Banyo Çeyiz Listesinde Olması Gerekenler Neler?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:27 dakika

06.10.2022

Çeyiz listene banyo aksesuarlarını ve banyo tekstil ürünlerini de eklemeyi unutma! Şık bir banyo için ideal aksesuarlar ile tekstil ürünlerini senin için anlattık!

banyo setleri

Banyo Çeyiz Setinde Neler Olmalı?

Çeyiz banyo seti genellikle sabunluk, diş fırçalığı, çöp kutusu ve banyo fırçasından oluşur. Bu ürünler şık bir banyo için ideal aksesuarlardır. Tabii çeyizlik banyo paspasları, çeyizlik havlular ve lifleri de eklemeden geçmeyelim.

İşte banyo seti çeyiz listesi:

  • Tekstil
  • Bornoz Takımı
  • Havlular (6 el havlusu, 7 yüz havlusu, 2 ayak havlusu)
  • Avize
  • Klozet Takımı
  • Lifler ve Keseler (10’lu)
  • Banyo Aksesuarları
  • Çöp Kovası, Fırça, Sabunluk, Fırçalık
  • Çamaşır Kirli Sepeti

Çeyizlik Banyo Aksesuarları

Banyo ürünleri dediğimizde aklına gelen her ürünü çeyizlik banyo aksesuarları arasında sayabiliriz.

Çeyizlik Banyo Sabunluk Seti: Sabunluk, sıvı sabunluk, diş fırçası ve macun kutusu, pamukluk gibi parçalardan oluşur.

Tuvalet Fırçası- Çöp Kutusu: Bu ürünler bazı markalarda sabunluk setine dahil edilirken bazı markalar ise fırça ve çöp kutusunu takım olarak satıyor.

Kirli Sepeti: Kirli sepeti için seçeneklerin oldukça fazla. Seçim yaparken banyonun tarzını göz önünde bulundurabilirsin. Hasır, bez ya da plastik gibi modelleri değerlendirebilirsin.

banyo aksesuarları

Çeyizlik Banyo Tekstil Ürünleri

Bornoz Takımı: Çeyizlik bornoz takımlarına genellikle kısa ve uzun formlu olan, biri yazlık diğeri kışlık iki set halinde çeyizde yer veriliyor. Bu setlerde gelin ve damat için birer bornoz, baş havlusu, banyo terliği ve banyo havlusu yer alıyor.

Havlular: Çeyizlik tekstil ürünlerinin en temel malzemelerinden olan havluları, el, yüz ve ayak havlusu şeklinde sıralayabiliriz. Çeyizinde bunlardan kaçar tane yer alacağı ise tamamen senin kararın.

Çeyizlik Klozet Takımları / Çeyizlik Banyo Paspas Takımı: Alışveriş sırasında farklı içeriğe sahip çeyizlik banyo paspas seti seçeneklerine denk gelebilirsin. Klozet ya da paspas takımı adıyla geçen bu setlerde genellikle bir büyük, bir küçük paspas ile klozet örtüsü yer alıyor. Bazı markalar, bu setlerde klozet örtüsü olmadan yalnızca büyük ve küçük paspas takımlarına yer veriyor.

Lifler ve Keseler: Banyonun olmazsa olmazı, annelerimizin biz daha küçükken örmeye başladığı lifleri de saymadan geçmeyelim. İster hazır model ister el emeği lif ve keselere de çeyizinde yer vermeyi unutma.

banyo aksesuarları

Banyo Çeyiz Seti Listesi ve Fiyatları

BANYO ÇEYİZ LİSTESİ
Tekstil Fiyat (TL)
Bornoz Takımı 1.400
Havlular (6 el havlusu, 7 yüz havlusu, 2 ayak havlusu) 600
Klozet Takımı 300
Lifler ve Keseler (10’lu) 200
Banyo Aksesuarları Fiyat (TL)
Çöp Kovası, Fırça, Sabunluk, Fırçalık 400
Çamaşır Kirli Sepeti 300
Toplam 3.200

Banyo Çeyiz Seti Alırken Nelere Dikkat Etmelisin?

►Çeyiz alışverişinin her kaleminde olduğu gibi banyo ürünlerinde de en önemli eşyaları ilk sıraya yazıp, satın almaya bu ürünlerden başlamanda fayda var.

►Ürünleri yalnızca görsel olarak beğenmen yetmez. Modelleri banyonun boyutlarını da göz önünde bulundurmalısın. Dar bir banyoda büyük bir paspasa yer vermek, hayalindeki görüntüyü oluşturmayacaktır.

►Satın aldığın ürünleri uzun süre kullanmayı hedeflemelisin. Özellikle banyonun nemli bir alan olduğunu düşünerek, elektrikli aletleri yerleştirebileceğin dolaplar, nemden etkilenmeyecek, kaliteli ürünler arasından seçim yaparak uzun vadede karlı çıkabilirsin.

►Kaliteli demek her zaman pahalı olanı almak demek değildir. Bütçene uygun olan modellerden satın almalısın. İyice araştırma yapıp, ürün, malzeme, model seçenekleri konusunda fikir sahibi olman da çeyiz alışverişinde işini epey kolaylaştırır.

banyo aksesuarları

Banyo için çeyiz alışverişi yapmadan önce bilmen gerekenlere yer verdik. Aklındaki soruları yorum bırakarak bize iletebileceğini de unutma. Kapsamlı bir çeyiz listesine ihtiyacın varsa şu yazımıza da göz atmadan geçme: Çeyiz Listesi ve Fiyatları: Gelin Çeyizinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap