COVID-19 Sürecinde Düğün Salonlarının Aldığı Önlemler Neler?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:09 dakika

29.06.2020

Evlenecek çiftler düğünlerde normalleşmenin nasıl olacağını merak ediyor. Düğün salonları ise bu süreçte çiftlerin, davetlilerin ve çalışanların sağlığını koruyacak önlemler geliştiriyor. Dilersen bu tedbirlere birlikte bakalım.

düğün salonları

Salon Kapasiteleri Yarıya Düşüyor

COVID-19 sürecinde, az sayıda davetlinin katılacağı organizasyonlar düzenlemek sosyal mesafeyi korumak açısından önem taşıyor. Bu amaçla düğün salonları da kapasitelerinin yarısını bulan sayılarda davetli kabul ediyor. Ayrıca bu tarz butik organizasyonların son yıllarda düğün trendleri arasında öne çıktığını da belirtelim.

Sosyal Mesafeye Göre Oturma Düzeni Kuruluyor

Bu süreçte davetliler için sosyal mesafeye uygun bir düzen kurmak da önemli. Düğün salonları, bunun için, masalar arasında geniş mesafe aralığı bırakılması, konuklar arasında uygun alan bırakmayı sağlayacak yuvarlak masalara geçilmesi gibi düzenlemeler yapıyor.

düğün salonları

Peki düğün salonlarının tekrar ne zaman açılacağını merak ediyorsan şu yazımız ilgini çekebilir: Düğünler Ne Zaman Yapılacak? Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak?

Dezenfeksiyon ve Havalandırma Sistemleri Geliştiriliyor

Kapalı mekanlarda toplu organizasyonlar, özellikle de bu süreçte, havalandırma ve hijyen konusunda daha fazla çalışma gerektiriyor. Bu nedenle düğün salonları da yapılan her organizasyondan önce ve sonra alanda dezenfeksiyon işlemi yapmaya yönelik çalışmalar geliştiriyor. Ayrıca bu alanlara HEPA filtreli klimalar gibi etkili havalandırma sistemleri de kuruluyor.

Salona Girişte Ateş Ölçülüyor

Çiftlerin talebine göre, düğün salonları, mekana girişte davetlilerin ateşini ölçecek personel görevlendirebiliyor. Bu uygulamayla ortamdaki çiftler, davetliler ve personel güvence altına alınabiliyor.

Personele Maske ve Eldiven Kuralı Getiriliyor

Düğün salonlarında gerekli hijyen koşullarını sağlamak ve konuklar ile personelin sağlığını korumak amacıyla da tedbirler alınıyor. Bu kapsamda tüm mutfak ve servis personeline maskeli ve eldivenli olarak hizmet verme kuralı getiriliyor.

düğün salonları

Bu süreçte merak ettiğin tüm soruların yanıtlarını şu yazımızda bulabilirsin: COVID-19 Sürecinde Çiftlerin En Çok Merak Ettiği Sorular ve Cevapları

Tek Kullanımlık Ürün Seçenekleri Sunuluyor

Birçok düğün salonu ürün seçenekleri arasına tek kullanımlık ürünleri de eklemiş durumda. Talep eden çiftler için kullan-at servis takımları hazır bulunduruluyor. Yemekli organizasyon yapacak çiftlere paketli ürünler ile kapalı kutularda ikramlıklar gibi ürün seçenekleri de sunuluyor.

Davetliler İçin Temizlik Ürünleri Yerleştiriliyor

Düğün salonlarında davetlilerin sağlığına yönelik uygulamalar da geliştiriliyor. Davetlilerin kullanımı için her masaya kolonyalı mendil, küçük kolonya şişeleri konulması, mekanın uygun noktalarına el dezenfektan istasyonları yerleştirilmesi gibi işlemler de düğün salonlarının aldığı COVID-19 tedbirleri arasında.

Fotoselli Ürünlere Geçiliyor

Ortak kullanıma açık alanlardaki hijyen çalışmaları kapsamında birçok düğün salonu fotoselli ürünlere geçiş yapmış durumda. Aydınlatma, sabunluk, musluk, kağıt havlu cihazları gibi ürünlerin fotoselli olan modelleri mekanların ortak kullanım alanlarına yerleştiriliyor.

düğün salonları

Takı Töreni Yerine Hediye Sandıkları Geliyor

Düğünlerin olmazsa olmazı takı merasimi de COVID-19 sürecinde düzenlemeye gidilen uygulamalardan. Bu kapsamda sosyal mesafeyi azaltan takı merasimi yerine, hediye sandığı sistemine geçiliyor. Davetlilerin hediyeleri bu sandıklarda toplanarak çiftlere ulaştırılabiliyor.

Düğün salonunda evlenmeyi düşünen çiftler için firmaların COVID-19 tedbirlerini inceledik. Firmaların hangi önlemleri aldığını öğrenmek istiyorsan, şehrindeki düğün salonlarının profillerini ziyaret edebilirsin. Firmaların profillerinde yer alan “COVID-19 Önlemleri” listesini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap