Nis Tekneleri

Demirtaş Denizcilik Şirketler Grubunun tarihi 1920'li yıllara dayanmaktadır. Kaptan İzzet Demirtaş İstanbul Maarif Mektebi'ni bitirdikten sonra, denizciliğe merak salmış babası merhum Mustafa Bey'in; 1. Dünya Savaşı'nda şehit düşmesine rastlayan yıllarda sektöre atılmıştır. İlk önce Mersin Liman Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Daha sonraki yıllarda, zamanın vergi rekortmeni olarak da bilinen, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Armatörlerinden Kaptan İzzet Demirtaş, "Hacı Eşref" isimli buharlı yük gemisiyle denizcilik sektörünün kısıtlı olduğu, gemi inşanın ise sınırlı olduğu dönemde, Cumhuriyetin ilk yıllarında, Türk Ekonomisine 40 yıl boyunca katkıda bulunmuş, sadece kendi akrabalarına değil tüm el uzatanlara, tüm Rize İyidere eşrafına yardımda bulunmuş iş imkanları sunmuştur. "Halka hizmet, hakka hizmet" hakkaniyet felsefesiyle tanınmış, dürüst, çalışkan bir insan olarak Atatürk'ün dostu olmuştur.

Kaptan İzzet Demirtaş'ın izinden birçok Karadenizli gurbetçi İstanbul'a gelmiş, kimi denizcilik sektörüne atılmış kimi "Hacı Eşref" gemisinde işe başlamıştır.
Demirtaş ailesinin denizcilik serüveni, Demirtaş Grubunun resmi kurucusu Demirtaş Denizcilik şirketinin yönetim kurulu başkanı Salih Demirtaş'ın da babası gibi denizcilikle uğraşmasıyla günümüze dek sürmüştür. Salih Demirtaş 20 yıl boyunca "süvari" vasfıyla denizcilik yapmıştır.

1980 yılında AS Rafine Tuz Sanayi fabrikasını kurmuş, 1980-1990 döneminde inşaat sektörünede girilmiş Demirtaş İnşaat adı altında bu konuda yatırımlar yapılmıştır.

1990 yılından itibaren Demirtaş Ticaret firması adı altında oğlu İzzet Demirtaş ile birlikte deniz ve kara tankeri yolu ile akaryakıt ticaretine başlamıştır. "Salih Demirtaş" isimli deniz tankeri ile gezi veya ticari teknelere, kara tankeri ile işyerlerine akaryakıt sağlanmıştır. Bu dönemde otomobil sektörüne de girilmiştir.

2004 yılında NİS isimli gezi teknemizle turizm sektöründe yatırım yapılmış tüm diğer ticaret iştirakleri Demirtaş Denizcilik Turizm Nakliyat San.Tic.Ltd.Şti adı altında toplanmıştır.

Demirtaş Şirketler grubumuz, her türlü petrol, petrokimya ve solvent ürünlerinin alım satımını, aracı firmayla imzalanan ana sözleşmeye bağlı olarak yapmaktadır.

NİS gezi teknemiz, İstanbul'a gelen yerli yabancı tüm turist gruplarına turizm acenteleriyle yapmış olduğumuz sözleşme şartlarına uygun olarak Boğaz ve Ada turları düzenlemektedir.

Gemimiz, gece veya gündüz, yemekli ya da kokteyl şeklinde geçen düğün, sünnet düğünü, iş yemeği, mezuniyet, yıldönümleri gibi her türlü toplantıda, açık ve kapalı salonları, barları, canlı müziğiyle hizmet vermeye devam edecektir.
Nis Tekneleri

Önerilen Firmalar

Eftalya Tekne Turu
243 11 48

Şişli

Eftalya Tekne Turu

Tekne Gezintisi olarak, 2000 yılından itibaren ülkemizin turizm sektöründe ...

İncisu Yatı
104 13 22

Kadıköy

İncisu Yatı

İlkemiz % 100 müşteri memnuniyeti, şık, temiz yeni ve geniş yatımızla bunu ...

Tekne Davet
114 29 14

Beşiktaş

Tekne Davet

T & K Organizasyon olarak sizlere en güzel ve en özel günlerinizde Düğün, T...

Joy Tekne Organizasyon
348 28 631

Beşiktaş

Joy Tekne Organizasyon

Kimi zaman TAKTİR edildik kimi zamanda TAKLİT edildik. İstanbul boğazında ...