Mine Modaevi
Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Hayallerindeki kına aksesuarlarını anlat, düğün asistanımız sana uygun 5 kına aksesuar firmasından fiyat teklifi göndersin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Mine Modaevi Özellikler

Aksesuar Kiralama
Evet

Mine Modaevi Sıkça Sorulan Sorular

Sağladığınız Hizmet İçeriği

Bindallı / Kaftan

Mine Modaevi Hakkında

Bindallı Nedir?

Bindallı daha çok kına gecelerinde hanımların giydiği, süslü geleneksel bir giysidir. Bizde üç konuda kına yakma adeti vardır:

Kurbanlık koçlara kına yakarız, HAK YOLUNA kurban olsun diye.
Gelin ve damada da kına yakarız, YUVASINA kurban olsun diye.
Askere giden gençlere kına yakarız, VATANINA kurban olsun diye.
İşte, GELİN OLACAK KIZLARA kına yakarken giyilen giysidir bindallı. Kına gecelerini bilirsiniz, süslü bindallısıyla, gelin adayının baba ocağındaki son gecesidir kına gecesi. Gelin kızın akranları, akrabaları, yakınları ve damat evinden çağrılan davetliler hep birlikte çalar-söyler ve ağlaşırlar. Gelin ağlatılmaya çalışılır. Gelen misafirlerin ağırlanmasıyla sabaha kadar sürer bu gece...

Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan Bindallı, gitgide alınamaz, giyilemez, erişilemez bir hal almıştı. Zira, usta işi bir Bindallı aylar süren sabırlı ve dikkatli bir çalışmanın ürünü oluyordu. Hâlâ böyle yapılan giysiler nadiren bulunabiliyor. Ancak, yalnızca birkaç aylık işçilik maliyeti bile giysinin fiyatının ulaşılmaz oluşuna neden oluyordu. Hâl böyle olunca, kına gecelerinde pijama takımlar, parlak abiyeler hatta gelinlik bile kullanılır hale gelmişti. Böylelikle bir kültür değerimiz daha yok olacak,müzelerde ve tozlu kitap sayfaları arasında kalacaktı.

Stilist - desinatör Mine hanım ve ekibi bu noktada işe koyuldu. Bindallıyı herkesin ulaşabileceği fiyatlarda imal etmek için bulunan çözüm Batik tekniğiydi.
Batik Tekniği Nedir?

Batik, en kısa ve genel tarifiyle kumaşları baskı yöntemleri dışında boyamaktır. Biz, Bindallılarımızı, YIKANABİLEN, SOLMAYAN, KARARMAYAN ve DÖKÜLMEYEN kendi özel formülümüzle ürettiğimiz boyalarla, fırça ile boyayarak imal ediyoruz. Elbiselerimizin modelleri ve desenleri tamamen kendimize aittir. Modellerimiz, oldukça modern, çağdaş çizgiler taşırken, aynı zamanda gelenekseli de çağrıştırmaktadır. MODELLERİMİZİN VE DESENLERİMİZİN SINIRI, DÜŞ GÜCÜMÜZÜN SINIRI KADARDIR.

Piyasada bizi taklit etmeye çalışanlar vardır. Bunlara bazı yerlerde tesadüf edebilirsiniz. Lütfen ürünlerimizi kaliteleri ve özgünlükleri yönünden kıyaslayın. Ürünlerimiz ayrıcalıklıdır, çünkü taklit ediliyoruz...

Bizden toptan Bindallı talepleriniz olabileceği gibi, ölçülerinizi bildirerek üzerinize göre de imal ettirebilirsiniz. Kumaş olarak likralı kadife kullanıyoruz.

Ekiple Tanışın

İletişim

  • Adres::

    İki Eylül cad. Esnaf Sarayı Kat 2 No. A/245

  • Haritadaki Konumu

    Mine Modaevi Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.