktır. Yaz aylarını deniz, kum ve güneş üçlüsüyle muhteşem bir dinlenme seansına çevirebilirsiniz. Yurt içinde Antalya, Bodrum ve Çeşme çok tercih edilirken yurt dışında da Akdeniz sahilleri, Miami ve Uzak Doğu tercih ediliyor.

balayı rotanızı mevsimler belirlesin

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Berna deniz

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Bizde kış balayına gittik ve çok romantikti...


NEVİN ÜKE

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Yazın düğünden sonra akdenz kıyıları güzel bir plan balayı için :))