Bekarlığa Veda Partiniz Unutulmaz Olsun

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:19 dakika

29.06.2020

Hafızalara kazınacak bir bekarlığa veda partisi hazırlamak mı istiyorsun? Senin için harika fikirlerimiz var!

Kına Yerine Bekarlığa Veda

Geleneksel kına gecesi kutlamasında numaradan ağlamak yerine yakın arkadaşlarıyla çılgın bir parti yapıp gözlerinden yaş gelene kadar gülmeye ne dersin? Batıdan transfer ettiğimiz bekarlığa veda partisi düzenleyerek hayatının bekar dönemine sadece kendi yaş grubundaki kız arkadaşlarının eşliğinde harika bir veda edebilirsin. Amaç düğün öncesi kızlarla birlikte doyasıya eğlenmek, ve birbirinize bu günleri hatırlatacak neşeli bekarlığa veda hediyeleri vermek.

Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten

Bir de yaz aylarında bekarlığa veda partisini şehir dışında bir hafta sonu tatili olarak organize edenler var. Bodrum ya da Çeşme’ye bir arkadaş grubu olarak gidip, iki gün boyunca hem tatil yapıp hem de eğlenmeyi tercih ediyorlar. Erkekler kızlar kadar detaycı değil elbette. Onlar daha çok erkek erkeğe bir meyhane ya da fasıl gecesini tercih ediyorlar çoğunlukla. Son dönemlerde erkeklerde hep beraber hamam sefası yaparak bekarlığa veda etmek de ilgi görüyor. Klarnetli, darbukalı, kemanlı bir canlı müzikle, dansözlerle eğlence organize eden adaylar da var.

erkekler marstan

Yaratıcılığınızı Konuşturun

Bu gecede en çok ihtiyacınız olacak şey yaratıcı bekarlığa veda partisi fikirleri. Gelin için arkadaşları olarak birkaç şeye özellikle de fotoğraf çekimine çok önem vermelisiniz. Geceyi daha eğlenceli kılacak oyunlar da önemli. Mesela bir fal kavanozu olabilir. Davetlilerin rastgele çekecekleri kağıtlardan birbirinden eğlenceli ve manidar kısa fallar çıkıyor ve gecenin kahkahalarla dolu geçmesini sağlıyor. Gelin için bir sürpriz hazırlamak gerekiyor mutlaka. Bu komik, esprili, hafif müstehcen dekorasyonlu bir pasta olabilir. Mekanın uygunluğuna göre çalgıcı ekibi ya da erkek dansözler olabilir.

yaraticiliginizi konustutun

Eğlenceli Hediyeler

Yurt dışından gelen bekarlığa veda konsepti son zamanlarda çokça ilgi görür oldu. Öte yandan geline verilecek bekarlığa veda konseptli ufak hediyeler son derece önemli. Tabii ki bir de unutulmaması gereken davetlilere, gelinin ismine ve geceye özel ufak birer hediye sunmak. Gelinin ismiyle hazırlanmış pudra ponponları, minik el kremleri, nostaljik mendiller ya da neşeli ve isme özel magnetler olabilir. Ve dostlar için birkaç ufak aksesuar çok hoş görünecektir. Mesela tüm davetlilerin yakalarına ya da bileklerine takacakları ufak fiyonklar, bekar kızların giyeceği darısı başıma yazılı t-shirtler sadece birkaç örnek. Gelinlik tasarımlı ya da rengarenk ayakkabı tasarımlı kurabiyeler, çok şık dantelli kına keseleri, kına kutuları ya da gelinin ismine özel etiketlerle hazırlanmış el zillerini örnek verebiliriz.

Birbirinden eğlenceli bekarlığa veda konseptleri için şu yazımıza bakabilirsin: a href="https://dugun.com/kina-ve-bekarliga-veda/makaleler/bekarliga-veda-konsepti-arayanlara-5-eglenceli-oneri-2046" target="_blank" title="bekarlığa veda konsepti">Bekarlığa Veda Konsepti Arayanlara 5 Eğlenceli Öneri

Plan Program Önemli

Organizasyon için 15 - 20 gün öncesinden kimler davetli olacak, kaç kişinin gelmesi düşünülüyor kabaca belirlemek gerekli. Ve mekanın neresi olacağını saptayarak rezervasyon yaptırmak elbette. Süsleme yapılması şart değil ancak ikramın lezzetli olması çok önemli. Rahat dans edilebilecek bir mekan olması öncelikli tercih edilmeli. Fotoğraf çok çok önemli! Bekarlığa veda fotoğrafsız olmaz. Unutulmaz karelerinizin olmasını sağlayın. Hem doğal hem de gece boyunca acaba resmim çekildi mi kaygısından uzak etkinlik fotoğrafçılarından yardım alabilirsiniz.

plan program onemli

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Kına ve bekarlığa veda firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Yağmur Çiçek

20/10/2014

Güzel bir makale olmuş ama haftasonu tatili düğünden önce büyük bir tatil gibi daha normal bir parti haftasonu tatilinden daha mantıklı


SF

Selim Fidan

20/10/2014

Biz erkekler için meyhanede içmek en güzel bekarlığa veda partisi kadınlar kadar yaratıcı olmak istemiyoruz