Sevgilinin Ailesiyle Tanışmada Dikkat Etmen Gereken 7 Kritik Nokta

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:30 dakika

28.02.2022

İlişkiniz ciddileşiyor ve sıra sevgilinin ailesiyle tanışmaya geldi. Bu özel anı en rahat şekilde geçirmene yardımcı olacak 7 ipucunu yazımızda verdik!

Sevgilinin Ailesiyle Tanışma

1- Sevgilinin Ailesiyle Tanışmaya Giderken Ne Giyilir?

Sevgilinin ailesiyle tanışırken giyeceklerin, iyi bir ilk izlenim yaratman ve kişiliğini yansıtabilmen için önemli. Bu yüzden sevgilinin ailesiyle tanışma kombinin için seçeceğin parçaların temiz ve ütülü olmasına özen göstermelisin. Nasıl kombinlerin uygun olacağına da değinelim.

Önce kadınlar için erkek arkadaşın ailesiyle tanışma kombinlerine bakalım: Rahat bir kumaş pantolon ile koyu renklerde kot pantolonun üzerine düz bir bluz ya da gömlek uygun bir seçim olacaktır. Fazla abartılı olmayan sade, şık elbise modellerinden de giyebilirsin. Abartılı olmayan takılar da kıyafetini destekleyebilir.

Erkekler için de sade ve şık kombinler doğru seçim olacaktır. Rahat ancak özenildiğini de belli eden keten, kanvas ya da kumaş pantolon üzerine gömlek ve blazer ceket tercih edebilir. Mevsime göre tişört-ceket ya da tişört-gömlek kombinleri de uygun seçim olacaktır.

2- Sevgilinin Ailesiyle Tanışmaya Giderken Ne Alınır?

İlk tanışmada elinde çiçek veya hediye tutan birini gördüğünde kim sevinmez ki? Küçük bir şey olsa bile, onlara değer verdiğini gösteren temsili bir hediye alabilirsin. Sevgilinden ailesinin zevklerine dair ipuçları alabilirsin. Bu hediye bir kişiye değil aileye alındığı için biblolar, saatler, vazolar gibi ev hediyesi seçimleri yapabilirsin.

Sevgilinin Ailesiyle Tanışma

İlişkinin ilerleyen aşamalarında şu yazımız da ilgini çekebilir: İşler Ciddiye Biniyor: Ailelerin Tanışması Nasıl Olmalı?

3- Sevgilinin Ailesiyle İlk Tanışmada Geç Kalmak Olmaz

Tanışmak için hazırlandın. Kombin, hediyeler tamam. Ama bunlarla vakit kaybetmemeye, buluşmaya geç kalmamaya özen göstermelisin. Ailesine sevgilinden ayrı gideceksen; zamanında orada olmaya bakmalısın. Özellikle yemek programı yaptıysanız, onları yemek masasında bekletmen çok kaba bir davranış olacaktır.

4- Doğal Olmaya Dikkat Et

Buluşma boyunca sevgilinin ailesine yakın davranabilirsin. Ancak daha onları yeni tanıyorsun. Tam olarak tanımadan yapmacık bir samimiyetle abartılı sevgi gösterilerinde bulunmamalısın. Doğal olman, içinden geldiği gibi davranman en doğrusu... Zaten yaşları itibariyle tecrübeli insanlar olduklarından bu davranışının samimi olmadığını anlayacaklardır.

5- Telefona Odaklanma

Birlikte vakit geçireceğin insanlara saygılı olman gerektiğinden onlarla ilgi göstermen ve gerçekten dinlemen gerektiğini de unutma. Telefonla vakit geçirmeyi seviyor olabilirsin ancak sürekli gelen bildirimlerle dikkatini dağıtacağı gibi, karşı tarafta ilgisiz bir imaj yaratmana da neden olacaktır. Bu süre boyunca ortama adapte olmaya çalışmalısın.

Sevgilinin Ailesiyle Tanışma

6- Aranızda Mesafe Olsun

Sevgilinin ailesiyle tanışmaya gittiğinde, bu buluşmanın onları tanıma amaçlı bir organizasyon olduğunu unutmamalı, sadece sevgiline odaklanmamalısın. Sevgilini çok seviyor olabilirsin ama ailesinin yanında sürekli el ele tutuşmak, öpüşmek gibi yakın tavırlar sergilemek yerine ailesiyle ilgilenmelisin.

7- Dinle ve Konuşmaktan Çekinme

Partnerinin ailesiyle birbirinizi tanımanın en iyi yolu sohbet etmektir. Bu nedenle onları samimi bir şekilde dinlemeli ve kendi fikirlerini ortaya koymaktan çekinmemelisin. Ancak bunu yaparken araya girip laflarını bölmemeye dikkat etmende fayda var. İlk görüşmede tartışmaktan ve hassas konulara girmekten kaçınmanda fayda var.

Bonus: Onların Yanında Tartışmayın

Bu madde hem senin hem de sevgilin için... Sevgilinin ailesiyle buluşacağın için gergin olabilirsin. Ancak partnerinin de aynı hislere sahip olabileceğini de unutmamalısın. İkinizin de heyecanı, olmayacak konulardan bile tartışmanıza yol açabilir. Tartışmalar her ilişkide normaldir ancak bu anı ailelerin yanında yaşamanız hoş olmayacaktır. Problemlerinizi baş başayken halletmelisiniz.

Sevgilinin ailesiyle tanışmaya giderken dikkat etmen gerekenleri sıraladık. Bu ipuçlarını aklında bulundurarak hem sevgilinle hem de ailesiyle keyifli vakit geçirebilirsin. Aklına takılan tüm soruları yorum bırakarak sorabileceğini de unutma!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap