Düğünlerin En Renkli 3’lüsü

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:30 dakika

06.08.2020

Nikah şekeri, davetiye ve düğün pastasında en son 5 trend...

Küçük birer ayrıntıymış gibi gözükse de sizin ince zevkinizi, düğününüzün büyüsünü ve tarzını yansıtan en önemli detaylar aslında tasarıma dayalı ürünlerdir. Her düğünü birbirinden farklı kılan, her çiftin ruhunu ifade eden, davetlilerin izlenimlerini şekillendiren nikah şekeri, düğün davetiyesi ve düğün pastası bu tasarım ürünlerin en başında gelir. Düğününüzü, bu ürünler arasındaki bütünlüğü ve uyumu yakalayarak daha özgün bir çizgiye taşımak istiyorsanız tek bir tema belirlemeniz; nikah şekeri, davetiye ve düğün pastanızı da bu tema çerçevesinde seçmeniz kulağa iyi bir fikir gibi geliyor. Tema seçiminizde yanınızda olmak için bu senenin öne çıkan trendlerini sizler için araştırdık.

Danteller Her Yerde!

Hem şık hem de zarif görünümleriyle danteller tarihin çok eski dönemlerinden beri en çok tercih edilen işlemeler arasında gelir. Estetik açısından kullanıldığı her yerde inceliğiyle göz dolduran dantelleri düğün davetiyenizin zarfında, nikah şekerinizin küçük bir detayında ya da düğün pastası olarak tercih ettiğiniz cupcakein sunum kağıdında kullanmayı seçebilirsiniz. Senenin öne çıkan trendi olan dantellerle yakaladığınız bu uyumla, hoş ve alımlı bir tasarım yaratabilirsiniz. Gelinliğinde romantik ve dantelli bir modeli tercih edecek gelinlere sesleniyoruz: Bu tema tam size göre!

düğünlerin en renkli 3’lüsü

Pudra Rengi Geliyor

Eğer bir yaz geliniyseniz pastel paletin en naif tonlarından pudra pembesi ile düğününüze sıcak bir zarafet katabilirsiniz. Bütün kötü enerjiyi alıp, size ve eşinize rahatlama hissi verecek pudra tonlarını düğün pastanızda, nikah davetiyenizde ve şekerinizde kullanarak düğününüzdeki davetlileri de bu pozitif havanın etkisi altına sokabilirsiniz. Bu tasarım ürünlerin temasını pudra pembesi olarak belirleyen gelinlerimiz için birkaç ufak ipucu da bizden gelsin. Öncelikle pembenin bu en natürel hali olan pudra tonunu taçlandıracağınız en hoş aksesuar inci olsa gerek. Pastanızda ya da düğün davetiyelerinizde inci görünümlü süsleri kullanabilir, aynı zamanda bu temayı beyaz, gri, lila, bebe mavisi, krem, sütlü kahve renkleriyle kombine edebilirsiniz.

düğünlerin en renkli 3’lüsü

Siyah- Beyaz Kontrastı

Bu senenin Paris ve Londra moda haftalarında bütün ünlü tasarımcılar ilkbahar ve yaz kreasyonları için neredeyse bir kuralmışçasına siyah - beyaz desenleri tercih etti. “Her yaz gelini gibi olamam, her bahar gelini gibi coşamam; moda nerdeyse ben oradayım.” diyenlerdenseniz işte bu tema tam size göre. Siyah ve beyazın asaletini düğününüzün tasarım ürünlerine taşıyıp, onları gelinliğinizin beyazı, damatlığınızın siyahı ile bütünleştirmeye ne dersiniz?

düğünlerin en renkli 3’lüsü

Çiçeklerin İstilası

Çiçeklerin istila ettiği bir düğünle bahara sıkı bir giriş yapın. Eğer bir bahar gelini olacaksanız tasarım ürünleriniz için en uygunu kuşkusuz çiçeklerin mis kokularla donattığı bir tema… Papatyalar, laleler, ortancalar, sümbüller, leylaklar, hele hele baş döndürücü kokusuyla yaseminlerden alacağınız ilham davetiye örneklerini incelerken, düğün pastası modelleri arasında tercih yapmaya çalışırken yardımınıza koşacak. Bu eşsiz bahar çiçeklerini ve figürlerini kullanarak yaratacağınız bütünlüğün davetlilerinizin içini kıpır kıpır edeceğinden eminiz. Bir de kır veya bahçe düğünü yapmayı planlıyorsanız işte o zaman mükemmel uyumu yakaladınız demektir.

düğünlerin en renkli 3’lüsü

Denizin Sesi

Gelin, denizin sesine kulak verin ve düğününüzde bir Akdeniz havası estirin. Eğlenceli ve coşkulu olduğu kadar romantizm ve masumiyetin de temsili olan bu tema içinize çok sinecek. Davetiye modellerini seçerken deniz kabukları, denizatı motifleri, kabartma deniz yıldızı gibi deniz veya yaz mevsimini anımsatacak her türlü sembol ve kabartma deseni kullanabilirsiniz. Nikah şekeri malzemeleriniz konusunda kararınız davetlileriniz için alternatif armağanlar hazırlamak yönünde olabilir. Deniz temasını yansıtan objelerle tasarlanmış doğal taş veya deniz kabuğu keseleri, küçük kutular içerisinde kum veya çakıl taşları, kum saatleri, denizci düğümleri ve benzeri objeler yıllar sonra bile düğününüzün anısı olarak saklanacaktır.

düğünlerin en renkli 3’lüsü

2013 senesinin modasını düğününüze taşımak için şehrinizdeki firmalarla iletişime geçin:

Düğün Davetiyesi Firmaları: İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa

Nikah Şekeri Firmaları: İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya

Düğün Pastası Firmaları: İstanbul, İzmir, Antalya, Adana

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

SEVİL KURKAFA

Düğün Tarihi: 24.10.2014


Siyah düğün rengi değil. Siyah kullanılması matem havası yaratıyor. Modaya uymanızı tavsiye etmem renk renk olsun pembe sarı yeşil ama siyah olmasın asla düşünmem düğünümde.


Kübra Torun

Düğün Tarihi: 24.10.2014


Dantel ne kadar hoş dursada fiyattı o kadar pahalıdır diye düşünüyorum ama normal bütçemizi aşmazsa dantel detaylarını kullanmak hoş olur.