New York’ta Nişan, Ankara’da Düğün!

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:31 dakika

21.03.2024

Türkiye’den New York’a uzanan bir aşk masalı bu...

Nasıl tanıştınız?

Erenle kep törenine birkaç hafta kala okulda tanıştık . İlişkimiz yavaş yavaş birbirimiz tanıdıktan sonraki altı ayda başladı.

Newyork'ta nişan, Ankara'da
düğün

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Birlikteliğimizin ilk 9 ayında Türkiye’deydik. Ancak yaz sonunda ben yüksek lisansımı yapmak için New York’a taşındım, Eren de bu arada askere gitti. Askerliği bittikten sonra işe girdi ve bir sonraki sene çalıştığı mağazanın New York ofisine transfer oldu. İkimiz de çalışıyorduk ve izin günlerimiz de ayrı günlerdeydi. Bu yüzden birlikte çok az vakit geçiriyorduk. Yazın iş yerinden bir kaç gün izin alıp beni New York’un Hamptons bölgesindeki sahile götürdü. Birlikte fotoğraf çektirmek için kamerayı sahilde duran birisine verdi. Kamera bize döndüğünde bir anda dizlerinin üstüne çöküp bana evlenme teklif etti. Kamerayı verdiği kişi de durumdan haberdar olduğu için evlilik teklifimizi videoya kaydetti.

New York’ta yaşıyorsunuz. Peki düğünü nerede yapmayı düşünüyorsunuz?

New York’ta mayıs ayında ailelerimizin ve buradaki arkadaşlarımızın katılacağı bir nikah olacak Central Park’ta, düğünümüz ise Ağustos ayında Ankara Vilayetler Evinde olacak.

Newyork'ta nişan, Ankara'da
düğün

Ailelerinizin tanışma anı nasıldı, neler oldu?

Beraber New York’a taşınmadan önce iki taraf da tanışmak istedi, bizim evimizde bir yemek yedik. Sürprizi olmayan, sıcak ve samimi bir yemekti. Böylece onlar da birbirlerini uzun zamandır tanır hale geldiler.

Düğün hazırlıklarını yurt dışında yapmanın zorlukları neler?

Düğün yerini nişan için Türkiye’ye gittiğimizde ayarladık. Biz New York’a dönünce de ailelerimiz gidip gördü ve Vilayet Evleri’nde karar kıldık. Açık hava düğünü istediğimiz için düğün yerimizi bir yıl öncesinden rezerve ettik. Yurtdışında yaşamanın zor yani ses/müzik, fotoğraf, organizasyon vb. gibi firmalara ancak tavsiye yoluyla karar vermeniz. Her gelin gibi ben de evlenmeden önce ne gibi hazırlıklar yapmak gerekir bilmiyordum. Türkiye’de yaşayan ve geçen yıl evlenmiş olan arkadaşımın tavsiyeleriyle Türkiye’de gerekli olan firmalarla bağlantıya geçtik, ailelerimiz bu konuda bize çok yardımcı oldu. Yurtdışında yaşamanın faydaları ise buradaki internet sitelerinden daha önce hiçbir yerde görmediğim yaratıcı fikirlerin olmasıydı.

Newyork'ta nişan, Ankara'da
düğün

Nişan fotoğraflarınızdan çok hoşlandık. O günü nasıl planladınız ve neler yaptınız?

Düğün Hikayemiz ekibinin New York’ta çektiği fotoğraflar aslında benim nişan günüm değil. Orçun ve Özgür, New York’a geldiklerinde hem biz hem de onlar çekim yapmak istedik. New York’un en soğuk günlerinden biriydi , o soğuğa ve rüzgara rağmen öğlen üçten aksam dokuza kadar şehrin çeşitli yerlerinde fotoğraf çektik.

Newyork'ta nişan, Ankara'da
düğün

Peki nişanınızda neler yaptınız?

Asıl nişanımız Eylül’de, Ankara’da bizim evimizde oldu. Yurtdışında yaşadığımız ve ailemizi-arkadaşlarımızı fazla göremediğimiz için elimizden geldiğince herkesle vakit geçirmeye çalıştık, dolayısıyla çok kalabalık bir nişan oldu. Nişan organizasyonu için ailem Su organizasyon ile görüşmüştü, ben de nişandan birkaç gün önce ofislerine gidip çiçek ve süslemeler için konuşma fırsatı buldum. Catering firması ile de anlaşılmıştı, bir tek pastayı seçtim. O gün için sadece bana kuaföre gidip saçımı yaptırmak kalmıştı.

Newyork'ta nişan, Ankara'da
düğün

Nişanınız için özel bir giysi seçiminiz oldu mu?

Nişan kıyafetimi internet üzerinden seçip beğenmiştim, ama sipariş vermeye fırsatım olmadı. Ben de beğendiğim kıyafeti diktirdim.

Düğün tarihiniz ne zaman?

24 Ağustos 2012

Düğün hazırlıklarınızda hangi aşamadasınız?

New York’ta yapacağımız nikahın hazırlıkları yüzünden düğünümüz için çalışmaya başlayamadık. Düğünümüz için mekanımızı seçtik, fotoğraf ve müzik konusunda yardım alacağımız firmalar da hazır. Bana göre en zorlu kısım olan gelinlik seçme işiyse hala bitmedi.

Diğer Gerçek Düğün Hikayeleri için tıklayın!

Düğün Hikayemiz’in tanıtım sayfasına gitmek için tıklayın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

şeyda türker

Düğün Tarihi: 24.10.2014


bu işi yurtdışından halletmek zor olsa gerek... Bir organizasyon firması ile anlaşmak şart oluyor ya da bu tarz sitelerden yardım almak gerekiyor.


yeşim

Düğün Tarihi: 24.10.2014


düğün hikayelerini de görmek isteriz :)