İş Yolculuğu Kaderleri Oldu: Adriana ve Cem

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:31 dakika

21.03.2024

Adriana benden yüzük bekliyordu ama ben de unutmuş gibi yapıyordum...

Teknolojik bir tanışma…

İnternet üzerinde bir expat sitesinde tanıştık. Bunlar çok uluslu şirketlerin yurtdışına gidip orada çalışacak olanların kullandığı bir site. Eşim de Ekvator Ginesi’ne gelmeden önce bu ülke ile ilgili benden bilgi istedi. Bu sayede arkadaşlığımız başladı.

Adriana ve Cem

Beklenmedik bir anda gelen teklif

Ben Türkiye’ye izne gitmeden önce evlilik konusunda konuşuyorduk. Adriana izin dönüşümde benden yüzük bekliyordu; dönüşümde sanki yüzük almamış gibi davrandım, birkaç gün sonra bir gece uyumadan önce bu konuda konuşuyorduk, ben yine yüzüğü unutmuşum gibi davranıyordum. Haliyle morali bozulmuştu. Uyumak üzere ışıkları kapattık. O sırada elini verebilir misin dedim. Ne oldu diye sordu. Karanlıkta, aldığım yüzüğü parmağına takıp, hayatının geri kalan kısmını benimle geçirmek ister misin diye sordum. Oldukça şaşırdı ve yarı ağlamaklı kabul etti.

Adriana ve Cem

Meksika usulü bir düğün

İkimiz de yurt dışında yaşadığımız için çok uzun bir hazırlık süreci fırsatımız olmadı. Meksika usulü bir düğün yapmak istediğimiz için de organizasyon firması bulma konusunda çok zorlandık. Tam vazgeçeceğimiz sırada internet üzerinden “Profesyonel Nedime” sitesine rast geldik, Gizem ve İpek Hanım’la tanıştık. Onların yardımları sayesinde biz Türkiye’ye gelmeden önce, hazırlıkların büyük çoğunluğu tamamlandı. Düğün fotoğrafçımızı aramaya başladığımız sırada Dugun.com’u keşfettik. İstanbul ve Ankara’daki fotoğrafçıları listelerken İkiHayatBirKare’ye rastladık ve fotoğraflarındaki doğallık ve şıklık karar vermemizi hızlandırdı. Türkiye’ye döndükten sonraki 15 günde de alışveriş ve geri kalan hazırlıkları bitirdik. Türkiye‘ye döndükten sonraki kısa ama yoğun süren alışveriş dönemi yorucuda olsa en keyifli aşamaydı.

Adriana ve Cem

Ankara’da güzel bir bahçe

Düğün mekanını Gizem ve İpek Hanım bizim için buldu. Kır düğünü istemiştik, dolayısıyla Ankara-İncek’te çok güzel bir bahçe ayarlandı bizim için.

Adriana ve Cem

Ölüler günü konsepti

En önemli detay her şeyin çok renkli ve cıvıl cıvıl olmasıydı. “Ölüler Günü” konseptiyle ilgili bazı özel malzemeleri Meksika’dan getirttik. Diğerlerini de Pro-Ned Düğün Planlama ekibi bize özel tasarladı. Düğündeki tüm detaylar el yapımıydı. Nikah şekeri ve davetiyeler yine “Ölüler Günü” konseptine uygun olarak hazırlandı. Bizim beğenilerimize uygun gönderdiğimiz fotoğraflar ve taleplerimize göre Gizem Hanım ve ekibi tasarımları oluşturdu ve hazırlıkları yaptılar. Nikah şekerlerini ise hanımlara bebek, erkeklere minik tekila şişesi olmak üzere Meksika’dan getirttik.

Adriana ve Cem

Gelinlik ve damatlık

Çok fazla vaktimiz olmadığı için geldikten sonra kısa bir süre, Ankara’daki alışverişimiz süresince arama yaptık. Damatlık Network’ten, gelinlik ise Defne Gelinlik’ten alındı; düğünden 10 gün önce sipariş verildi, düğünden 3 gün önce tamamlandı.

Adriana ve Cem

Düğün pastasında aksilik

En özel günümüzde düğün pastası konusunda sıkıntı yaşadık. Anlaştığımız butik pastanenin aracının yolda kaza yaptığını söylediler. Dolayısıyla ne yazık ki düğün pastamız yetişmedi. Bu konuda inisiyatifi Gizem Hanım’a vermiş olsaydık bu aksaklığın yaşanmayacağını düşünüyoruz.

Adriana ve Cem

Meksika gelenekleri

Düğünümüz Türk geleneklerine göre yapılmadı. Meksika’da kutlanan “Day of the Dead” (Ölüler Günü) karnavalı temalı olduğu için tamamen bize özel olarak tasarlandı. Neredeyse tüm süslemeler el yapımı ve bize özeldi.

Adriana ve Cem

Bir Ankara düğünü klasiği

Müzik yapmaları için Pro-Ned bize High-Life orkestrasından Meksika’ya özel Mariachis denilen bir müzik grubu ayarlamıştı, Meksika’ya has kostümlerle İspanyolca parçalar söylerlerken Ankaralı misafirlerimizin isteği üzerine “Ankara’nın Bağları” söylemeye başladılar, çok komik olmuştu.

Adriana ve Cem

Ve balayı

Balayımızı Turks and Caicos adalarında, özel bir villa kiralayarak geçirdik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

sıla sondem

Düğün Tarihi: 14.10.2014


çok marjinal bir düğün olmuş bayağıııı eğlenceli gözüküyrrrr