Son Yılların Gözdesi Kır Düğünlerini Kimler Tercih Etmeli

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:24 dakika

29.06.2020

Düğün organizasyonunuzla ilgili aklınızda kır düğünü yapmak var ama bu seçeneğin sizin için doğru bir tercih olup olmadığına karar veremiyor musunuz? Kendinizi tanıyan bir insansanız, bu yazının sonunda düğün mekanınıza karar vermiş olacaksınız!

Rahatlığından Ödün Vermeyenler

Bakımlı olmayı elden bırakmayıp, güzelliğinize, şıklığınıza her zaman özen gösterdiniz; fakat rahatlığınızdan da asla ödün vermediyseniz eğer sizin için en ideal seçenek rahatlık temalı bir kır düğünü olabilir. İnce topuklu ayakkabılarla yürüme işkencesi, ağır bir makyajın gece boyu takipçisi olmak, fazla şatafatlı, kabarık bir gelinliğin yaşattığı zor anlar… Bunların hiç birine tahammülünüz yoksa buyurun kır düğünleri için stil önerileri! Hemen sizin için bir konsept yaratalım. Sizi sıcaktan bunaltmayacak özel bir kumaş kullanılarak hazırlanmış ince ve sade bir gelinlik. Yalnızca en sevdiğiniz yerinizi ön plana çıkartacak hafif bir bahar makyajı. Rahat edebileceğiniz bir babet ya da evet abartıyoruz beyaz parmakarası bir terlik! Taze çiçeklerle süslenmiş, ensenizi açıkta bırakacak ve sizi bunaltmayacak şekilde hafifçe toplanmış bir saç.

kir_dugunu_02

Sen de kır düğünü yapacaksan şurada gelin saçı önerilerimizi bulabilirsin: Kır Düğünlerine En Çok Yakışacak Saç Modelleri

Davetlileri de Düşünenler

Kır düğünleri istenildiğinde davetliler için de kurtarıcı niteliğinde olabilir. Nasıl ki siz bu büyük gün için günler öncesinden hazırlıklara başlıyorsunuz, düğününüze davetli olanlar da sizler için saatlerce hazırlanıyorlar. Tabi bu hazırlık süreci yaz aylarında çok daha çekilmez olabiliyor. Alınan pahalı kıyafetlerin, takıların, yaptırılan saç ve makyajın maliyeti de cabası. Yakınlarınızı rahat ve olabildiğince doğal bir konseptte organize edilmiş, cıvıl cıvıl bir kır düğününe davet ederken dilerseniz davetiyenizde düğünün konseptinden ipuçları verebilir; kendilerini rahat hissedecekleri şekilde gelmelerinin sinyallerini verebilirsiniz. Göreceksiniz uzun, abiye kıyafetler, görümce topuzları, abartılı makyajlar yerini tam da sizin içinizden geçen bir forma bırakacak. Davetlileriniz de düğününüzün temasıyla uyum içinde olacak.

kir_dugunu_03

Yaratıcılığını Saklayamayanlar

Kır düğünü mekanları gerek geniş yeşillik alanlara yayılması itibariyle, gerekse doğal ve rahat yapıları itibariyle yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz, farklı temalarla süsleyebileceğiniz bir özelliğe sahip. Örneğin bir fotoğraf köşesi oluşturmak, üzerinde “düğün hatırası” yazılı bir pano hazırlamak, mekanı çiçeklerle ve meyvelerle süslemek, yuvarlak ve tekli masa düzenindense uzun ziyafet masaları kurmak, gün boyunca külahta dondurma servisi yapmak, davetlilere parmak arası terlik dağıtmak ve daha niceleri için son derece uygun. Kim bilir 2014 düğünlerinde daha neler göreceğiz?

kir_dugunu_04

Bahar ve Yaz Gelinleri

Çocukluk hayaliniz rüya gibi bir kır düğünü yapmaktı ve düğün tarihleriniz de ilkbahar ve yaz ayları içerisine mi denk düştü? İşte aradıklarımız tam olarak sizsiniz! Doğayı ve açık havada vakit geçirmeyi her zaman kapalı ve kalabalık alanlarda olmaya tercih ettiniz. Doğanın iç sesi ve kuş cıvıltıları sizi dinlendirdi, huzur buldunuz. Her şeyden sıkılıp kendinizi uzun yürüyüşler için ormanlara, kırlara, doğanın kollarına bıraktınız. Sıra geldi sizin için en özel günü en sadık dostunuz doğa ile paylaşmaya. Kapalı alanlara hapsolmayacağınız, alışılmışın dışında cıvıl cıvıl bir kır düğünü ve ilkbahar – yaz düğünleri için en hip fikirler sizinle hayata geçmeyi bekliyor!

kir_dugunu_01

İkna Olanlar Buraya!

Bu makalenin sonuna kadar geldiyseniz düğün organizasyonu konusunda kır düğünü konseptine karar vermiş olmanız yüksek bir olasılık. Kır düğünü istiyorum ama nerede, diyorsanız; şehrinize göre derlenmiş kır düğünü mekanlarına göz gezdirerek yola çıkabilirsiniz.

Müstakbel eşinle birlikte ne giyeceğinize karar vermediyseniz gelin ve damat için stil önerilerimizin yer aldığı şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Kır Düğünleri İçin 7 Stil Önerisi

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

ayşe çatak

Düğün Tarihi: 09.10.2014


evet ben de istiyoruuum :D


beren kuyu

Düğün Tarihi: 18.10.2014


ben ben beeennn!!! :)